Number of items: 327

Luntz György János: Oskolai tanító könyv. Irta német nyelven - - , a kempteni oskolák igazgatója. Most pedig szabadon forditva és némely szükséges változásokkal s bővítéssel alkalmaztatva a magyar ifjuság hasznára kiadta Látzai József pápai reform. professor.Győrben, 1793, Streibig Jósef, XXIV+331+6 p. Korabeli kopott félbőr-kötésben, foltos lapokkal, számos bejegyzéssel. Ritka!
19043.

36 000 HUF
97,30
105,88
30
Köz-hasznu magyar és német levelező-könyv és nemzeti titoknok, a közönséges életben előforduló hivatalbeli és barátságos helyheztetésekhez alkalmaztatva. Szerk.: Károlyi István. Pesten, 1832., Petrózai Trattner és Károlyi István, XVI+392 p. Hetedik megbővített és megjavított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kopott, foltos borítóval, a címlaptól a 16. oldalig kijáró lapokkal, a szennylapokon, és az elülső előzéklapon bejegyzésekkel, foltos lapokkal.
19045.

Köz-hasznu magyar és német levelező-könyv és nemzeti titoknok, a' közönséges életben előforduló hivatalbeli és barátságos helyheztetésekhez alkalmaztatva. Szerk.: Károlyi István. Pesten, 1832., Petrózai Trattner és Károlyi István, XVI+392 p. Hetedik megbővített és megjavított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kopott, foltos borítóval, a címlaptól a 16. oldalig kijáró lapokkal, a szennylapokon, és az elülső előzéklapon bejegyzésekkel, foltos lapokkal.

8 000 HUF
Berzsenyi Dániel költői művei. A Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtörténeti Bizottsága megbízásából kiadta Merényi Oszkár Dr. A költő halálának százéves évfordulójára készült kiadás. Bp., 1936., MTA, 438 p. Korabeli álbordás félbőr-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.   A könyv megbízott kiadója, Merényi Oszkár. (1895-1981) irodalomtörténész által Tolnai Gábor (1910-1990) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány.
19046.

9 000 HUF
24,32
26,47
19047.

2 400 HUF
19048.

8 000 HUF
19049.

20 000 HUF
54,05
58,82
Petőfi Sándor összes művei I.-VII. Bp., 1951-64, Akadémiai. Kritikai kiadás. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, kiadói helyenként sérült papírborítóval, néhány nagyon kevés lapon ceruzás jegyzettel, máskülönben jó állapotban. Komplett!
19050.

20 000 HUF
54,05
58,82
19051.

12 000 HUF
32,43
35,29
Tolnai Új Világlexikona I-XVIII. kötet Bp., 1926-1930, Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói dombornyomott egészvászon kötés, változó, többnyire jó állapotban
19052.

10 000 HUF
27,03
29,41
Arató Frigyes: Hol az igazság. Szeged, 1899 Árpád páholy. Kiadói papírkötésben.dr. Berkovits Ferenc nagyváradi ügyvéd pecsétjével.
19053.

8 000 HUF
Aleman Matteo: Az emberi életnek játék helyje. Hol Alfarátzi Guzmán ábrázatja alatt A jó- és gonosz erkölts, tsalárdságok, őrizkedések, egyűgyűségek, gazdagság, szegénység, jó, roszsz; egy szóval: valamik az emberrel minden állapotban történni szok II. kötet Miskólczon, 1824. N. Szigethy Mihály. 1 t. rézm. + [11] + 12-212 p.. Izraelita vallású spanyol regényíró művének első magyar fordítása. . Borító nélkül, lapszélek kissé gyűröttek
19054.

Aleman Matteo: Az emberi életnek játék' helyje. Hol Alfarátzi Guzmán' ábrázatja alatt A' jó- és gonosz erkölts, tsalárdságok, őrizkedések, egyűgyűségek, gazdagság, szegénység, jó, roszsz; egy szóval: valamik az emberrel minden állapotban történni szok II. kötet Miskólczon, 1824. N. Szigethy Mihály. 1 t. rézm. + [11] + 12-212 p.. Izraelita vallású spanyol regényíró művének első magyar fordítása. . Borító nélkül, lapszélek kissé gyűröttek

8 000 HUF
19055.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF