Books: Travelling, Local History

Number of items: 180

18012.

5 000 HUF
Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára. Szerk.: Csutak Vilmos. Sepsiszentgyörgy, 1929, Székely Nemzeti Múzeum (Kolozsvár, Minerva-ny.), 780+(3) p.+ 6 t. (közte egy kihajtható térképpel). Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, viseltes, kopott, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
18013.

6 000 HUF
1925 Tunner Károly: Kiraándulás a Halastóhoz a Magas Tátrában 1883-ban és negyven év múlva. DEDIKÁLt különlenyomat. 8 p kis szakadással
18014.

5 000 HUF
18015.

6 000 HUF
Acta Savariensia 4.: Paulovics István: A szombathelyi Szent Márton-egyháznak, savariai Szent Márton születésének rómaikori eredete.; Horváth Tibor Antal: Szent Márton születési helyének okleveles adatai. Szombathely, 1944, Martineum, 77 p. + 17 t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
18016.

5 000 HUF
Jeszenszky Ignác: Torontál vármegye gazdasági monográfiája. Különlenyomat a Közgazdasági Szemle 1904. évi május havi füzetéből. Bp., 1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 19 p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón apró sérülésekkel.
18017.

Jeszenszky Ignác: Torontál vármegye gazdasági monográfiája. Különlenyomat a "Közgazdasági Szemle" 1904. évi május havi füzetéből. Bp., 1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 19 p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón apró sérülésekkel.

3 000 HUF
Héjj Miklós: Visegrád történeti emlékei. A szerző, Héjj Miklós (1922-1996) régész Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Dienes István névbejegyzésével. Múzeumi Füzetek. Bp., 1954., Népművelési Minisztérium Múzeumi Főosztálya. Kiadói papírkötés
18018.

2 000 HUF
Pécsi útmutató. Szerk.: Dr. Török Gyula. Pécs, 1943, (Dunántúl-ny.), 198 p.+1 t. (kihajtható Pécs-térkép). Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
18019.

3 000 HUF
A Mátra részletes kalauza. Szerk.: Barcza Imre és Dr. Vigyázó János. Részletes helyi kalauzok 10. Bp., 1930, Turistaság és Alpinizmus, 200 p. + 13 t. (közte 10 kihajtható). Szövegközi és egészoldalas képekkel, kihajtható térképekkel és panorámaképekkel. Kiadói papírkötés, sérült, javított borítóval.
18020.

2 000 HUF
Velencei tó és a Velencei hegység kalauza. Szerk.: Polgárdy Géza. Magyarországi útikalauzok 2. Dr. Zsembery Gyula előszavával, Iser József rajzaival. Bp., 1938, (Élet-ny.), 56 p.+1 (fekete-fehér fotó) t.+1 (kihajtható, színes térkép) t. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18021.

Velencei tó és a Velencei hegység kalauza. Szerk.: Polgárdy Géza. Magyarországi útikalauzok 2. Dr. Zsembery Gyula előszavával, Iser József rajzaival. Bp., 1938, ("Élet"-ny.), 56 p.+1 (fekete-fehér fotó) t.+1 (kihajtható, színes térkép) t. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

2 000 HUF
20
Kiss József: Pécs és a Mecsek részletes kalauza. Részletes helyi kalauzok 8. Bp., 1926, Turistaság és Alpinizmus, 88 p. + 3 (kihajtható) t. Fekete-fehér képekkel illusztrált, két kihajtható térképpel és egy panorámaképpel. Kiadói papírkötés, sérült, javított borítóval.
18022.

2 000 HUF
Dr. Mihályi Ernő: Pannonhalma részletes kalauza. Részletes helyi kalauzok 2. Bp., 1923, Turistaság és Alpinizmus, 1 t. + 36 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
18023.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF