Books: Social sciences

Number of items: 28

A Magyar Nyelvjárások Atlasza III. Szerk: Bárczi Géza és munkaközössége, Akadémiai Kiadó, Budapest, 1973. Cca 181 térképlap, teljes, sérült kiadói vászonmappában. Készült a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézetében, kis példányszámban.
18952.

16 000 HUF
43,84
47,76
18953.

5 500 HUF
15,07
16,42
Propper Sándor: Új ipari forradalom. Korunk társadalmi, gazdasági és termelési problémái. Bp., 1933., Népszava. Kiadói papírkötés, foltos gerinccel, felvágatlan lapokkal.
18954.

2 800 HUF
7,67
8,36
18955.

4 000 HUF
10,96
11,94
1933-1934 Ethnographia. Népélet. XLIV. évf. 1933. A Magyar Néprajzi Társaság folyóirata. Solymossy Sándor közreműködésével szerk. Madarassy László. Hozzákötve: A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Tárának értesítője az Ethnographia melléklete. XXV. évf. 1933. Szerk.: Bátky Zsigmond. Hozzákötve: Ethnographia. Népélet. XLV. évf. 1934. A Magyar Néprajzi Társaság folyóirata. Solymossy Sándor közreműködésével szerk. Madarassy László. Hozzákötve: A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Tárának értesítője az Ethnographia melléklete. XXVI. évf. 1934. Szerk.: Bátky Zsigmond. Bp., 1933-1934., Magyar Néprajzi Társaság-Magyar Nemzeti Múzeum. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval.
18956.

1933-1934 Ethnographia. Népélet. XLIV. évf. 1933. A Magyar Néprajzi Társaság folyóirata. Solymossy Sándor közreműködésével szerk. Madarassy László. Hozzákötve: A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Tárának értesítője az "Ethnographia" melléklete. XXV. évf. 1933. Szerk.: Bátky Zsigmond. Hozzákötve: Ethnographia. Népélet. XLV. évf. 1934. A Magyar Néprajzi Társaság folyóirata. Solymossy Sándor közreműködésével szerk. Madarassy László. Hozzákötve: A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Tárának értesítője az "Ethnographia" melléklete. XXVI. évf. 1934. Szerk.: Bátky Zsigmond. Bp., 1933-1934., Magyar Néprajzi Társaság-Magyar Nemzeti Múzeum. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval.

3 000 HUF
8,22
8,96
18957.

2 000 HUF
5,48
5,97
18958.

2 400 HUF
6,58
7,16
Szulovszky János: Füstfaragók. Könyv a kéményseprőkről. Studia Folcloristica et Ethnographica 32. Debrecen, 1992., Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói kemény-kötés.
18959.

2 600 HUF
7,12
7,76
Leszek Kolakowski: Újabb kis előadások nagy kérdésekről. Ford.: Pályi András. Bp., 2000, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18960.

1 800 HUF
4,93
5,37
Ujváry, Zoltán: Állatmaszkok. Tiermasken. Studia Folkloristica et Ethnographica. Debrecen, 1989, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Magyar és német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18961.

3 600 HUF
9,86
10,75
Pfisterer Miklós: Realitás és irrealitás viszonya Ben Jonson klasszikus naturalizmusában. Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Angol Philológiai Intézetének kiadványai IV.Bp., 1931., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 74+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé sérült borítóval, foltos.
18962.

2 800 HUF
7,67
8,36
Szemere Samu: Filozófiai tanulmányok. Bp., 1941., Arany János, 421+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kis kopásnyomokkal.
18963.

1 600 HUF
4,78

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF