Books: Judaica

Number of items: 15

Jef Van de Wiele: Joden zijn ook Menschen! Brüsszel, 1942, Uitgeverij Steenlandt. Flamand nyelven. 32 p. + 8 t. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült és elvált borítóval, lyukasztott borító és könyvtest, tulajdonosi bélyegzőkkel. Rendkívül ritka antiszemita kiadvány a II. világháború idejéből! / Flamish languague, in paper binding, damaged cover, with two holes on the cover and all pages, with owners stamp. 32 wiritten pages, 8 photograph plates. Very rare Flemish anti-semitic booklet!
19010.

Jef Van de Wiele: Joden zijn ook Menschen! Brüsszel, 1942, Uitgeverij "Steenlandt". Flamand nyelven. 32 p. + 8 t. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült és elvált borítóval, lyukasztott borító és könyvtest, tulajdonosi bélyegzőkkel. Rendkívül ritka antiszemita kiadvány a II. világháború idejéből! / Flamish languague, in paper binding, damaged cover, with two holes on the cover and all pages, with owner's stamp. 32 wiritten pages, 8 photograph plates. Very rare Flemish anti-semitic booklet!

14 000 HUF
37,84
41,18
19011.

12 000 HUF
32,43
35,29
Hinni kell! Zsidó vallású magyar írók antológiája. Novellák, karcolatok, versek. Összeáll.: Palásti László és Gömöri László. Dr. Klár Zoltán és Sós Endre előszavával. Bp., 1939., Bán László,˙(Kis Gyula és Tsa Törekvés nyomda. Kiadói papírkötés
19012.

2 400 HUF
Benedek István Gábor: A komlósi tóra. Bp., 2001, Sík. Kiadói kartonált papírkötés.
19013.

2 800 HUF
7,57
8,24
A magyarországi zsidóság holocaustja 1944. Összeáll. és a bevezetőt írta: Ságvári Ágnes. Bp., 1994, The Jewish Agency for Israel - Magyarországi Cionista Szövetség - Sollun Bt., 25+(1) p. + 1 térkép (108x81 cm). Nylon védőborítóban.
19014.

2 200 HUF
5,95
6,47
Katzburg, Nathaniel: Fejezetek az újkori zsidó történelemből Magyarországon. Bp., 1999, MTA-Osiris. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19015.

1 800 HUF
19016.

2 800 HUF
7,57
8,24
Bangha Béla - Iványi János - Pataky Arnold: Katolicizmus és zsidóság. Vallástörténeti előadások. Bp., 1933, Magyar Kultúra, 84 p. Kiadói papírkötés, címlapon régi intézményi bélyegzőkkel.
19017.

1 200 HUF
19018.

1 800 HUF
Naftali Kraus: Az ősi forrás. (A heti szidrák - Az atyák bölcs tanításai). Bp., 1990, Fórum Rt. Kiadói papírkötés.
19019.

1 600 HUF
3 db judaika könyv: Zsidókérdés, asszimiláció, antiszemitizmus. Tanulmányok a zsidókérdésről a huszadik századi Magyarországon. Szerk.: Hanák Péter. Bp., 1984, Gondolat. Átkötött egészvászon-kötésben. + Zsidó imakönyv. Magyar fonetikus átírással és gyakorlati útmutatással. Péntek estére. Olcsó Zsidó Könyvtár 1. Bp., 1997, GLM Bt. Kiadói papírkötés. + Fernando Joannes: A zsidó vallás. Bp., 1990, Gondolat. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
19020.

1 600 HUF
Kirekesztők. Antiszemita írások 1881-1992. + Befogadók. Írások az antiszemitizmus ellen 1882-1993. Válogatta és a bevezető tanulmányt írta: Karsai László. Bp., 1992-1993, Aura Kiadó. Kiadói papírkötés.
19021.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF