Books: Social sciences

Number of items: 28

Országh László: Angol-magyar, magyar-angol szótár. Kisszótár sorozat. Bp., 1982, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, Négy kötetben
18964.

4 000 HUF
10,96
11,94
Szöveggyűjtemény. Összeáll.: Maácz László. Néptáncpedagógusok Kiskönyvtára. Bp., 1969, Népművelési Propaganda Iroda, 92 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
18965.

1 000 HUF
2,74
2,99
18966.

2 000 HUF
5,48
5,97
18967.

1 400 HUF
3,84
4,18
Dr. Ranschburg Pál: Az emberi elme. Érzelem, ösztön, akarat, egyéniség. Pantheon ismerettára. Bp., 1923, Pantheon. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel, foltos lapokkal.
18968.

1 800 HUF
4,93
5,37
Feldmár András: Feldmár mesél. Egy terapeuta történetei. Bp., 2007, Jaffa. Kiadói papírkötés.
18969.

1 200 HUF
3,29
3,58
1901-1904 A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Osztályának kézi szakkönyvtára. Betürendes czímjegyzék. (1-1000.)+ I-III. Pótlék. I. Pótlék: Az 1901. évi szerzemények. (1001-1300.) II. Pótlék: Az 1902. évi szerzemények. (1301-2500.) III. Pótlék: Az 1903. évi szerzemények. (2501-400.) Összeáll.: Szakáts Péter. Bp., 1901-1904., Hornyánszky Viktor, 40;16; 52; 60 p. Kiadói papírkötések, intézményi bélyegzőkkel, a szövegben bejelölésekkel, a borítókon: Teleki Pál Gr. Pribékfalva bélyegzésekkel: Teleki Pál (1879-1941) miniszterelnök, politikus, földrajztudós possessori bélyegzéseivel. Az egyiken (1904) K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus névbejegyzésével.
18970.

4 200 HUF
11,51
12,54
David Eduard: Szocializmus és mezőgazdaság. I-II. kötet. Ford.: Dr. Szabados Sándor. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1909, Grill Károly, 374+(2) p., 376 p. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, néhány kissé sérült lappal, az I. kötet gerincén kisebb sérülésekkel, a belső kötéstáblákon ex libris-szel, a címlapokon tulajdonosi névbélyegzővel.
18971.

1 600 HUF
4,78
F. S. Marvin: A nyugati civilizáció fejlődése. Ford.: Benedek Marcell és Rózsa Dezső. Műveltség sorozat. Bp., é.n., Dante, 225+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, sérült gerinccel, az előzéklap és a címlap kijár, az első lap hiányzik.
18972.

1 800 HUF
4,93
5,37
Nyelvjárási tanulmányok. II. Erdélyi Lajos, Horger Antal, Szemkő Aladár. Nyelvészeti Füzetek 13. Bp., 1904, Athenaeum, 46+1 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, névbélyegzéssel.
18973.

1 600 HUF
4,78
Dömötör Tekla: Naptári ünnepek - népi színjátszás. Bp., 1964, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kopott papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban.
18974.

1 600 HUF
4,78
Platón: Szókratész védőbeszéde. Bp., 1957. Európa. Kiadói papírkötés
18975.

1 000 HUF
2,74
2,99

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF