Books: History

Number of items: 146

A koronázás emlékalbuma. 1867-1892. (I. Ferenc József magyar király koronázásának 25. jubileumára). H.n., [1892], k.n., 88 p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal, oldalszámozáson kívül több kihajtható képtáblával illusztrálva. Sztarnya község népkönyvtára (Sajószárnya, Felvidék) feliratú, viseltes korabeli egészvászon-kötésben, a könyvtesttől elvált borítóval, helyenként sérült lapszélekkel, kissé koszos lapokkal, a képtáblák egy részén szakadásokkal. (Ritka!)
18141.

A koronázás emlékalbuma. 1867-1892. (I. Ferenc József magyar király koronázásának 25. jubileumára). H.n., [1892], k.n., 88 p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal, oldalszámozáson kívül több kihajtható képtáblával illusztrálva. "Sztarnya község népkönyvtára" (Sajószárnya, Felvidék) feliratú, viseltes korabeli egészvászon-kötésben, a könyvtesttől elvált borítóval, helyenként sérült lapszélekkel, kissé koszos lapokkal, a képtáblák egy részén szakadásokkal. (Ritka!)

4 000 HUF
18142.

3 000 HUF
18143.

5 000 HUF
Ney Klára-Mária: Ney Ferenc élete és munkássága (1814-1889) 120p. [Bp. 1945.] May János ny. Kiadói papírkötésben
18144.

3 000 HUF
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. I-V. kötet. I. köt.: Történelem, 544 p., II. köt.: Állami és gazdasági élet., 482 p., III. köt.: A magyar föld, 470 p., IV. köt.: Tudomány, irodalom, egyházi élet, 406 p., V. köt.: Művészet, sport, statisztika, 420 p. Bp., (1929), Franklin. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, az I. kötet elején Horthy Miklós képpel. Kiadói aranyozott kiadói félbőr-kötésekben, borítókon sérülésekkel
18145.

6 000 HUF
18146.

5 500 HUF
14,86
16,18
A rendszerváltás forgatókönyve. Kerekasztal-tárgyalások 1989-ben. Dokumentumok. I-VI. köt. Főszerk.: Bozóki András. Bp., 1999-2000., Új Mandátum. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példányok.
18147.

4 400 HUF
11,89
12,94
10
Széchenyi Kinga: Megbélyegezettek. A kitelepítések tragédiája. Pomáz, 2008., Kráter. Kiadói kartonált papírkötés.
18148.

6 000 HUF
Máté Endre: Domszky Pál, a varsói magyar. Bp., 2013, szerzői kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány. + 1939 Rodzina Polska c. lengyel nyelvű képes folyóirat egy száma, sérült címlappal. Benne Magyarországról szóló írásokkal, fotókkal (Budapest látképe, Horthy Miklós, stb.)
18149.

4 000 HUF
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp. 1898. Révai,(Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag egész oldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott, egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, haránt alakú, első előzéklap sérült, néhány lapon foltok gerinc hiányzik., borító kopott
18150.

6 000 HUF
Molnár János: Szigorúan ellenőrzött evangélium I-II. köt. + Dokumentumtár a Szigorúan ellenőrzött evangélium II. kötetéhez. Név- és fedőnévmutató a a Szigorúan Ellenőrzött Evangélium I. és II. kötetéhez. Nagyvárad, 2009-2010., Partium. Kiadói papírkötés.
18151.

5 500 HUF
14,86
16,18
18152.

4 600 HUF
12,43
13,53

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF