Books: History

Number of items: 126

18287.

8 000 HUF
21,92
23,88
E. Kovács Péter: Hétköznapi élet Mátyás király korában. Mindennapi Történelem. Bp.,2008, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
18288.

8 000 HUF
21,92
23,88
Gróf Széchenyi István Emlékkönyv. Szerk.: Nyesti Pál. Bp., 1909, Anglo-nyomda, 1 t.+144 p. Kiadói, aranyozott, festett, dombornyomással díszített egészvászon-kötésben, Dárday Aladár-kötés, a borítón apró kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
18289.

6 000 HUF
16,44
17,91
Veress Endre, dr.: Erdély fejedelmi interregnuma. (Izabella királyné diplomácziai működése.) 1551-56. Bp, 1899. MTA.. 128p. (Értekezések a történeti tudományok köréből. XVIII. kötet. 2.) Félvászon kötésben
18290.

6 000 HUF
16,44
17,91
Tettek - tervek. II. A Kállay-kormány munkássága és politikája (1942 okt. 1 - 1943 szept. 30.) Bp., 1943, (Stádium-ny.),176 p. Kiadói papírkötés.
18291.

6 000 HUF
16,44
17,91
Sorshelyzetek. Emlékezések az ötvenes évekre. (Biszku Béla dedikációjával!) Szerk.: Vámos György. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón kis sérüléssel. Biszku Béla (1921-2016) kommunista politikus, belügyminiszter (1957-1961), miniszterelnök-helyettes (1961-1962) által Bányai János részére DEDIKÁLT példány.
18292.

5 000 HUF
13,70
14,93
Zakariás G. Sándor: A revízió útja. / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 60 p.; Kiadói foltos papírkötésben
18293.

5 000 HUF
13,70
14,93
Kossuth-gyász-emlék. A Kossuth Lajos elhunyta és temetése alkalmával a gyászünnepélyek befejeztéig tartott kiválóbb beszédek. Összeáll.: Szőllősy Mihály. Bp., 1894, Eckstein és Neufeld, 42 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos lapokkal.
18294.

5 000 HUF
13,70
14,93
Illustrirtes Familienbuch zur Unterhaltung & Belehrung häuslicher Kreise. Hrsg. Oesterreichuschen Lloyd. IV. Band. Triest, 1854, Oesterreichischen Lloyd, 1 (díszcímlap) t. +III+1+388+24 p.+25 (acélmetszetek: 10 látkép, 15 életkép) t. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, néhány laza, kijáró lappal, hiányzó táblákkal: közte Pozsony és Pest és további 9 életkép, összesen 11 tábla.
18295.

5 000 HUF
13,70
14,93
Dávid Zoltán: Az 1598. évi házösszeírás. Bp., 2001, Központi Statisztikai Hivatal Levéltára, 756 p. Kiadói kartonált papírkötés.
18296.

5 000 HUF
13,70
14,93
18297.

3 800 HUF
10,41
11,34
Kiszely Gyula: A magyar államkormányzás jövője. 1. kötet. Bp., [1928], Vármegyei Könyvkiadó, (Pesti Könyvny.) VIII, 245 p., 3 sztl. lev.; Kiadói egészvászon kötésben, kis kopással
18298.

4 000 HUF
10,96
11,94

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF