Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme. Újonnan átdolgozta Dr. Hatvani Mihály. Második kiadás. Első kötet. A magyar nemzet Európába költözésétől 1301-ig. Pest, 1860, Heckenast. Félvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapot.