Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 37

cca 1520 Észak-olaszországi korabeli kotta, 3 színű tintával, pergamenen. Díszes iniciálékkal./ Vintage Italian antiphonar leaf 47,5x35,6cm
11881.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
149,05
171,88

Ólom plomba Marcantonio Memmo (1536-1615) velencei dózse (1612-1615) idejéből, két oldalán "Marcus Ant. / Memo / Dei gratia dux / Venetiae etc." ill. "M. Ant. Memo [...]" felirattal, a szélein erős lekopásokkal, d: 3,5 cm /  Lead seal from the time of Marcantonio Memmo (1536-1615), Doge of Venice (1612-1615) with inscriptions "Marcus Ant. / Memo / Dei gratia dux / Venetiae etc." and "M. Ant. Memo [...]" on the two sides, with damages on the dges, d: 3,5 cm
11882.

Ólom plomba Marcantonio Memmo (1536-1615) velencei dózse (1612-1615) idejéből, két oldalán "Marcus Ant. / Memo / Dei gratia dux / Venetiae etc." ill. "M. Ant. Memo [...]" felirattal, a szélein erős lekopásokkal, d: 3,5 cm /

Lead seal from the time of Marcantonio Memmo (1536-1615), Doge of Venice (1612-1615) with inscriptions "Marcus Ant. / Memo / Dei gratia dux / Venetiae etc." and "M. Ant. Memo [...]" on the two sides, with damages on the dges, d: 3,5 cm

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1645 Német nyelvű levél Körmöcbánya magisztrátusa számára, a külzetén rányomott viaszpecséttel / 1645 A letter in German, sent to the magistrate of Kremnitz, with vax seal on it
11883.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

11884.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

11885.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00

cca 1900 József Nádor és felesége ismeretlen alkotó akvarelljén. Képeslap méretben
11886.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1902 Darányi Ignác földművelésügyi miniszter által küldött vasúti szabadjegy és saját kézzel írt sorai saját névjegykártyán Szél Kálmán református esperesnek, Tisza Kálmán miniszerelnök temetésére tartó vonatra
11887.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1918 Bp., A Szent Lukács Gyógyfürdő újévi üdvözlő levele, mely egyúttal tájékoztat az újévi megrendelések lehetőségéről és a fürdő által fenntartott hadikórház tevékenységéről
11888.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

11889.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,98
118,75

11890.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,47
14,38

1810 Rudnay Sándor hercegprímás aláírása saját nyomott levélpapírján kiadott okmányon
11891.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1834 Buda, A budaörsi Bösinger Mayerhof szőlőbirtok(szőlészet) tervrajza, 53x36 cm
11892.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft