Books: History

Number of items: 126

Deér József: A magyar királyság megalakulása. Bp., 1942, Magyar Történettudományi Intézet,(Athenaeum-ny.),90 p.+ 2 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, foltos.
18299.

4 000 HUF
Dr. Blaskovics József: Az újvári elájet török adóösszeírásai. Pozsony, 1993, Magyar Ifjúság Érdekeit Védő Szövetség (MIÉSZ.) Kiadói papírkötés.
18300.

4 000 HUF
Rózsa György: Régi magyar csataképek. A Magyar Nemzeti Múzeum történeti emlékei. Bp.,1959, Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum, 11 p.+XXVII t. Kiadói haránt alakú félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
18301.

4 000 HUF
18
Rózsa György: Régi várképek. Bp., 1959., Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeuma, 20 p. + XXII t. Kiadói haránt-alakú félvászon-kötés, kopott borítóval. Megjelent 1000 példányban.
18302.

4 000 HUF
17
1941 Magyarország az új Európában. A Függetlenség 1941. január 5-iki számának ingyen melléklete. Teleki Pál gróf két beszéde. 1940. december 3. 1940. december 19. Bp., 1941, Stádium-ny., 77 p. Papírkötés, szakadt, sérült, hiányos borítóval.
18303.

2 000 HUF
II. Rákóczi Ferenc vezérlőfejedelem és a szövetkezett rendek 1705. szeptember 20-ikán a szécsényi gyűlésen kiállított szövetséglevele. Hasonmás kiadás. Bevezetéssel ellátta: Dr. Borovszky Samu. Bp., 1911, Hornyánszky Viktor, 8 p.+ 12 sztl. lev. (hasonmások)+ 4 sztl. lev. Kiadói pergamen hatású, zsinórfűzéses kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval.
18304.

4 000 HUF
1994-1996 Turul. A Magyar Történelmi Társulat, a Magyar Országos Levéltár és a Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság Közlönye. 7 db szám: 1994/1-2., 3., 4., 1995/1-2., 3-4., 1996/1-2., 3-4. füzetek. Bp., Magyar Történelmi Társulat. Kiadói tűzött papírkötés.
18305.

4 000 HUF
Vig Albert: Magyarország iparoktatásának története az utolsó száz évben különösen 1867 óta. Bp., 1932, MTA (Pátria-ny.), 728 p. + 3 (kihajtható táblázatok) t. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült, kissé foltos borítóval, a címlapon beragasztással.
18306.

Vig Albert: Magyarország iparoktatásának története az utolsó száz évben különösen 1867 óta. Bp., 1932, MTA ("Pátria"-ny.), 728 p. + 3 (kihajtható táblázatok) t. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült, kissé foltos borítóval, a címlapon beragasztással.

2 400 HUF
Uralkodók és dinasztiák. Budapest, 2001, Magyar Világ Kiadó. Kiadói műbőr kötés. A könyv az Encyclopaedia Britannica alapján készült, hasznos munka.
18307.

4 000 HUF
Az ezeréves Magyarország. hn., 1999, Pán. Az 1939-es reprint kiadása. Kiadói műbőr-kötés.
18308.

3 400 HUF
9,19
10,00
Elias Wideman: Icones illustrium heroum Hungariae. Wien, 1652, Bécs. Hírneves magyarok arcképcsarnoka. Rózsa György bevezető tanulmányával. Bp., 2004., Magyar Helikon. Facsimile kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötésben
18309.

3 200 HUF
8,65
9,41
Nagy Képes Millenniumi Arcképcsarnok: 100 portré a magyar történelemből Szent Istvántól Antall Józsefig, Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
18310.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF