Books: Travelling, Local History

Number of items: 189

[Cannabich, Johann Günther Friedrich (1777-1859)] Cannabich, I. G. F. : Közönséges vagy Universalis Geógráphia, a Bécsi Kongreszszusban történt változások szerént írta -- prof. Fordította Czövek István. I-II. kötet. Pesten, 1817., Trattner János Tamás, 411+1 p., 458+10 p. Félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, javított kötéssel és gerinccel, a címlapokon és az elülső kötéstáblák belsején autográf bejegyzésekkel.
16590.

[Cannabich, Johann Günther Friedrich (1777-1859)] Cannabich, I. G. F. : Közönséges vagy Universalis Geógráphia, a' Bécsi Kongreszszusban történt változások szerént írta -- prof. Fordította Czövek István. I-II. kötet. Pesten, 1817., Trattner János Tamás, 411+1 p., 458+10 p. Félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, javított kötéssel és gerinccel, a címlapokon és az elülső kötéstáblák belsején autográf bejegyzésekkel.

60 000 HUF
162,16
176,47
Fényes Elek: Magyarország leirása I-II. rész [Egybekötve.] I. rész: Magyarország általánosan. II. rész: Magyarország részletesen. Pesten, 1847., Beimel, 200+8; 520 p. Korabeli félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, foxing foltos lapokkal, egy-két lapon aláhúzással, 500. oldaltól lapszéli ceruzás bejegyzésekkel, az utolsó 4 lap javított.
16591.

50 000 HUF
135,14
147,06
Dr. Theodor Ortvay: Geschichte Der Stadt Pressburg. Pressburg, 1898, Comissionsverlag von Carl Stampfel. Kiadói festett, aranyozott, apró foltokkal pettyezett egészvászon kötés, festett lapszélek, jó állapotban.
16592.

32 000 HUF
86,49
94,12
[Miller, Johann Ferdinand (1716-1766)]: Miller, Joannes Ferdinandus: Epitome vicissitudinum et rerum memorabilium de libera regia ac metropolitana urbe Budensi, ab ejus nativitate, anno quippe MCCXLII ad praesentem usque annum MDCCLX. Per nobilem Joannem Eleemos Ferdinandum Miller...ejusdem civitatis juratum ordinarium notarium, et causarum fori utriusque per inclytum Hungariae Regnum advocatum, congestarum. Budae, [1760.], Typis Leopoldi Francisci Landerer, 12+210+2 p. +1 (rézmetszet) t. Latin nyelven. Egyetlen kiadás! Fametszetű könyvdíszekkel és egy szövegközti illusztrációival. Korabeli bordázott félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen apró sérülésekkel, 2 metszet hiányzik, néhány foltos lapokkal, hiányzó szennylapokkal.   Buda földrajza, története évről évre felsorolt eseményekkel és Buda topográfiájával, valamint a város 1751. évi tisztségviselőinek jegyzékével.
16593.

30 000 HUF
81,08
88,24
16594.

40 000 HUF
108,11
117,65
16595.

6 500 HUF
17,57
19,12
Gy. Dávid Gyula: A bonchidai Bánffy-kastély. Kolozsvár, 2001, Polis. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16596.

9 000 HUF
24,32
26,47
16597.

14 000 HUF
37,84
41,18
[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyar Királyi Birodalomnak az az Magyar Orszángak és hozzá kapcsoltt egyébb részeinek. I. földleirását, II. mostani polgári állapotját, s III. a magyar nemzetnek történetét tanuló ifjak számára hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XII. toldalékkal. 1848 évi kiadás. Pest, 1848, Trattner-Károlyi, 328+96+XVI p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a kötéstáblákon sérülésnyommal, az elülső táblán bejegyzéssel, kissé foltos lapokkal, térkép-nélkül.
16598.

28 000 HUF
75,68
82,35
Bikszád Gyógyfürdő. Bp., Weiss L. és F. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, képekkel gazdagon illusztrált.
16599.

16 000 HUF
43,24
47,06
ditrói dr. Csiby Andor: Borszék - Borsec gyógyfürdő és klimatikus gyógyhely monográfiája. Brassó, 1937. Gött János fia. 27 eredeti fényképfelvétellel és 3 térképpel. 96p. Kiadói papírborítóval
16600.

10 000 HUF
27,03
29,41
19
Debrecen Sz. Kir. Város. A város multja, jelene és jövője rövid áttekintésben. Főszerk.: Csobán Endre, Csűrös Ferenc. Magyar városok fejlődése. Magyarország városai és vármegyéi. I. Szerk.: Kiszely Gyula. [Unicus! Több kötete a sorozatnak nem jelent meg.] Bp., 1931., Vármegyei Könyvkiadó,(Merkantil-ny.),457+3 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, laza gerinccel, kopásokkal
16601.

8 500 HUF
22,97

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF