Books: History

Number of items: 146

Századunk tanúja - Habsburg Ottó. Habsburg Ottó (1912-2011), Habsburg Regina (1925-2010), Habsburg Wallburga (1958-), Habsburg Károly (1961-) által aláírt példány, Habsburg Ottó csak a címlapon, a többiek még egy helyen egy fotónál. Szerk.: Simonéé Dr. Tigelmann Ilona. [Tatabánya], 1989, Komárom Megyei Moziüzemi Vállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18129.

10 000 HUF
27,03
29,41
18130.

20 000 HUF
54,05
58,82
18131.

38 000 HUF
102,70
111,76
18132.

9 000 HUF
24,32
26,47
A nagy-károlyi gróf Károlyi család összes jószágainak birtoklási története. 1-2. köt. A család megbízásából kiadja gróf Károlyi László. Bp., 1911., Franklin, XXII+2345+1 p. + 1 (kihajtható tábla) t. ; 358 p. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítókkal, az I. kötet gerince elvált a borítótól, és a könyvtest szétvált, a II. kötet kötése szétvált és a gerinc sérült, a 2. kötetből a 2. kihajtható tábla hiányzik.
18133.

10 000 HUF
27,03
29,41
18134.

10 000 HUF
27,03
29,41
Fraknói Vilmos: Mátyás király levelei. Külügyi osztály. 1458-1490. A M. T. Akadémia Történelmi Bizottságának megbízásából közzéteszi Fraknói Vilmos. Reprint kiadás!. Kiadói aranyozott műbőr kötésben  Rendkívül ritka szakmunka. A Mátyás-kor egyik fontos forrása még reprint változatban is.
18135.

8 000 HUF
Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n. [cca 1905], Pesti Napló (Hornyánszky Viktor-ny.),140 p. + 10 t. (ebből 9 színes; a táblák előtt feliratozott hártyapapírral). Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói rendkívül dekoratív, aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, foltokkal, egy lapon kisebb szakadással, néhány kissé foltos lappal.
18136.

6 000 HUF
Rexa Dezső: Kossuth Lajos azt izente... 48-49 a népköltészetünkben. A szerző, Rexa Dezső (1872-1964) irodalomtörténész, levéltáros, helytörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1948., Tokaji-ny. Kiadói papírkötés.
18137.

4 800 HUF
12,97
14,12
Pálóczi Horváth György: Chamberlain a felelős. Európa két éve. Bp., 1939., Magánkiadás, (Athenaeum-ny.), 156+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
18138.

7 000 HUF
18,92
20,59
18139.

4 000 HUF
Kenéz Béla: Ipari öntudatunk ébresztői és munkálói. Bp., 1943, Országos Iparegyesület (Globus-ny.), 295 p. Egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kis sérüléssel, ex libris-szel. Dálnoki-Kováts Jenő által Vitéz Endre (András?) úrnak, az Országos Iparegyesület fogalmazójának dedikált példány.
18140.

Kenéz Béla: Ipari öntudatunk ébresztői és munkálói. Bp., 1943, Országos Iparegyesület (Globus-ny.), 295 p. Egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kis sérüléssel, ex libris-szel. Dálnoki-Kováts Jenő által "Vitéz Endre (András?) úrnak, az Országos Iparegyesület fogalmazójának" dedikált példány.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF