Tolnai Vilmos(szerk.): Magyarító szótár, A szükségtelen idegen szavak elkerülésére. Bp., 1900, Hornyánszky V.Cs. és Kir.Udv. Könyvnyomdája. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kopott, belül a gerincnél kissé levált, kopottas állapotban.