Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 76

Évkönyv a Budapesti Poliklinikai Egyesület gróf Apponyi Albert Poliklinika 1918-1928. évi működéséről. Szerkeszti Lobmayer Géza. Budapest, 1929. Budapesti Poliklinika gróf Apponyi Albert Poliklinika (Franklin-Társulat ny.) 238 + [2] p. + 16 t. Beszámoló az 1887-ben alapított Budapesti Poliklinikai Egyesület elmúlt tíz évéről. A VII. kerületi intézmény 1921-ben vette fel egyik neves támogatója, Apponyi Albert nevét. Az egészségügyi intézmény sokirányú fejlesztéséről írott összefoglalókat igazgatóságtanácsi beszámolók, mérlegfőkönyvek váltják, a kötet második felében részletes adattár a közintézmény betegeiről, mely kórisméjükön és gyógykezelésükön kívül foglalkozási körüket is közli. Ez utóbbi jól igazolja a poliklinikával kapcsolatos közvélekedést, miszerint az Apponyi nevével fémjelzett intézmény a szegényebb rétegek gondozójának számított. A kötet végén megemlékezések a poliklinika volt egyéniségeiről. A címlapon apró szakadásnyom, az első ív néhány levelén enyhe gyűrődés. Fűzve, illusztrált, enyhén gyűrött kiadói borítóban. Jó példány.
20043.

3 000 HUF
Vadász Elemér: A geológus munkája. Bevezetés a földtani megfigyelésbe I-II. [Egybekötve.] (Pécs), [1928]. Danubia (Dunántúl Egyetemi Nyomda). 222 + [2] p. Egyetlen kiadás. A bevezető jellegű földtani ismeretterjesztő könyvet oldalszámozáson belül 35 szövegközti ábra, vetületi metszet illusztrálja. A címoldalon és az első előzéken Soós László tulajdonosi bejegyzése. Poss.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geográfus, geokémikus, vegyészmérnök.] (Ma és holnap könyvsorozat.)  Korabeli egészvászon kötésben, az első kötéstáblán eredeti címfelirattal. Jó példány.
20044.

3 000 HUF
Bartók Imre: A magyar szemészet története. Budapest, 1954. Akadémiai Kiadó (ny.) 212 p. Egyetlen kiadás. Bartók Imre tudománytörténeti kismonográfiáját oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyag kíséri. Az olvasmányos stílusban megírt tanulmányok egy fejezetében a szerző egy alkalommal jelentős engedményt tesz a korszellemnek (A modern magyar szemészet kialakulása - A haladás és reakció küzdelme a modern szemészet meghonosítása terén), a könyv szerkesztője meglepő módon az előszóban mégis erősen elmarasztalja a szerzőt, mivel a szemészeti tudománytörténet előadása közben az egyes alkotók tevékenységének haladó vonásait nem hangsúlyozza eléggé, sőt bűnös módon úgynevezett objektív előadásmódra tör, ami - úgy tűnik - 1954-ben a szerkesztők számára üldözendő eljárásmód. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon, az előzékeken régi tulajdonosi bélyegzések. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20045.

3 000 HUF
Takács Pál - Schlattner Jenő - Szebényi Imre: A szénkémiai kutatások magyar úttörői. (Többszörösen dedikált.) Budapest, 1970. Akadémiai Kiadó [ny.] 134 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,dr. Soós László kandidátus úrnak szerzői tisztelettel: dr. Takács Pál, dr. Schlattner Jenő, dr. Szebényi Imre. Az ipartörténeti részek után életrajzi tanulmányokat közlő kismonográfiában oldalszámozáson belül néhány ábra, egész oldalas illusztráció. Prov.: Soós László [Soós László (1920-1995) geológus, vegyészmérnök, a sorozat szerkesztője.] (Kőszén és kőolaj anyagismereti monográfia sorozat 4.) Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20046.

Takács Pál - Schlattner Jenő - Szebényi Imre: A szénkémiai kutatások magyar úttörői. (Többszörösen dedikált.) Budapest, 1970. Akadémiai Kiadó [ny.] 134 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,dr. Soós László kandidátus úrnak szerzői tisztelettel: dr. Takács Pál, dr. Schlattner Jenő, dr. Szebényi Imre". Az ipartörténeti részek után életrajzi tanulmányokat közlő kismonográfiában oldalszámozáson belül néhány ábra, egész oldalas illusztráció. Prov.: Soós László [Soós László (1920-1995) geológus, vegyészmérnök, a sorozat szerkesztője.] (Kőszén és kőolaj anyagismereti monográfia sorozat 4.) Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

3 000 HUF
Morton, J., Edin, L. D. S. Műfogsorok helyes felállítása. A magyar kiadást átnézte és előszóval ellátta Salamon Henrik. Fordította Rehák Rudolf. Budapest, (1925). C. Ash & Sons (Pápai Ernő nyomdai műintézete). [2] + 28 p. Oldalszámozáson belül fogászati ábrákkal gazdagon illusztrált szakmunka. Fűzve, kiadói borítóban.
20047.

3 000 HUF
Boross Mihály: Jorio könyve a horoszkópkészítésről és az emberi sorsról, melyet az asztrológia [és a] csillagjóslás tanításai alapján magyaráz Boross Mihály. Budapest, [1936]. Magyar Könyvkiadó (Arany János ny.) 95 + [1] p. A kiadvány hét bolygó szerint rendezi az éveket, és évek szerint megadja az egyes hónapok elején, közepén és végén született lány- és fiúgyermekek testi és szellemi, morális tulajdonságait. Az érdeklődő olvasó családi széljegyzeteivel és aláhúzásaival kísért példány. Fűzve, sérült, színes, illusztrált kiadói borítóban.
20048.

3 000 HUF
1926 A Gróf Apponyi Albert Poliklinika Almanachja 1926. [Bp.],1926, Gróf Apponyi Albert Poliklinika, (Franklin-ny.), 279+1 p.+6 t. Fekete-fehér fotókkal és illusztrációkkal gazdagon illusztrált. A borító Iványi-Grünwald Béla munkája. Benne a klinika körlevelével, levelezőlapjával és nyomtatványával. Kiadói papírkötés.
20049.

3 000 HUF
20050.

1 600 HUF
Dudichné Vendl Mária - Koch Sándor: A drágakövek, különös tekintettel a mesterséges drágakövekre. Bp., 1935, Kir. M. Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval.
20051.

3 000 HUF
Temesvári Gabriella: Gyógyító eleink hagyatéka. Pontmasszázs (akupresszúra). Bp., 2002, BioTer Bt. Kiadói papírkötés.
20052.

2 400 HUF
Emil Villige: Gehrin und Rückenmark. Leipzig, 1920, Wilhelm Engelmann. Kopott egészvászon-kötésben.
20053.

2 400 HUF
J. H. Schürmayer: Lehrbuch der gerichtlichen Medizin. Für Ärzte und Juristen. Bearbeitet von Dr. - -. Erlangen, 1861, Ferdinand Enke. Kopott félvászon-kötésben, régi intézményi bélyegzésekkel.
20054.

2 800 HUF
7,57
8,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF