Engravings

Number of items: 54

Ungern. Ofen und Pest (Buda és Pest látképe). Jacob Alt 1821-es rajza alapján készült kőnyomat. Nyomtatta: Kunike. 19x26,5 cm. Lap széle kissé foltos. Üvegezett fakeretben.
10654.

6 000 HUF
Szemlér Mihály (1833-1904) eredeti rajza után: Egy vasárnap délután a budapesti Városligetben. Rotációs fametszet, papír. Megjelent: Ország-Világ, 1883, 4. évfolyam, 22. szám. Üvegezett fakeretben, 23×33 cm
10655.

2 600 HUF
7,03
7,65
Morelli Gusztáv (1848-1909): 10 db történelmi, elsősorban felvidéki magyar városkép (Léva, Lőcse, Rozsnyó, Zólyom, Gyulafehérvár stb.) és táj, 1890-1900 körül. Rotációs fametszet, papír, jelzett a metszeten. Modern paszpartuban. 12x18 cm k. méretekben.
10656.

2 600 HUF
7,03
7,65
16
15 db életkép. Acélmetszet, papír, XIX. sz. közepe. Részben kissé foltos. Modern paszpartuban. 12x16 cm k. méretekben
10657.

2 600 HUF
7,03
7,65
Franz von Bayros (1866-1924): Női akt (erotikus jelenet). Heliogravűr, papír, jelzett a nyomaton. 18×18 cm
10658.

9 500 HUF
25,68
27,94
9 db vegyes XIX. századi metszet, vegyes állapotban, lapméret: 27x18 cm körül
10659.

2 800 HUF
7,57
8,24
cca 1900 Prospect zu dem, unter dem Titel Ungarn in Bildern erscheinenden literarisch artistischen Werke, rotációs fametszet, körbevágva, hajtott, lapszéli szakadásokkal, 45×31 cm
10660.

cca 1900 Prospect zu dem, unter dem Titel "Ungarn in Bildern" erscheinenden literarisch artistischen Werke, rotációs fametszet, körbevágva, hajtott, lapszéli szakadásokkal, 45×31 cm

16 000 HUF
43,24
47,06
N. 376. Saturninus der Urheber des Urheber I. Bürgerkrieges wird ermordet., N. 369. Empörung der Slaven in Sicilien, 2 db történelmi témájú rézmetszet, foltosak, 8x12 cm
10661.

"N. 376. Saturninus der Urheber des Urheber I. Bürgerkrieges wird ermordet.", "N. 369. Empörung der Slaven in Sicilien", 2 db történelmi témájú rézmetszet, foltosak, 8x12 cm

3 800 HUF
10,27
11,18
I. Ferenc József a szegedi árvíznél Tisza Kálmán belügyminiszter és Báró Wenckheim Béla miniszter társaságában, 1879. Rotációs fametszet, papír, modern paszpartuban. 13x19,5 cm.
10662.

1 000 HUF
Az új igazságügyi palota épülete (Kúria, Budapest, Kossuth Lajos tér), rotációs fametszet, papír, jelzés nélkül, XIX. sz. vége, modern paszpartuban. 13x21 cm.
10663.

1 400 HUF
Honvéd-emlékmű (Honvéd-szobor), Budapest, rotációs fametszet, papír, jelzés nélkül, XIX. sz. vége, modern paszpartuban. 20,5x15 cm.
10664.

1 400 HUF
4 db portré és történelmi jelenet I. Ferenc József és Erzsébet (Sisi) családjáról és életéről, rotációs fametszet, papír, jelzés nélkül, XIX. sz. vége, modern paszpartuban. 20,5x25 cm körüli méretekben.
10665.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF