Magyarország történeti emlékei az 1896. évi ezredéves országos kiállításon.
Szerkesztik: az első részt Dr. Czobor Béla a M. Tud. Akadémia tagja, a második részt Szalay Imre a M. N. Muz. Igazgatója. I-II. kötet Bp. és Bécs, 1897-1901. Gerlach Márton és Társa. Hornyánszky V. Nagyon szép állapotú kiadói egészvászon kötésben, felül aranyozott lapszélekkel