https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Travelling, Local History

Number of items: 161

Auction is over! Item soon called at the auction hall
[Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1933.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. (címkép)+164+4 p.+28 (fekete-fehér fotók) t. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, kis foltokkal.
19048.

[Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1933.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. (címkép)+164+4 p.+28 (fekete-fehér fotók) t. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, kis foltokkal.

 
Sold
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
1
Szőnyi Ottó: Pécs. Útmutató a városban, a környéken és a Mecsekben. Pécs, [1925 körül]. Danubia (Dunántúl Egyetemi Nyomda). IV + 136 + [8] p. + 10 t. (9 kétoldalas, egy kihajtható) + 2 térkép (Mecsek-térkép, kétszínnyomású Pécs-térkép). Pécs turisztikai ismertetője a szerb megszállást kiheverő, az Egyetem újjáalakulását követő 1920-as évek közepéről való; ebben az időben - miként az a kötetben elhelyezett Pécs-térkép nyomán is világos - a város kézművesipari, klinikai, katonai, oktatási, valamint egyházmegyei jelentőségű cívis város, erőltetett iparosítás nyomát tehát még egyáltalán nem viseli magán, határvonalai pedig a mai tágabb értelemben vett belváros határaival azonosak, Pécs maga a vasúti sínektől délre alig terjeszkedik, a Mecsek lejtői: Bálics, Szkókó, Frühweisz, Tettye már szőlőskerti vidéknek, külterületnek számítanak, a keleti végeken a Budai külváros, nyugati végein a Szigeti és Siklósi külváros húzódik. Baranya vármegye székhelyén meglepően erős az oktatás szerepe, a térképen bőségesen tallózhatunk az oktatási intézmények között. A szoros értelemben vett útikalauz előtt történeti áttekintés, illetve a közintézményeket, szolgálatatásokat, iparvállalatokat és társadalmi egyesületeket lajstromozó szaknévsor. A Pécs környéki turisztikai ismertető és túraajánlat-sorozat a 101. oldaltól. Az útmutató első kiadása az 1920-as évek elején jelent meg, példányunk a második kiadásból való. A hátsó borítón kézírásos jegyzet. Fűzve, a város címerével és színeivel illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
19049.

Szőnyi Ottó: Pécs. Útmutató a városban, a környéken és a Mecsekben. Pécs, [1925 körül]. Danubia (Dunántúl Egyetemi Nyomda). IV + 136 + [8] p. + 10 t. (9 kétoldalas, egy kihajtható) + 2 térkép (Mecsek-térkép, kétszínnyomású Pécs-térkép). Pécs turisztikai ismertetője a szerb megszállást kiheverő, az Egyetem újjáalakulását követő 1920-as évek közepéről való; ebben az időben - miként az a kötetben elhelyezett Pécs-térkép nyomán is világos - a város kézművesipari, klinikai, katonai, oktatási, valamint egyházmegyei jelentőségű cívis város, erőltetett iparosítás nyomát tehát még egyáltalán nem viseli magán, határvonalai pedig a mai tágabb értelemben vett belváros határaival azonosak, Pécs maga a vasúti sínektől délre alig terjeszkedik, a Mecsek lejtői: Bálics, Szkókó, Frühweisz, Tettye már szőlőskerti vidéknek, külterületnek számítanak, a keleti végeken a Budai külváros, nyugati végein a Szigeti és Siklósi külváros húzódik. Baranya vármegye székhelyén meglepően erős az oktatás szerepe, a térképen bőségesen tallózhatunk az oktatási intézmények között. A szoros értelemben vett útikalauz előtt történeti áttekintés, illetve a közintézményeket, szolgálatatásokat, iparvállalatokat és társadalmi egyesületeket lajstromozó szaknévsor. A Pécs környéki turisztikai ismertető és túraajánlat-sorozat a 101. oldaltól. Az útmutató első kiadása az 1920-as évek elején jelent meg, példányunk a második kiadásból való. A hátsó borítón kézírásos jegyzet. Fűzve, a város címerével és színeivel illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,49
EUR
,
7,06
USD
Number of bids:
1
Erdélyi Ferenc: Nagy körút. Visszapillantás az Oradeai-Nagyváradi Sasok Turista Egyesülete által rendezett 1938. évi 15 napos társas-kirándulásra. Oradea-Nagyvárad, 1938. Az Egyesület kiadása - Kálvin ny. 47 + [1] p. Egyetlen kiadás. A kiadvány a nagyváradi ,,Sasok Turista Egylet 1938. augusztus 7. és 21. közötti erdélyi utazásának állít emléket. Részlet az előszóból: ,,Minden dicséret nélkül mondhatjuk, hogy ma már a >>Sasok
19050.

Erdélyi Ferenc: Nagy körút. Visszapillantás az Oradeai-Nagyváradi Sasok Turista Egyesülete által rendezett 1938. évi 15 napos társas-kirándulásra. Oradea-Nagyvárad, 1938. Az Egyesület kiadása - Kálvin ny. 47 + [1] p. Egyetlen kiadás. A kiadvány a nagyváradi ,,Sasok" Turista Egylet 1938. augusztus 7. és 21. közötti erdélyi utazásának állít emléket. Részlet az előszóból: ,,Minden dicséret nélkül mondhatjuk, hogy ma már a >>Sasok

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
2
Gróf Széchenyi István jubileumi ünnepségek Balatonfüreden (1941). Írta és összeállította Gáspárdy Aladár. A Balatoni Szövetség kiadása. (Bevezetés: Hóman Bálint.) Veszprém, 1942. Balatoni Szövetség (Egyházmegyei Könyvnyomda). 48 p. A Széchenyi István tiszteletére rendezett, Balatonfüreden tartott Széchenyi-hét eseményeinek krónikája az ünnepségeken elhangzott beszédek leiratával, szövegközti fotóanyaggal. Az emlékhéten került sor egy újabb Széchenyi-szobor, illetve a balatonfüredi új hajókikötő felavatására. Szentkirályi G12. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban.
19051.

Gróf Széchenyi István jubileumi ünnepségek Balatonfüreden (1941). Írta és összeállította Gáspárdy Aladár. A Balatoni Szövetség kiadása. (Bevezetés: Hóman Bálint.) Veszprém, 1942. Balatoni Szövetség (Egyházmegyei Könyvnyomda). 48 p. A Széchenyi István tiszteletére rendezett, Balatonfüreden tartott Széchenyi-hét eseményeinek krónikája az ünnepségeken elhangzott beszédek leiratával, szövegközti fotóanyaggal. Az emlékhéten került sor egy újabb Széchenyi-szobor, illetve a balatonfüredi új hajókikötő felavatására. Szentkirályi G12. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
1
Nyisztor Zoltán: Felhőkarcolók, őserdők,hazátlanok. (Dél-amerikai úti képek). Bp., 1935, Palladis Rt., 1 t.+ 254 p.+15 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. A borító Konencsi György - Kling György munkája. Kiadói papírkötés, néhány ceruzás bejegyzéssel.
19052.

Nyisztor Zoltán: Felhőkarcolók, őserdők,hazátlanok. (Dél-amerikai úti képek). Bp., 1935, Palladis Rt., 1 t.+ 254 p.+15 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. A borító Konencsi György - Kling György munkája. Kiadói papírkötés, néhány ceruzás bejegyzéssel.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
2
Illyés Gyula: Franciaországi változatok. [Karcolatok.] (Budapest, 1947). Nyugat Könyvkiadó (Révai Irodalmi Intézet ny.) 147 + [1] p. Első kiadás. A francia szakot végző Illyés Gyula az 1920-as évek első felében hosszú éveket töltött Franciaországban, az ottani magyarság fontos szervezője volt, ott ismerkedett meg a költészetére átmeneti hatást gyakorló avantgárd költészettel. Bár az 1920-as évek második felétől Magyarországon teljesedett ki falukutató, esszéista és költészeti pályája, párizsi élményei továbbra is meghatározó szerepet töltöttek be életében, miként arról 1946-ban kiadott, életrajzi ihletettségű regénye, a Hunok Párizsban is beszámol. A második világháborút követő koalíciós időkben még lehetősége volt meglátogatni Franciaországot, esszéiben ezt az élményt dolgozza fel. Tezla 1456. Fűzve, Csillag Vera által illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19053.

Illyés Gyula: Franciaországi változatok. [Karcolatok.] (Budapest, 1947). Nyugat Könyvkiadó (Révai Irodalmi Intézet ny.) 147 + [1] p. Első kiadás. A francia szakot végző Illyés Gyula az 1920-as évek első felében hosszú éveket töltött Franciaországban, az ottani magyarság fontos szervezője volt, ott ismerkedett meg a költészetére átmeneti hatást gyakorló avantgárd költészettel. Bár az 1920-as évek második felétől Magyarországon teljesedett ki falukutató, esszéista és költészeti pályája, párizsi élményei továbbra is meghatározó szerepet töltöttek be életében, miként arról 1946-ban kiadott, életrajzi ihletettségű regénye, a Hunok Párizsban is beszámol. A második világháborút követő koalíciós időkben még lehetősége volt meglátogatni Franciaországot, esszéiben ezt az élményt dolgozza fel. Tezla 1456. Fűzve, Csillag Vera által illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,49
EUR
,
7,06
USD
Number of bids:
1
Polonyi Ferenc: Letűnt világok romjain. Utirajz 42 képpel és 2 térképvázlattal. Pécs, 1931. Pius-Gimnázium (Haladás Nyomda Rt.) 162 p. Polonyi Ferenc főgimnáziumi tanárnak, jezsuita szerzetesnek beszámolója pécsi diákjaival megtett 1930. évi keleti tanulmányútjáról, melynek során Bulgáriát, Isztambult, Rodostót, majd Görögországot járták be. A kötet felvételeit az útitársak készítették, a cenzúraoldalon régi ajándékozási bejegyzés. Fűzve, Gebauer Ernő grafikusművész színes rajzával illusztrált, sérült gerincű kiadói borítóban, az első fedőborítón apró tintafolttal.
19054.

Polonyi Ferenc: Letűnt világok romjain. Utirajz 42 képpel és 2 térképvázlattal. Pécs, 1931. Pius-Gimnázium (Haladás Nyomda Rt.) 162 p. Polonyi Ferenc főgimnáziumi tanárnak, jezsuita szerzetesnek beszámolója pécsi diákjaival megtett 1930. évi keleti tanulmányútjáról, melynek során Bulgáriát, Isztambult, Rodostót, majd Görögországot járták be. A kötet felvételeit az útitársak készítették, a cenzúraoldalon régi ajándékozási bejegyzés. Fűzve, Gebauer Ernő grafikusművész színes rajzával illusztrált, sérült gerincű kiadói borítóban, az első fedőborítón apró tintafolttal.

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,49
EUR
,
7,06
USD
Number of bids:
1
Bartal Ince: Máriabesnyő története. Eredeti és más hiteles források után. Esztergom, 1929. Buzárovits Gusztáv könyvnyomdája. [2] + 87 + [3] p. Katolikus szemléletű helytörténeti tanulmány a Grassalkovits-birtoktól és az általuk alapított kolostorról és búcsújáróhelyről ismert településről. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti fényképekkel, a történeti rész végén a máriabesnyői csodák felsorolásával. A kötet végén a hat oldalas reklámanyagot az istentiszteleti rend ismertetése követi. A munka első kiadása 1929-ben jelent meg, példányunk az azonos évben megjelent második kiadásból való. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói papírborítóban.
19055.

Bartal Ince: Máriabesnyő története. Eredeti és más hiteles források után. Esztergom, 1929. Buzárovits Gusztáv könyvnyomdája. [2] + 87 + [3] p. Katolikus szemléletű helytörténeti tanulmány a Grassalkovits-birtoktól és az általuk alapított kolostorról és búcsújáróhelyről ismert településről. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti fényképekkel, a történeti rész végén a máriabesnyői csodák felsorolásával. A kötet végén a hat oldalas reklámanyagot az istentiszteleti rend ismertetése követi. A munka első kiadása 1929-ben jelent meg, példányunk az azonos évben megjelent második kiadásból való. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói papírborítóban.

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,49
EUR
,
7,06
USD
Number of bids:
1
Plattner, Félix[-Alfred]: Jezsuita mandarin. (Egy lap Kína misszióinak történetéből.) Fordította Waigand József. Budapest, 1940. Korda Rt. (ny.) 79 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Johann Adam Schall von Bell (1592-1666) német jezsuita misszionárius, matematikus és csillagász. A jezsuita térítő munkát 1622-ban kezdte Kínában, majd 1630-tól Pekingben, a fővárosban folytatta misszióját. Ügyes diplomataként és misszionáriusként kisebb katolikus közösséget szervezett Kínában, a frissen hatalomra jutott Csing-dinasztia első uralkodójának tanácsadójakánt magisztrátusi címet is viselt. A jezsuita hittérítő élettörténete egyben a 17. század közepének kínai civilizációjáról is értékes adatokat szolgáltat. Néhány oldalon halvány rozsdafoltosság. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19056.

Plattner, Félix[-Alfred]: Jezsuita mandarin. (Egy lap Kína misszióinak történetéből.) Fordította Waigand József. Budapest, 1940. Korda Rt. (ny.) 79 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Johann Adam Schall von Bell (1592-1666) német jezsuita misszionárius, matematikus és csillagász. A jezsuita térítő munkát 1622-ban kezdte Kínában, majd 1630-tól Pekingben, a fővárosban folytatta misszióját. Ügyes diplomataként és misszionáriusként kisebb katolikus közösséget szervezett Kínában, a frissen hatalomra jutott Csing-dinasztia első uralkodójának tanácsadójakánt magisztrátusi címet is viselt. A jezsuita hittérítő élettörténete egyben a 17. század közepének kínai civilizációjáról is értékes adatokat szolgáltat. Néhány oldalon halvány rozsdafoltosság. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,49
EUR
,
7,06
USD
Number of bids:
1
Prinz Gyula: Magyarország földrajza. (DEDIKÁLT). Bp., 1942, Renaissance (Szeged, Városi Nyomda Rt.), 272 p. Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként kis lapszéli sérülésekkel. A szerző, Prinz Gyula (1882-1973) geológus, geográfus, néprajzkutató által Milotay István (1883-1963) szélsőjobboldali újságíró, politikus, író részére DEDIKÁLT példány.
19057.

Prinz Gyula: Magyarország földrajza. (DEDIKÁLT). Bp., 1942, Renaissance (Szeged, Városi Nyomda Rt.), 272 p. Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként kis lapszéli sérülésekkel. A szerző, Prinz Gyula (1882-1973) geológus, geográfus, néprajzkutató által Milotay István (1883-1963) szélsőjobboldali újságíró, politikus, író részére DEDIKÁLT példány.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
29
Ferences Világmissziók sorozat 5 kötete: Válogatott kínai közmondások.; P. Károlyi Bernát: Magyar ferencesek Kína felé... III. rész. Jungchow.; Dr. Chao Tung-Sung: Kína és a katolikus Egyház.; Kui-lan. Keleti asszonysors.; M. Juvencia: Lángoló szívek Kína felett. Bp., (1941-1946), Ferences Missziók Orsz. Ügyvivősége (Vác, Kapisztrán-ny.) A borítókon Márton Lajos illusztrációival. Kiadói tűzött papírkötés, változó állapotban.
19058.

Ferences Világmissziók sorozat 5 kötete: Válogatott kínai közmondások.; P. Károlyi Bernát: Magyar ferencesek Kína felé... III. rész. Jungchow.; Dr. Chao Tung-Sung: Kína és a katolikus Egyház.; Kui-lan. Keleti asszonysors.; M. Juvencia: Lángoló szívek Kína felett. Bp., (1941-1946), Ferences Missziók Orsz. Ügyvivősége (Vác, Kapisztrán-ny.) A borítókon Márton Lajos illusztrációival. Kiadói tűzött papírkötés, változó állapotban.

 
Sold
Starting price:
2 600 HUF
7,03
EUR
,
7,65
USD
Number of bids:
1
Wick Béla: A kassai Kálvária története. [Kassa] Košice, 1927. ,,Szent Erzsébet-nyomda Rt. 75 + [1] p. Egyetlen kiadás. Részlet az előszóból: ,,A tizennyolcadik század első felében vidékünkön rövid egymásutánban három kálvária létesült: az eperjesi 1721-ben, a kassai 1737-ben és a selmecbányai 1744-ben. Wick Béla (1873-1955) római katolikus pap, helytörténész kiadványa a jezsuiták alapította kassai búcsújáróhely történetét részletezi. Fűzve, kiadói borítóban. Felvágatlan, jó példány.
19059.

Wick Béla: A kassai Kálvária története. [Kassa] Košice, 1927. ,,Szent Erzsébet"-nyomda Rt. 75 + [1] p. Egyetlen kiadás. Részlet az előszóból: ,,A tizennyolcadik század első felében vidékünkön rövid egymásutánban három kálvária létesült: az eperjesi 1721-ben, a kassai 1737-ben és a selmecbányai 1744-ben". Wick Béla (1873-1955) római katolikus pap, helytörténész kiadványa a jezsuiták alapította kassai búcsújáróhely történetét részletezi. Fűzve, kiadói borítóban. Felvágatlan, jó példány.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
1

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment