Numismatics Literature

Number of items: 25

Saltzer Ernő: Numizmatikai szakszótár. Angol-magyar, német-magyar. Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Budapest, 1979. Piros műbőr kötésben. Használt, jó állapotban.
30037.

1 000 HUF
Szolláth György: Zeneművészetünk érmei - A magyar zeneművészet érmei és plakettjei. Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Budapest, 1972. Használt, jó állapotban.
30038.

1 400 HUF
Dr. Unger Emil: Magyar éremhatározó I. kötet. Budapest, MÉE, 1974. Második, átdolgozott kiadás + Dr. Unger Emil: Magyar éremhatározó II. kötet. Budapest, MÉE, 1976. Második, átdolgozott kiadás + Dr. Unger Emil: Magyar éremhatározó III. kötet. Budapest, MÉE, 1976. Második, átdolgozott kiadás + Dr. Unger Emil: Magyar éremhatározó - pótfüzet. Budapest, MÉE, 1985. Mind a négy kötet használt állapotban.
30039.

16 000 HUF
43,24
47,06
Dr. Unger Emil: Magyar Éremhatározó: Újkor I és II. füzetek. Budapest, 1958, Magyar Régészeti Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztály. A II. füzet gerince ragasztószalaggal rögzítve
30040.

2 400 HUF
Numizmatikai Közlöny XII. évfolyam 1913. Hornyánszky Viktor Cs. és Kir. Udvari Könyvnyomdája, Budapest 1913. Mind a négy füzet egybekötve. Használt állapotban, kissé sérült gerinc.
30041.

3 000 HUF
11
1833. Münz-Journal als Stammbuch der Geschichte und Denkmahl des Neunzehnten Jahrhunderts - Zweiter Jahrgang I. heft mit 4 kupfer-Tabellen folyóirat német nyelven, benne négy darab érmészeti táblával, korához képest szép állapotban T:III fo., szakadások
30042.

1833. "Münz-Journal als Stammbuch der Geschichte und Denkmahl des Neunzehnten Jahrhunderts - Zweiter Jahrgang I. heft mit 4 kupfer-Tabellen" folyóirat német nyelven, benne négy darab érmészeti táblával, korához képest szép állapotban T:III fo., szakadások

18 000 HUF
48,65
52,94
Standard Catalog of World Paper Money. Első kiadás, 1975. Használt, de jó állapotban
30043.

1 400 HUF
Nudelman: 12. Münz-Auktion - Magyar és Erdélyi Pénzek - Emlékérmek - Papírpénzek. Hotel Corvinus Kempinski Budapest, 2012. Újszerű állapotban, a borítón szennyeződés.
30044.

1 000 HUF
4db-os numizmatikai irodalom tétel, benne: Leányfalusi Károly - Nagy Ádám: Magyarország Fémpénzei 1926-1972- A Budapesti Állami Pénzverő pénzei . Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Budapest, 1974. Használt állapotban, a borító kopott; Saltzer Ernő: Numizmatikai szakszótár. Angol-magyar, német-magyar. Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Budapest, 1979. Piros műbőr kötésben. Használt, jó állapotban; Fux Kornél - Hölgyéné Angelotti Zsuzsanna: Magyar pénzérmék és papírpénzek. Történelemszakköri Füzetek 14.,Tankönyvkiadó, Budapest,1981. Használt állapotban; Günter Schön: Kleiner deutscher Münzkatalog - mit Liechtenstein, Österreich und Schweiz Ab 1871. (Kis német érmekatalógus - Liechtensteinnel, Ausztriával és Svájccal 1871-től) - 10. Kiadás. Battenberg, München, 1981.
30045.

1 800 HUF
Andrzej Dominik Ohde: Polska Falerystyka Marynistyczna (Lengyel Tengerészeti Falerisztika - lengyel nyelvű). Poznan, 2001. Szép állapot.
30046.

1 600 HUF
Frühwald - Münzen und Medaillen - Auktion 154, am 25. & 26. November 2022. Salzburg, 2022. Érmék és érmek - 154. aukció, 2022. november 25-26. Használt, de jó állapotban
30047.

800 HUF
Fritz Rudolf Künker GmbH & Co. KG: The Salton Collection - Part II - European Gold Coins and Medals - Künker Auction Sale 362. March 22, 2022 + The Salton Collection - Part IV - 100 Rarities of European Minted History - Künker Auction Sale 379. February 2, 2023
30048.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF