Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 467

Varga Éva (1949-) 1990. Emlék a Bánvölgye MGTSZ megalakulásának 30. évfordulójára egyoldalas, öntött bronz plakett (92mm) T:XF patina
31219.

Varga Éva (1949-) 1990. "Emlék a Bánvölgye MGTSZ megalakulásának 30. évfordulójára" egyoldalas, öntött bronz plakett (92mm) T:XF patina

2 000 HUF
Varga Géza (1951-) 2003. Rákóczi Ferenc / Pro libertate 1703-2003 hátoldalán XX Polturás érmét ábrázoló bronz emlékérem (42,5mm) T:UNC,AU
31220.

Varga Géza (1951-) 2003. "Rákóczi Ferenc / Pro libertate 1703-2003" hátoldalán XX Polturás érmét ábrázoló bronz emlékérem (42,5mm) T:UNC,AU

5 000 HUF
Várady Lajos (1911-1998) 1983. Keleti Károly 1833-1892 - Születésének 150. évfordulójára - Központi Statisztikai Hivatal 1983 egyoldalas bronz plakett, eredeti tokban (132mm) T:AU
31221.

Várady Lajos (1911-1998) 1983. "Keleti Károly 1833-1892 - Születésének 150. évfordulójára - Központi Statisztikai Hivatal 1983" egyoldalas bronz plakett, eredeti tokban (132mm) T:AU

4 000 HUF
Vincze Dénes (1914-1972) DN A Vállalat Kiváló Brigádja egyoldalas bronz emlékérem (70mm) T:1-
31222.

Vincze Dénes (1914-1972) DN "A Vállalat Kiváló Brigádja" egyoldalas bronz emlékérem (70mm) T:1-

800 HUF
Vígh Tamás (1926-2010) 1994. Vasvári Pál emlékérem egyoldalas öntött bronz plakett (83-84mm) T:AU Hungary 1994. Pál Vasvári Commemorative Medallion one-sided bronze plaque. Sign.: Tamás Vígh (83-84mm) C:AU
31223.

Vígh Tamás (1926-2010) 1994. "Vasvári Pál emlékérem" egyoldalas öntött bronz plakett (83-84mm) T:AU Hungary 1994. "Pál Vasvári Commemorative Medallion" one-sided bronze plaque. Sign.: Tamás Vígh (83-84mm) C:AU

8 000 HUF
Vígh Tamás (1926-2010) 2001. Siófoki Férfi Dalkör 1876-2001 egyoldalas, öntött bronz plakett (~105mm) T:AU,XF
31224.

Vígh Tamás (1926-2010) 2001. "Siófoki Férfi Dalkör 1876-2001" egyoldalas, öntött bronz plakett (~105mm) T:AU,XF

6 000 HUF
~1655. LEOPOLDVS VICTOR / CONSILIO ET INDUSTRIA I. Lipót Pozsonyi megkoronázására készült Ag emlékérem (3,04g/17mm) T:VF ph. / Hungary ~1655. LEOPOLDVS VICTOR / CONSILIO ET INDUSTRIA Ag coronation medallion commemorating the coronation of Leopold I in Bratislava (3,04g/17mm) T:VF edge error
31225.

~1655. "LEOPOLDVS VICTOR / CONSILIO ET INDUSTRIA" I. Lipót Pozsonyi megkoronázására készült Ag emlékérem (3,04g/17mm) T:VF ph. / Hungary ~1655. "LEOPOLDVS VICTOR / CONSILIO ET INDUSTRIA" Ag coronation medallion commemorating the coronation of Leopold I in Bratislava (3,04g/17mm) T:VF edge error

100 000 HUF
270,27
294,12
Habsburg Birodalom / Pozsony 1830. szeptember 28. Koronázási zseton Ag I. Ferenc - V. Ferdinánd (5,49g/25mm) T:F peremhiba / Habsburg Monarchy / Bratislava 28 September 1830. Coronation Silver Jeton Ag Franz I - Ferdinand V (5,49g/25mm) C:F edge error HTÉ.: 899.
31226.

Habsburg Birodalom / Pozsony 1830. szeptember 28. Koronázási zseton Ag "I. Ferenc - V. Ferdinánd" (5,49g/25mm) T:F peremhiba / Habsburg Monarchy / Bratislava 28 September 1830. Coronation Silver Jeton Ag "Franz I - Ferdinand V" (5,49g/25mm) C:F edge error HTÉ.: 899.

20 000 HUF
54,05
58,82
1860. Széchenyi István - 1860 április 8-án kétoldalas Sn halotti emlékérem (29mm) T:XF,VF
31227.

1860. "Széchenyi István - 1860 április 8-án" kétoldalas Sn halotti emlékérem (29mm) T:XF,VF

3 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A Erzsébet koronázása Budán Ag zseton, füllel. ERZSÉBET AVSZTRIAI CSÁSZÁRNÉ / BOLDOGÍTÓ CSILLAGZAT ÖRÖMÁRJAI KÖZT - MAGYAR KIRÁLYNÉVÁ - KORONÁZTATOTT - BVDÁN - MDCCCLXVII (br. 3,79g/21mm) T:XF Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A Coronation of Elizabeth in Buda Ag jeton with added ear (gr. 3,79g/21mm) C:XF
31228.

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Erzsébet koronázása Budán" Ag zseton, füllel. "ERZSÉBET AVSZTRIAI CSÁSZÁRNÉ / BOLDOGÍTÓ CSILLAGZAT ÖRÖMÁRJAI KÖZT - MAGYAR KIRÁLYNÉVÁ - KORONÁZTATOTT - BVDÁN - MDCCCLXVII" (br. 3,79g/21mm) T:XF Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Elizabeth in Buda" Ag jeton with added ear (gr. 3,79g/21mm) C:XF

20 000 HUF
54,05
58,82
1867. I. Ferenc József budai koronázására ezüstözött fém koronázási zseton, EMLÉK PÉNZ - DENK MÜNZE peremirattal. A Buda Pesti Koronázás 1867 június 8-án / Éljen a Haza és az Alkotmány (32mm) T:VF patina, kopott ezüstözés peremhiba Hungary 1867. Coronation medal silver plated commemorative medallion of the coronation of Franz Joseph I (32mm) C:VF patina, worn silvering
31229.

1867. "I. Ferenc József budai koronázására" ezüstözött fém koronázási zseton, "EMLÉK PÉNZ - DENK MÜNZE" peremirattal. "A Buda Pesti Koronázás 1867 június 8-án / Éljen a Haza és az Alkotmány" (32mm) T:VF patina, kopott ezüstözés peremhiba Hungary 1867. "Coronation medal" silver plated commemorative medallion of the coronation of Franz Joseph I (32mm) C:VF patina, worn silvering

6 000 HUF
1867. A Buda-Pesti koronázás emlékeül 1867 / Éljen I. Ferencz József és Erzsébet Magyarország királynéja bronz emlékérem (21mm) T:XF / Hungary 1867. Commemorating the Coronation at Budapest 1867 bronze commemorative medallion (21mm) C:XF
31230.

1867. "A Buda-Pesti koronázás emlékeül 1867 / Éljen I. Ferencz József és Erzsébet Magyarország királynéja" bronz emlékérem (21mm) T:XF / Hungary 1867. Commemorating the Coronation at Budapest 1867" bronze commemorative medallion (21mm) C:XF

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF