A magyar nemzet története II.: Marczali Henrik: Magyarország története az Árpádok korában (1038-1301). Bp., 1896, Athenaeum. A belső kötéstáblán possessori bejegyzéssel. Képekkel illusztrált félvászon kötés, szakadozott szélű mellékletekkel, a gerince aranyozott, jó állapotban.