Books: Travelling, Local History

Number of items: 161

A Központi Kárpátok. Die Central-Karpathen. Magyar és német nyelven feliratozott turisztikai leporelló.  Eperjes, [1874]. Divald K. és Fia. 17 t. (fénynyomatok, a felvételek mérete 60x88 mm). Idősebb Divald Károly fotográfus, a Tátra fotográfusának leporelló albumba rendezett felvételei a Magas-Tátráról. A neves fotográfus albumának készülési évét két, az albumban szereplő fotó alapján határoztuk meg. A Tátrafüred közelében található Róza-men[edék]ház 1893 szeptemberében leégett, albumunkban már a kibővített, újjáépített változat látható. Erősebb bizonyíték viszont a ,,Középorom a nagy-tarpataki völgy felől című felvétel, melyet a fotográfus önálló, kartonra ragasztott, bővebb impresszummal ellátott változatban is értékesített, melynek kiadási éve 1897. Az egyes felvételek: A Központi Kárpátok. Ó-Tátrafüred. Uj-Tátrafüred. Alsó-Tátrafüred. Róza-menház. Nagy-tarpataki völgy. Tarpataki völgy. Tájrészlet a nagy-tarpataki völgyben. Kriván-csúcs Podbranszko felől. A Nagy-Tarpatak alsó vízesése. A Kis-Tarpatak óriási vízesése. A nagy-Tarpatak felső vízesése. Felkai völgy, Hosszú-tó. Csorbai-tó. Popper-tó. Középorom a nagy-tarpataki völgy felől. Lengyel-nyereg. A leporelló belív a verzóján két helyen megerősítve. Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Haránt alakú album, jó példány.
19012.

A Központi Kárpátok. Die Central-Karpathen. Magyar és német nyelven feliratozott turisztikai leporelló. Eperjes, [1874]. Divald K. és Fia. 17 t. (fénynyomatok, a felvételek mérete 60x88 mm). Idősebb Divald Károly fotográfus, a Tátra fotográfusának leporelló albumba rendezett felvételei a Magas-Tátráról. A neves fotográfus albumának készülési évét két, az albumban szereplő fotó alapján határoztuk meg. A Tátrafüred közelében található Róza-men[edék]ház 1893 szeptemberében leégett, albumunkban már a kibővített, újjáépített változat látható. Erősebb bizonyíték viszont a ,,Középorom a nagy-tarpataki völgy felől" című felvétel, melyet a fotográfus önálló, kartonra ragasztott, bővebb impresszummal ellátott változatban is értékesített, melynek kiadási éve 1897. Az egyes felvételek: A Központi Kárpátok. Ó-Tátrafüred. Uj-Tátrafüred. Alsó-Tátrafüred. Róza-menház. Nagy-tarpataki völgy. Tarpataki völgy. Tájrészlet a nagy-tarpataki völgyben. Kriván-csúcs Podbranszko felől. A Nagy-Tarpatak alsó vízesése. A Kis-Tarpatak óriási vízesése. A nagy-Tarpatak felső vízesése. Felkai völgy, Hosszú-tó. Csorbai-tó. Popper-tó. Középorom a nagy-tarpataki völgy felől. Lengyel-nyereg. A leporelló belív a verzóján két helyen megerősítve. Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Haránt alakú album, jó példány.

4 000 HUF
16
Gerevich László: A kassai Szent Erzsébet templom szobrászata a XIV-XVI. században. A budapesti királyi magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetében készült dolgozat. 73 képpel. (Dedikált.) Budapest, 1935. Sárkány Nyomda Rt. 116 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,dr. Jajczay János úrnak tisztelete jeléül a szerző. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti fotóanyaggal gazdagon illusztrált művészettörténeti munka. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Prov.: Jajczay János. [Jajczay János (1892-1976) művészettörténész, könyvtáros, egyetemi tanár.] Fűzve, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
19013.

Gerevich László: A kassai Szent Erzsébet templom szobrászata a XIV-XVI. században. A budapesti királyi magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetében készült dolgozat. 73 képpel. (Dedikált.) Budapest, 1935. Sárkány Nyomda Rt. 116 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,dr. Jajczay János úrnak tisztelete jeléül a szerző". Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti fotóanyaggal gazdagon illusztrált művészettörténeti munka. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Prov.: Jajczay János. [Jajczay János (1892-1976) művészettörténész, könyvtáros, egyetemi tanár.] Fűzve, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.

4 000 HUF
Visages de le Hongrie. Ouvrage orné de 257 illustrations. Paris, 1938. Librarie Plon (Imprimerie et édition des Presses Univeritaires de Hongrie). 621 + [1] p. + 1 térkép (színes, kihajtható). Egyetlen kiadás. szkennelve, átméretezve. antik XX., magyar nyelv, francia, nyelv. statisztika, politika, néprajz, országismertetők, történelem, művészetek, gazdaság. Magyarország 1919-1945. Oldalszámozáson belül 257 szövegközti fényképpel, grafikonnal, ábrával gazdagon illusztrált országismertető kötet, mely a kulturális-történelmi és természetrajzi részleteken kívül bőségesen taglalja az ország társadalmi, politikai, gazdasági, tudományos, művészeti és néprajzi részleteit (jelentős helyet biztosítva a műépítészet mellett az originális népi építészetnek, a képzőművészet mellett a sajátosan magyar népművészetnek, a műzene mellett a népzenének) - valamint az olvasóközönségre való tekintettel áttekinti a magyar-francia kapcsolatokat is. A szöveget neves magyar akadémikusok írták, többek között Győrffy István néprajzkutató, Fitz József művelődéstörténész, Hankó Béla ornitológus, Kodály Zoltán zeneszerző. A mű egészéből egy, a hagyományait őrző, de a korszerű modernizáció fejleményeit is birtokló ország képe bontakozik ki. A kötetből 30 számozott példány is készült, példányunk számozatlan. Az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, illetve bélyegzés. Kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19014.

4 000 HUF
Abaúj és Zemplén népéletéből. A sátoraljaújhelyi Kossuth Gimnázium Kazinczy Körének gyűjtése. Szerkesztette Kováts Dániel. (Dedikált.) Sátoraljaújhely, 1971. (Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tanács VB Sátoraljaújhelyi járási Hivatala - II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár sokszorosító üzeme). 393 + [7] p. Dedikált: ,,dr. Balassa Ivánnak csekély viszonzásul az indításért, buzdításért és példáért. K[ováts] Dani. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas grafikákkal, kottákkal. A néprajzi gyűjtés tartalmából: Matusz Gizella: Erdőmunkák Füzéren. - Lingvai Mária: Tiszai halászat. - Nagy Ferenc: Halfogás a Karcsán. - Petercsák Tivadar: Adalékok a népi állatgyógyításhoz. - Ács Ilona: Disznóölés Abaújváron. - Barathy Emma: A kender munkái Zemplénagárdon. - Szabó Margit: A bodrogközi szekér. - Lingvai Mária: Rabati Mihályné meséi. - Farkas Gyula: Hegyközi betlehemes játék. - György Károly: A cigándi lakodalom. - Németh Ibolya: Bodrogközi babonák. - Bodnár Julianna: Abaúji hiedelmek. - Máthé Erzsébet: A Bodrogköz táncélete. Vuray 0. Tordai 0. Prov.: Balassa Iván [Balassa Iván (1917-2002) etnográfus, a néprajzi tudományok kandidátusa. 1941-1944 között a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum, később a budapesti Néprajzi Múzeum munkatársa, majd igazgatója, 1956-1961 között a sárospataki Rákóczi Múzeum igazgatója volt. Ortutay Gyulával közös munkája a nagy hírű összefoglaló szakmunka, a Magyar néprajz.] Fűzve, illusztrált kiadói borítóban.
19015.

Abaúj és Zemplén népéletéből. A sátoraljaújhelyi Kossuth Gimnázium Kazinczy Körének gyűjtése. Szerkesztette Kováts Dániel. (Dedikált.) Sátoraljaújhely, 1971. (Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tanács VB Sátoraljaújhelyi járási Hivatala - II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár sokszorosító üzeme). 393 + [7] p. Dedikált: ,,dr. Balassa Ivánnak csekély viszonzásul az indításért, buzdításért és példáért. K[ováts] Dani". Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas grafikákkal, kottákkal. A néprajzi gyűjtés tartalmából: Matusz Gizella: Erdőmunkák Füzéren. - Lingvai Mária: Tiszai halászat. - Nagy Ferenc: Halfogás a Karcsán. - Petercsák Tivadar: Adalékok a népi állatgyógyításhoz. - Ács Ilona: Disznóölés Abaújváron. - Barathy Emma: A kender munkái Zemplénagárdon. - Szabó Margit: A bodrogközi szekér. - Lingvai Mária: Rabati Mihályné meséi. - Farkas Gyula: Hegyközi betlehemes játék. - György Károly: A cigándi lakodalom. - Németh Ibolya: Bodrogközi babonák. - Bodnár Julianna: Abaúji hiedelmek. - Máthé Erzsébet: A Bodrogköz táncélete. Vuray 0. Tordai 0. Prov.: Balassa Iván [Balassa Iván (1917-2002) etnográfus, a néprajzi tudományok kandidátusa. 1941-1944 között a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum, később a budapesti Néprajzi Múzeum munkatársa, majd igazgatója, 1956-1961 között a sárospataki Rákóczi Múzeum igazgatója volt. Ortutay Gyulával közös munkája a nagy hírű összefoglaló szakmunka, a Magyar néprajz.] Fűzve, illusztrált kiadói borítóban.

4 000 HUF
19016.

3 800 HUF
10,27
11,18
Bedy Vince.Győr katolikus vallásos életének multja.Győr, 1939. Győregyházmegyei Alap Nyomdája. IV + 188 p. + 30 t. (fotóanyag). Egyetlen kiadás.Bedy Vince győri nagyprépost helytörténeti munkája Kiadói papírkötésben
19017.

3 200 HUF
8,65
9,41
19018.

3 200 HUF
8,65
9,41
Nansen, Fridtjof: Éjen és jégen át. Rövidítve fordította: Brózik Károly. Számos képpel. 1-2. rész. [Teljes, egybekötve.] Budapest, [1898]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 77 + [3] p.; 79 + [1] p. Első kiadás. Beszámoló Fridtjof Nansen (1861-1930) norvég sarkkutató 1893-1896 közötti, az Északi-sarkot célzó felfedezőútjáról. A számos újítással, így például kutyaszános vontatással kísérletező expedíció nem érte ugyan el kitűzött célját, de tengerbiológiai, földrajzi kutatásai így is számottevőek. A munka eredeti nyelven 1897-ben jelent meg, ,,Fram öfver Polarhafvet, Den norska polarfärden 1893-96 címmel. Oldalszámozáson belül az expedíción készült egész oldalas felvételekkel. A címoldalakon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám. Korabeli félvászon kötésben, az első kötéstábla alsó sarkán apró kopás. Jó példány.
19019.

Nansen, Fridtjof: Éjen és jégen át. Rövidítve fordította: Brózik Károly. Számos képpel. 1-2. rész. [Teljes, egybekötve.] Budapest, [1898]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 77 + [3] p.; 79 + [1] p. Első kiadás. Beszámoló Fridtjof Nansen (1861-1930) norvég sarkkutató 1893-1896 közötti, az Északi-sarkot célzó felfedezőútjáról. A számos újítással, így például kutyaszános vontatással kísérletező expedíció nem érte ugyan el kitűzött célját, de tengerbiológiai, földrajzi kutatásai így is számottevőek. A munka eredeti nyelven 1897-ben jelent meg, ,,Fram öfver Polarhafvet, Den norska polarfärden 1893-96" címmel. Oldalszámozáson belül az expedíción készült egész oldalas felvételekkel. A címoldalakon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám. Korabeli félvászon kötésben, az első kötéstábla alsó sarkán apró kopás. Jó példány.

3 200 HUF
8,65
9,41
Dr. Papp Károly: A Bihar-hegység délnyugati lejtőjének ércztermelőhelyei. (DEDIKÁLT). Különlenyomat a Bányászati és Kohászati Lapok 1909. évfolyamának november 15-iki 22-ik számából. Bp., 1909, Pallas-ny., 15+(1) p. Fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés, régi intézményi bélyegzőkkel. A szerző, Papp Károly (1873-1963) geológus, egyetemi tanár által Ilosvay Lajos (1851-1936) kémikus, akadémikus, az MTA alelnöke, a Kir. Magy. Természettudományi Társulat elnöke, országgyűlési képviselő, államtitkár részére DEDIKÁLT példány. + Mauritz B. és H. F. Harwood: A sághegyi bazalt. Das basaltische Gestein des Ságberges (Sághegy) bei Celldömölk in Ungarn. Különlenyomat a Földtani Közlöny LXVII. köt. 10-12. füzetéből. Bp., 1938, szerzői kiadás (Mérnökök Nyomdája), 242-256 p.+ 1 t. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés.
19020.

Dr. Papp Károly: A Bihar-hegység délnyugati lejtőjének ércztermelőhelyei. (DEDIKÁLT). Különlenyomat a "Bányászati és Kohászati Lapok" 1909. évfolyamának november 15-iki 22-ik számából. Bp., 1909, Pallas-ny., 15+(1) p. Fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés, régi intézményi bélyegzőkkel. A szerző, Papp Károly (1873-1963) geológus, egyetemi tanár által Ilosvay Lajos (1851-1936) kémikus, akadémikus, az MTA alelnöke, a Kir. Magy. Természettudományi Társulat elnöke, országgyűlési képviselő, államtitkár részére DEDIKÁLT példány. + Mauritz B. és H. F. Harwood: A sághegyi bazalt. Das basaltische Gestein des Ságberges (Sághegy) bei Celldömölk in Ungarn. Különlenyomat a Földtani Közlöny LXVII. köt. 10-12. füzetéből. Bp., 1938, szerzői kiadás (Mérnökök Nyomdája), 242-256 p.+ 1 t. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés.

4 000 HUF
Zsilinszky Mihály: Csongrádvármegye története. Második rész. (1712-1825) Budapest, 1898. Kiadja Csongrádvármegye közönsége (Wodianer F. és Fiai ny.) [2] + 334 + [2] p. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas rajzokkal, felvételekkel illusztrált megyetörténeti monográfia. A mű három kötetben teljes, jelen kötet két időszakra osztva: 1712-1780, illetve 1780-1825 közötti időszakokra bontva tárgyalja Csongrád vármegye történetét. Az első előzéken régi jegyzetek, illetve apró hiány. Aranyozott, kissé kopott kiadói félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
19021.

4 000 HUF
Hódmezővásárhely THJ. Város Ipartestületének története 1889-1939. Hódmezővásárhely, 1939, Dura Lajos Könyvnyomdája. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
19022.

3 600 HUF
9,73
10,59
19023.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF