Books: Architecture, Art

Number of items: 273

Bor Pál - Csáky [József]: Csáky és szobrászata. Bor Pál négy tanulmányával, Csáky önéletrajzával. Tizenkilenc képpel. Budapest, 1926. Amicus (Globus ny.) 36 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas, műnyomó-papírra nyomtatott fényképekkel illusztrált. Kolofon: ,,Ez a könyv az Amicus kiadásában megjelent ,,Új Művészet című könyvsorozattól egy folyóirathoz ver hidat, mely szabálytalan időközökben jelenik meg és a magyar kultúra igaz értékeit hozza. (Új Művészet [könyvek].) Fűzve, Csáky József rajzával illusztrált kiadói borítóban.
19702.

Bor Pál - Csáky [József]: Csáky és szobrászata. Bor Pál négy tanulmányával, Csáky önéletrajzával. Tizenkilenc képpel. Budapest, 1926. Amicus (Globus ny.) 36 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas, műnyomó-papírra nyomtatott fényképekkel illusztrált. Kolofon: ,,Ez a könyv az Amicus kiadásában megjelent ,,Új Művészet" című könyvsorozattól egy folyóirathoz ver hidat, mely szabálytalan időközökben jelenik meg és a magyar kultúra igaz értékeit hozza." (Új Művészet [könyvek].) Fűzve, Csáky József rajzával illusztrált kiadói borítóban.

5 000 HUF
Mallalieu, Huon: The Illustrated History of Antiques. London, 1991. Quantum books. Kiadói egészvászon kötésben, kissé szakadt papír védőborítóval, angol nyelven, 640p. Színes képekkel rendkívül gazdagon illusztrált kiadvány.
19703.

5 000 HUF
Jan Durdík: The Pictoral Encyclopedia of Antiques. London, 1972, Hamlyn, egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Rendkívül gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált kiadvány a legkülönbözőbb műtárgyakról.
19704.

5 000 HUF
Megfagyott Muzsikus 1931. [19. évfolyam.] (Számozott.) (Írták és rajzolták az építészhallgatók. Kiadták a harmadéves építészek. Szerkesztette a tízes bizottság.) [Budapest], 1931. (Műegyetem) [Műegyetemi Nyomda]. 73 + [7] p. Kolofon: ,,Ebből a könyvből 100 példány készült. [Ez a] 79. [szám.] Szövegközti és egész oldalas rajzokkal gazdagon illusztrált. Gábor László (Skafa), Pogány Frigyes (Futóbolond II.), Rimner János írásával és rajzaival. Lakatos 1754. Kiadói, kissé foltos, kopott egészvászon kötésben.
19705.

Megfagyott Muzsikus 1931. [19. évfolyam.] (Számozott.) (Írták és rajzolták az építészhallgatók. Kiadták a harmadéves építészek. Szerkesztette a tízes bizottság.) [Budapest], 1931. (Műegyetem) [Műegyetemi Nyomda]. 73 + [7] p. Kolofon: ,,Ebből a könyvből 100 példány készült. [Ez a] 79. [szám.]" Szövegközti és egész oldalas rajzokkal gazdagon illusztrált. Gábor László (Skafa), Pogány Frigyes (Futóbolond II.), Rimner János írásával és rajzaival. Lakatos 1754. Kiadói, kissé foltos, kopott egészvászon kötésben.

4 000 HUF
6 db Herendi porcelán ismertető kiadvány: Bouquet de Tulipe és Apponyi mintás porcelán prospektusok; Herend Herald magazin; Figurák katalógus; Herend bei Esterházy német nyelvű ismertető füzet. Vegyes állapotban.
19706.

4 000 HUF
19707.

4 000 HUF
Sam Havadtoy. A kötet anyagát összevál. és a kiadást gondozta: David Galloway. Milano, 2013, Mudima. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.  Havadtőy Sámuel/Sam Havadtoy (1952-) magyar származású amerikai festő, lakberendező és galériatulajdonos. Az 1980-as évek New York-i művészvilágának jelentős tagja.
19708.

4 800 HUF
12,97
14,12
Pomogáts Béla - Szeiffert János: Bútormintalapok. Bp., 1958, KSZK, 1 p.+79 t. Teljes! Kiadói haránt-alakú félvászon mappában, kissé kopott borítóval.
19709.

4 800 HUF
12,97
14,12
15
Elfelejtett képek. Kálmán Kata, Langer Klára, Reismann Marian, Sándor Zsuzsa, Vadas Ernő. Szerk.: Keleti Éva, Szarka Klára. Bp., 2009, MTI. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19710.

4 000 HUF
19711.

3 600 HUF
9,73
10,59
Karikás. Művészeti, társadalmi folyóirat. Szerkeszti: Folkmann Ferenc. Megjelenik minden hónapban. I. évfolyam, 1. szám. (1932. július.) (Budapest, 1932. ,,Karikás Kiadóvállalat - Arany János Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt.) 20 p. Folkmann Ferenc színpadi szerző rövid életű képzőművészeti és irodalmi revüje az első két szám erejéig jelent meg ,,Karikás címmel, a folyóirat a harmadik számtól ,,Művész Élet címmel folytatódott. Oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétellel, kortárs szobrok, festmények reprodukcióival. Fűzve, illusztrált, foltos kiadói borítóban.
19712.

Karikás. Művészeti, társadalmi folyóirat. Szerkeszti: Folkmann Ferenc. Megjelenik minden hónapban. I. évfolyam, 1. szám. (1932. július.) (Budapest, 1932. ,,Karikás" Kiadóvállalat - Arany János Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt.) 20 p. Folkmann Ferenc színpadi szerző rövid életű képzőművészeti és irodalmi revüje az első két szám erejéig jelent meg ,,Karikás" címmel, a folyóirat a harmadik számtól ,,Művész Élet" címmel folytatódott. Oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétellel, kortárs szobrok, festmények reprodukcióival. Fűzve, illusztrált, foltos kiadói borítóban.

3 000 HUF
Ujházi Péter: Képek és dobozok. Pictures and Boxes. (Kiállítási katalógus.) [Dedikált.] Székesfehérvár, 1994. Csók István Képtár (ny. n.) [58] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Tarnai Tamás utazónak barátilag Péter, Bukarest. 1995. április 4. A Bernáth Aurélnál tanult, a nonfiguratív neoavantgárd törekvésektől látványosan elkülönülő Ujházi Péter festőművész tárlata 1994. augusztus 27. - 1994. október 9. között volt látható szülővárosában, a székesfehérvári Csók István Képtárban. A bevezető tanulmányt írta és a kiállítást rendezte Sasvári Edit. Kétnyelvű kiállítási katalógusunk 13-46. oldalán a festőművész játékos és groteszk festményeinek és dobozmunkáinak színes reprodukciói, a képanyag után a kiállított művek jegyzéke, valamint életrajzi jegyzetek. (A Szent István Múzeum közleményei. D. sorozat, 226. szám.) Fűzve, Ujházi Péter grafikájával illusztrált kiadói borítóban. Szép példány.
19713.

Ujházi Péter: Képek és dobozok. Pictures and Boxes. (Kiállítási katalógus.) [Dedikált.] Székesfehérvár, 1994. Csók István Képtár (ny. n.) [58] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Tarnai Tamás utazónak barátilag Péter, Bukarest. 1995. április 4." A Bernáth Aurélnál tanult, a nonfiguratív neoavantgárd törekvésektől látványosan elkülönülő Ujházi Péter festőművész tárlata 1994. augusztus 27. - 1994. október 9. között volt látható szülővárosában, a székesfehérvári Csók István Képtárban. A bevezető tanulmányt írta és a kiállítást rendezte Sasvári Edit. Kétnyelvű kiállítási katalógusunk 13-46. oldalán a festőművész játékos és groteszk festményeinek és dobozmunkáinak színes reprodukciói, a képanyag után a kiállított művek jegyzéke, valamint életrajzi jegyzetek. (A Szent István Múzeum közleményei. D. sorozat, 226. szám.) Fűzve, Ujházi Péter grafikájával illusztrált kiadói borítóban. Szép példány.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF