Books: Travelling, Local History

Number of items: 189

16638.

900 HUF
2,43
2,65
Volt egyszer egy Tabán. Zorád Ernő 36 festményének színes mása, korabeli vázlatokkal és térképpel, kísérőfüzettel. Szerk.: Barát Tibor. Bp., (1991), Glória-ny., 8 sztl. lev.+34 t. (2 tábla hiány). Kiadói papírmappában.
16639.

2 000 HUF
Budapest székesfőváros közigazgatási alkalmazottainak címtára 1944. Bp., Székesfővárosi Háziny., XXXIII+475 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, a borítón gyűrődésekkel.
16640.

3 000 HUF
Kós Károly: Kalotaszeg. Kolozsvár, [1937], Erdélyi Szépmíves Céh, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
16641.

4 000 HUF
Angol szemmel Keszthelyen százhúsz évvel ezelőtt. Szemelvények Richard Bright 1815. évi útleírásából. Angol eredetiből ford., bev. és jegyzetekkel ellátta Dr. Szerecz Imre. A szerző három eredetib rajzával. Keszthely, 1935, Sujánszki László könyvnyomdája. 78+1p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos és kissé sérült borítóval, előzéklapon korabeli ajándékozási sorokkal.
16642.

3 000 HUF
9
Maszalghy Xavér Ferenc: Uti vázlatok Délfrancziaországból. Házi Könyvtár XX. Bp., 1875., Szent-Iván-Könyvtár, XII+374 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal.
16643.

1 800 HUF
3 db útikönyv a varászlatos tájak sorozatból: Isztria (Krk, Cres, Losinj); Monenegró (Crna Gora), Isztria ezer csodája. Bp., 2003-2008, Hibernia. Kiadói papírkötés.
16644.

3 000 HUF
Borsos Tamás: Vásárhelytől a Fényes Portáig. Emlékiratok, levelek. Sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt és jegyzeteket írta: Kocziány László. Bukarest, 1972, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16645.

3 000 HUF
Buza Péter: Túlparti látomás. Séta az időben, a budai Duna-soron. Bp., 2002, Városháza. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó borítón az ár tollal áthúzva, máskülönben jó állapotban.
16646.

3 000 HUF
Magyar Néprajz sorozat 7 kötete: Bellon Tibor: Nagykunság, Tálasi István: Kiskunság, Szabó László: Jászság, Dömötör Sándor: Őrség, Manga János: Palócföld, Bíró Friderika: Göcsej, Timaffy László: Szigetköz. Bp., 1977-1988., Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés és kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítókban, a papír védőborítókon kis kopásnyomokkal, egy papír védőborító kopott, kissé szakadt.
16647.

4 000 HUF
16648.

2 200 HUF
5,95
6,47
Palugyay Imre: Jász-Kún kerületek s Külső Szolnok vármegye leírása. Bp.,1993, A Jászságért Alapítvány. Hasonmás kiadás. Kihajtható mellékletekkel. Kiadói félvászon-kötés.
16649.

Palugyay Imre: Jász-Kún kerületek s Külső Szolnok vármegye leírása. Bp.,1993, "A Jászságért" Alapítvány. Hasonmás kiadás. Kihajtható mellékletekkel. Kiadói félvászon-kötés.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF