Évkönyv a Budapesti Poliklinikai Egyesület gróf Apponyi Albert Poliklinika 1918-1928. évi működéséről. Szerkeszti Lobmayer Géza.
Budapest, 1929. Budapesti Poliklinika gróf Apponyi Albert Poliklinika (Franklin-Társulat ny.) 238 + [2] p. + 16 t.
Beszámoló az 1887-ben alapított Budapesti Poliklinikai Egyesület elmúlt tíz évéről. A VII. kerületi intézmény 1921-ben vette fel egyik neves támogatója, Apponyi Albert nevét. Az egészségügyi intézmény sokirányú fejlesztéséről írott összefoglalókat igazgatóságtanácsi beszámolók, mérlegfőkönyvek váltják, a kötet második felében részletes adattár a közintézmény betegeiről, mely kórisméjükön és gyógykezelésükön kívül foglalkozási körüket is közli. Ez utóbbi jól igazolja a poliklinikával kapcsolatos közvélekedést, miszerint az Apponyi nevével fémjelzett intézmény a szegényebb rétegek gondozójának számított. A kötet végén megemlékezések a poliklinika volt egyéniségeiről. A címlapon apró szakadásnyom, az első ív néhány levelén enyhe gyűrődés.
Fűzve, illusztrált, enyhén gyűrött kiadói borítóban. Jó példány.
Vadász Elemér:
A geológus munkája. Bevezetés a földtani megfigyelésbe I-II. [Egybekötve.]
(Pécs), [1928]. Danubia (Dunántúl Egyetemi Nyomda). 222 + [2] p. Egyetlen kiadás.
A bevezető jellegű földtani ismeretterjesztő könyvet oldalszámozáson belül 35 szövegközti ábra, vetületi metszet illusztrálja. A címoldalon és az első előzéken Soós László tulajdonosi bejegyzése.
Poss.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geográfus, geokémikus, vegyészmérnök.]
(Ma és holnap könyvsorozat.)
Korabeli egészvászon kötésben, az első kötéstáblán eredeti címfelirattal. Jó példány.
Bartók Imre:
A magyar szemészet története.
Budapest, 1954. Akadémiai Kiadó (ny.) 212 p. Egyetlen kiadás.
Bartók Imre tudománytörténeti kismonográfiáját oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyag kíséri. Az olvasmányos stílusban megírt tanulmányok egy fejezetében a szerző egy alkalommal jelentős engedményt tesz a korszellemnek (A modern magyar szemészet kialakulása - A haladás és reakció küzdelme a modern szemészet meghonosítása terén), a könyv szerkesztője meglepő módon az előszóban mégis erősen elmarasztalja a szerzőt, mivel a szemészeti tudománytörténet előadása közben az egyes alkotók tevékenységének haladó vonásait nem hangsúlyozza eléggé, sőt bűnös módon úgynevezett objektív előadásmódra tör, ami - úgy tűnik - 1954-ben a szerkesztők számára üldözendő eljárásmód. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon, az előzékeken régi tulajdonosi bélyegzések.
Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Takács Pál - Schlattner Jenő - Szebényi Imre:
A szénkémiai kutatások magyar úttörői. (Többszörösen dedikált.)
Budapest, 1970. Akadémiai Kiadó [ny.] 134 p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: ,,dr. Soós László kandidátus úrnak szerzői tisztelettel: dr. Takács Pál, dr. Schlattner Jenő, dr. Szebényi Imre". Az ipartörténeti részek után életrajzi tanulmányokat közlő kismonográfiában oldalszámozáson belül néhány ábra, egész oldalas illusztráció.
Prov.: Soós László [Soós László (1920-1995) geológus, vegyészmérnök, a sorozat szerkesztője.]
(Kőszén és kőolaj anyagismereti monográfia sorozat 4.)
Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Morton, J., Edin, L. D. S.
Műfogsorok helyes felállítása. A magyar kiadást átnézte és előszóval ellátta Salamon Henrik. Fordította Rehák Rudolf.
Budapest, (1925). C. Ash & Sons (Pápai Ernő nyomdai műintézete). [2] + 28 p.
Oldalszámozáson belül fogászati ábrákkal gazdagon illusztrált szakmunka.
Fűzve, kiadói borítóban.
Boross Mihály:
Jorio könyve a horoszkópkészítésről és az emberi sorsról, melyet az asztrológia [és a] csillagjóslás tanításai alapján magyaráz Boross Mihály.
Budapest, [1936]. Magyar Könyvkiadó (Arany János ny.) 95 + [1] p.
A kiadvány hét bolygó szerint rendezi az éveket, és évek szerint megadja az egyes hónapok elején, közepén és végén született lány- és fiúgyermekek testi és szellemi, morális tulajdonságait. Az érdeklődő olvasó családi széljegyzeteivel és aláhúzásaival kísért példány.
Fűzve, sérült, színes, illusztrált kiadói borítóban.
1926 A Gróf Apponyi Albert Poliklinika Almanachja 1926. [Bp.],1926, Gróf Apponyi Albert Poliklinika, (Franklin-ny.), 279+1 p.+6 t. Fekete-fehér fotókkal és illusztrációkkal gazdagon illusztrált. A borító Iványi-Grünwald Béla munkája. Benne a klinika körlevelével, levelezőlapjával és nyomtatványával. Kiadói papírkötés.
Dudichné Vendl Mária - Koch Sándor: A drágakövek, különös tekintettel a mesterséges drágakövekre. Bp., 1935, Kir. M. Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval.
J. H. Schürmayer: Lehrbuch der gerichtlichen Medizin. Für Ärzte und Juristen. Bearbeitet von Dr. - -. Erlangen, 1861, Ferdinand Enke. Kopott félvászon-kötésben, régi intézményi bélyegzésekkel.