Filatéliai és történelmi dokumentumok, kéziratok, aláírások 1546-1980

Tételek száma: 72

1853 gróf Batthyány Imre főispán saját kézzel írt és aláírt levele a királyi ügy igazgatónak az Almásy Józsefnének és rokonainak kifizetett járandóságok ügyében 4kr bélyeggel "ALBA" - Pesth / autograph letter of bailiff duke Imre Batthyány to the main royal administrator 4kr "ALBA" - Pesth
62.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1890 Baross Gábor kereskedelemügyi miniszter által aláírt rendelet, melyben Balla Pál távírdamérnöknek 200 forint működési pótlékot rendel / Order signed by minister Gabor Baross
63.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

1893 gróf Batthyány Lajos, Fiume és horvát Tengermellék kormányzója, a Magyar Királyi Fiumei Tengerészeti hatóság elnökének titkos tanácsosi kinevezési okmánya 3 oldal német nyelven, szakadásokkal, szárazpecséttel / Ornamented warrant in which duke Lajos Batthyány, governor of Fiume and the Croatian Maritime is apponted for secret councillor. 3 pages in German with tears
64.

Kikiáltási ár:
42 000 Ft
113,82
131,25

1905 Címereslevél Aczél de Kemencze József kemencei földbirtokos, felesége Roheim Frida és gyermekeik részére címerleírással és rajzzal, Ferenc József császár és báró Fejérváry Géza miniszterelnök saját kezű aláírásával, sértetlen viaszpecséttel. 8 oldal díszes, aranyozott egészbőr kötésben. (A lapok szélükön ázottak, restaurálásra szorulnak) VÉDETT / Decoratív enobling document with autograph signature of emperor Franz Joseph and baron Geza Fejervary prime minister of Hungary. 8 pages in full leather binding (pages and cover damaged, needs repair) with intact wax seal in copper case  Protected by the Hungarian state 30x38 cm
66.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,80
250,00

1914-1915 Thaisz László alezredes később tábornok 4 tábori lapja - közte légiposta - Przemyslből továbbá 1 lapja orosz fogságból / 4 field post cards - including 1 airmail card - of lieutenant-colonel, later general László Thaisz from Przemysl + 1 card from captivity in Russia
67.
Anyagjel Anyagjel

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

1923 Esztergomi kirándulásról küldött képeslap Babits Mihály, Szabó Lőrinc, Mikes Klára (az Est-lapok irodalmi vezetőjének a lánya), Maleczky Oszkár, Babits Ilonka saját kezű aláírásaival / Autograph singatures of Hungarian poets and opera-singer on postcard
69.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

cca 1931 Autogram-füzet számos magyar és világhíresség aláírásával. Összesen 98 db aláírás többek között Székely Mihály, Svéd Sándor, Aage Madelung, a Nobel-díjas John Galsworthy, Jules Romain, Elinor Glyn, Pekár Gyula, Vízvári Mariska és sokan mások / Autpgraph-book with signatures of 98 world-famous and Hungarian celebrities in nice booklet
70.

Kikiáltási ár:
25 000 Ft
67,75
78,13

1980 Magyar-szovjet közös űrrepülés FDC öt magyar és szovjet űrhajós aláírásával / Hungarian-Sowiet space-flight FDC with autograph signatures of 5 astronauts
73.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft