Number of items: 296

Ady Endre: Markó király ballada. Közzéteszi Ady Lajos. Bp., 1923,Amicus,(Globus-ny.), 9 sztl. lev. Papírkötésben, szakadt borítóval, kijáró lapokkal, egy-két foltos lappal. Számozott (388./500) példány.;   Ady Endre: Levél az apámhoz. Ujházi Ede. Bp., 1924.,Amicus,(Globus-ny.), 12 sztl. lev. Papírkötésben. Számozott (567./1000) példány.
18831.

4 000 HUF
Anakreón. Anakreón versei. Anakreóni dalok. Töredékek. Ford.: Devecseri Gábor. Szász Endre illusztrációival. Bp., 1962, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott félbőr-kötés. Számozott (353./1300) példány.
18832.

3 600 HUF
9,73
10,59
Ranschburg Jenő: Szeretet, erkölcs, autonómia. Bp., 1996. Integra projekt DEDIKÁLT! Kiadói papírkötésben .
18833.

3 000 HUF
Némethi Lajos: GriMaszk. Versek a színházról. Kaján Tibor rajzaival. Miskolc, 2010, Herendi 2004 Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Kaján Tibor (1921-2016) grafikus, karikaturista által DEDIKÁLT példány.
18834.

5 000 HUF
Nádai Pál: Asszonyi pompa. DEDIKÁLT! Dankó Ö rajzaival. Bp., 1926, Világirodalom. Egészvászon-kötésben.
18835.

4 000 HUF
Rideg Sándor: Kristóf rózsafái. Bp., 1960, Táncsics. DEDIKÁLT! Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.
18836.

2 000 HUF
9
Péter Zoltán: Világnézettani alapvetés. A szerző, Péter Zoltán (1901-1969) református lelkész, főiskolai tanár, tudományos gyűjteményi igazgató által Zöldhelyi Zsuzsa (1928-2015) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány. Debrecen, 1939., Szerzői kiadás, (Magyar Nemzeti Könyv- és Lapkiadóvállalat Rt.-ny.), 219+1 p. Kiadói papírkötés, a kötés részben elvált a borítótól.   Péter Zoltán (1901-1969) református lelkész, főiskolai tanár, tudományos gyűjteményi igazgató. Óraadó h. tanár a nagykőrösi ref tanítóképzőben (1925-27), a szeghalmi ref. gimn. tanára (1927-30). A Debreceni Ref. Kollégium gimn.-ának r. tanára (1930-42), a Tanárképző Intézet ig.-ja (1942-50), a Ref. Kollégium ig.-ja (1943-52), levéltárosa (1953-55), majd könyvtárosa (1955-58). A bp.-i Ráday Gyűjtemény ig.-ja (1958-69). Cikkei, tanulmányai jelentek meg folyóiratokban, évkönyvekben. Tevékenyen részt vett Jókai Mór művei kritikai kiadásának munkálataiban, a Noteszokat ő rendezte sajtó alá.
18837.

3 200 HUF
8,65
9,41
18838.

3 600 HUF
9,73
10,59
Dénes Tibor: Századvég. Tanulmányok. A szerző, Dénes Tibor (1907-1983) író, irodalomtörténész által Zsebők Zoltán (1908-1984) államtitkár, Kossuth-díjas orvos, radiológus, egyetemi tanár részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1947, Hungária. Kiadói papírkötés.
18839.

3 000 HUF
Fehér Tibor: Zoárd vitéz. Történelmi regény a serdültebb ifjúság számára. Györgyfi György rajzaival. Bp.,én., Szent István-Társulat. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, laza fűzéssel.
18840.

2 800 HUF
7,57
8,24
18841.

2 800 HUF
7,57
8,24
1912 Budapesti Újságírók Egyesülete és Almanachja 1912. Bp., 1912, Nyugat-ny., 2+7-368+1 p. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Korabeli reklámokkal. A címlapon és az előzéklapon Kozma Lajos szecessziós rajzával. Benne az Budapesti Ujságírók Egyesületének tisztikarával és választmányával. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
18842.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF