Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba 's előítélet eligazítására. Pest, 1831. Füskúti Landerer. Első kiadás! Könyvkötői egészvászon kötésben, [10] + XL + 41-539 + [5] p. A borítója átkötött, a gerince picit szakadt, két sarka picit kopott. A lapok foltosak. A címoldalon ceruzával aláhúzás, bejegyzés. Az védőlapokon, és az elülső kötéstábla belsejében ceruzával bejegyzés. Ezeket leszámítva jó állapotban van!