Cholnoky Jenő (1870-1950): Balaton. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 191+1 p.+24 t.(fekete-fehér fotók.) Szövegközti ábrákkal, illusztrációkkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
Fejér Sándor: Ostende, a tengeri fürdők királynője. Szerk. - -. Kiadja: Bureau de la Propaganda Belge. [Bp.], 1931, Világosság-ny., 71+1 p.+8 (fekete-fehér fotókkal illusztrált képtáblák) t. Kiadói avantgarde papírkötésben, jó állapotban.
Pálinkás László: Esztergom XVIII. századi művészeti emlékei. Bp., 1937, (May János-ny.), 95+(1) p. + 9 t. (kétoldalas). Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, két lap kijár. A szerző által DEDIKÁLT példány!
cca 1900-1910 Budapest, szecessziós album, egészoldalas fekete-fehér fotókkal, négynyelvű (magyar, német, francia, angol) bevezető szöveggel. Bp., Hornányszky Viktor cs. és kir. udv. könyvnyomdász kiadása. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, a címlapon kisebb szakadással.
Az egri hóstyák. Szerk.: Guszmanné Nagy Ágnes, Miskolczi László, Petercsák Tivadar. Eger, 2007, Eger Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala. Kiadói kartonált papírkötés. A könyv szerkesztője, Miskolczi László által DEDIKÁLT példány.
Breznay Imre - Karczos Béla: Egri képeskönyv. Eger, 1937, Egri Nyomda Rt., 126+(1) p. Szövegközi fekete-fehér képekkel illusztrált. Korabeli félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, a címlapon Soós Imre (1910-1997) levéltáros autográf névbejegyzésével.
Faller Jenő 3 műve Várpalotáról:
A Szt. Ferencesek elpusztult várpalotai rendházának története. A szerző, Faller Jenő (1894-1966) okleveles bányamérnök által Supka Géza (1883-1956) régész, művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. Veszprém, 1936., Egyházmegyei Nyomda, 18 p. Kiadói papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal.;
Várpalota története az Újlakiak és Podmaniczkyak idejében. Veszprém, 1936., Egyházmegyei Nyomda, 60 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal és bejelölésekkel, intézményi bélyegzésekkel.
Jegyzetek a várpalotai százéves róm. kat. iskola történetéhez. Veszprém, 1935., Egyházmegyei Nyomda, ceruzás aláhúzásokkal, 13 p.