Engravings

Number of items: 119

cca 1880 A szentföldet ábrázoló 6 db régi metszet, London, Virtue & C., kis foltokkal, 17x25 cm
11175.

2 000 HUF
Tokaj város rézmetszetű látképe Megjelent: J.Koppmayer, Augsburg c. 1690. 17,5 x 31 cm
11176.

60 000 HUF
162,16
176,47
1836 Dorneck, Joseph (működött Bécsben, az 1820-1830-as években): Mária-szobor az andocsi Nagyboldogasszony-bazilikában (Effigies B. Mariae Virg. in Andocs, apud P. P. Franciscan Dioec. Weszprim ...). Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, kis lapszéli sérüléssel, foltokkal, 18x11 cm. [In: Jordánszky Elek: Magyar országban s az ahoz tartozó részekben lévő Bóldogságos Szűz Mária kegyelem képeinek rövid leírása. Pozsony, 1836.]
11177.

1836 Dorneck, Joseph (működött Bécsben, az 1820-1830-as években): Mária-szobor az andocsi Nagyboldogasszony-bazilikában (Effigies B. Mariae Virg. in Andocs, apud P. P. Franciscan Dioec. Weszprim ...). Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, kis lapszéli sérüléssel, foltokkal, 18x11 cm. [In: Jordánszky Elek: Magyar országban 's az ahoz tartozó részekben lévő Bóldogságos Szűz Mária kegyelem' képeinek rövid leírása. Pozsony, 1836.]

4 000 HUF
11
1836 Dorneck, Joseph (működött Bécsben, az 1820-1830-as években): A pozsonyi Mária-kegykép (Effigies B. Mariae Virg. Posonii in Ecclesia Supraviam profundam infra Montem Calvar). Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, 18x11 cm. [In: Jordánszky Elek: Magyar országban s az ahoz tartozó részekben lévő Bóldogságos Szűz Mária kegyelem képeinek rövid leírása. Pozsony, 1836.]
11178.

1836 Dorneck, Joseph (működött Bécsben, az 1820-1830-as években): A pozsonyi Mária-kegykép (Effigies B. Mariae Virg. Posonii in Ecclesia Supraviam profundam infra Montem Calvar). Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, 18x11 cm. [In: Jordánszky Elek: Magyar országban 's az ahoz tartozó részekben lévő Bóldogságos Szűz Mária kegyelem' képeinek rövid leírása. Pozsony, 1836.]

4 000 HUF
13
1720 Tokaj város rézmetszetű színezett látképe Megjelent: Bodenehr, Gabriel: Das durch den Römischen Adler von den Türcken befreyete Königreich Ungarn... (Augsburg, 1720 körül.) Lapméret 32x20 cm
11179.

60 000 HUF
162,16
176,47
Visegrád látképe. Vicegrad wird mit Accord erobert Anno 1685. Rézmetszet. Megjelent M. Merian Theatrum Europaeum c. művének 12. kötetében, 1691-ben. Méret: 258 × 180 mm (képméret)
11180.

Visegrád látképe. Vicegrad wird mit Accord erobert Anno 1685. Rézmetszet. Megjelent M. Merian "Theatrum Europaeum" c. művének 12. kötetében, 1691-ben. Méret: 258 × 180 mm (képméret)

36 000 HUF
97,30
105,88
Hirneves magyarok képcsarnoka Régibb koriak: Csák Máté, Báthori István, Martinuzzi György, Zrínyi Ilona, Wesselényi Ferenc, Zrínyi Miklós. Ujabb koriak: Vörösmarty Mihály, Deák Ferenc, Kazinczy Ferenc, Markó Károly, Liszt Ferencz, Megyeri Károly. ; Készítő, Rohn Alajos 1850. Litográfia. 28x20 cm
11181.

5 000 HUF
XX. század eleje: 3 db kínai színes metszet rizspapíron, 22×15 cm
11182.

2 000 HUF
1853 a Váczi székesegyház, a Váczon létező római régiségek.Varsányi kőrajza után nyomtatta Rohr. Litográfia Kubinyi Ferenc: Magyarország és Erdély képekben c munkából. Lapméret 22x28 cm
11183.

6 000 HUF
1853 Kolozsvár főtere,. katonai laktanya, nemzeti színház..Sikó M. kőrajza után nyomtatta Rohr. Litográfia Kubinyi Ferenc: Magyarország és Erdély képekben c munkából. Lapméret 26x21 cm
11184.

12 000 HUF
32,43
35,29
1853 Toroczkó-Szentgyörgy és Dézs. Klimbovics F. körajza. Kubinyi Ferenc: Magyarország és Erdély képekben c munkából. / Lithography 22x28 cm / Dej and Rimetea lithography
11185.

6 000 HUF
cca 1850 Toroczkói népviselet.Klimkovics rajza alapján Rohn kőnyomata. Litográfia. 28x20 cm
11186.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF