Books: History

Number of items: 146

Filó Lajos: Ima és Emlékbeszéd. Deák Ferenc Bp., 1876. Petrik Soma. 17p. Későbbi papírborítóval
18177.

3 000 HUF
Ferenczy Gyula: 1848 márc. 15. Debrecen, Hegedűs és Sándor. 16p. Papírborítóval
18178.

2 000 HUF
Marton József: Emlékbeszéd 1848. március 15.-éről. A pozsonyi magyar közművelődési egyesület nagyszombati fiókjának 1903. márczius 15.-i elmndta - -, főgimn. tanár. Nagyszombat, 1903, Pozsonyi M. Közműv Egyesület Nagyszombati Fiókjának, 11 p.
18179.

1 800 HUF
Adrián Divéky: Sprawa Legionu Węgierskiego dla Polski. [A Magyar Légió ügye Lengyelországért./The case of the Hungarian Legion for Poland.] Warszawa, 1939, (Leon Komarowski-ny.),47+1 p. Lengyel nyelven. Papírkötés, sérült, javított borítóval és gerinccel.
18180.

1 800 HUF
Kossuth Lajossal kapcsolatos tétel, mind dési kötődésű kiadás, 3 db:   Vásárhelyi Boldizsár: Egyházi beszéd. Kossuth Lajos születésének 100-ik évfordulóján. Kiadta Dés város közönsége. Dés, 1902, Demeter és Kiss, borító nélküli példány, 14 p.;   Vásárhelyi Boldizsár - Dr. Boros Gábor: 1902 márczius tizenötödikén és szent Petőfi napján. A nyomorban lévő 1848-49-es honvédek segélyezésére. Kiadja a Szolnok-Dobokavármegyei 1848-49-es Honvédegylet. Deés, 1902., Demeter és Kiss, borító nélküli példány, 16 p.   Józsa Károly: Ciprus-ág Kossuth Lajos ravatalára. Gyász-beszéd a Deés város által rendezett gyászünnepélyen elmondotta 1894 április hó 1-én - - deési ref. segédlelkész. Kinyomtatták saját költségükön a dicső halott iránt érzett honfi kegyelet és szónok iránt való elismerés jeléül: Demeter Béla és Kiss János deési város honpolgárok. A begyűjtendő összeg a Kossuth-szoborra fordítattik. Bp., 1894, Neuwald Illés, borító nélküli példány, 14 p.;
18181.

2 400 HUF
13
Farkas Emőd: A szabadságharcz 1848-49-ben. Hősköltemény. Bp., 1888., Schleisinger Ignácz. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, felvágatlan lapokkal.
18182.

3 000 HUF
Szabó Antal: A tizenhárom aradi vértanu. Az aradi vértanuk félszázados évfordulójára. Az Aradi Gyásznap Emléke. Nép-Könyvtár 18. sz. Bp.,(1899), Bálint Lajos, 32 p. Kiadói illusztrált papírkötés, javított, foltos, szakadt borítóval, kissé sérült lapszélekkel.
18183.

1 800 HUF
Szalay Mihály: Kossuth Lajos élete. Kossuth születésének századik évfordulója alkalmából a magyar nép és serdülő ifjusága számára. Bp., 1902, Dobrowsky és Franke, borító nélküli példány, 16 p.
18184.

2 000 HUF
Teleki Sándor: Emlékek Bemről. Szépirodalmi Kiskönyvtár 27-28. Bp., 1951, Szépirodalmi. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
18185.

1 600 HUF
Ács Tivadar: A száműzöttek. Fiala János 1848-49-i honvédalezredes emlékiratai az emigrációról. Bp., 1943., Hungária. Kiadói papírkötés, foltos, javított borítóval, névbélyegzőkkel és névbejegyzéssel.
18186.

1 600 HUF
Szávay Gyula: Márczius 15-ike melyet 1898 márczius 15-én Győr sz. kir. város törvényhatóságának díszközgyűlésén tartott -- : 14p
18187.

2 000 HUF
18188.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF