https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 52

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Pierre Vignes - Delia Vignes: Nagy képes fűvészkönyv. Bp., 2009. Corvina. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.
17397.

Pierre Vignes - Delia Vignes: Nagy képes fűvészkönyv. Bp., 2009. Corvina. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.

 
Sold
Starting price:
20 000 HUF
54,05
EUR
,
58,82
USD
Number of bids:
1
Naszluhácz Lajos: Földosztó-táblák mérnökök, gazdatisztek, községek, földbirtokosok, az úrbéri rendezés és tagosítás által érdeklettek használatára kiszámította - - mérnök. Nagykanizsa, 1857., Markbreiter Jakab, 2+181 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésnyomokkal, restaurált lapokkal is (köztük a címlap), foltos lapokkal, hiányos (az OSZK katalógusa szerint az alábbiak hiányoznak belőle: I-XII, 182/183, 1 t.) Ritka!
17398.

Naszluhácz Lajos: Földosztó-táblák mérnökök, gazdatisztek, községek, földbirtokosok, az úrbéri rendezés és tagosítás által érdeklettek használatára kiszámította - - mérnök. Nagykanizsa, 1857., Markbreiter Jakab, 2+181 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésnyomokkal, restaurált lapokkal is (köztük a címlap), foltos lapokkal, hiányos (az OSZK katalógusa szerint az alábbiak hiányoznak belőle: I-XII, 182/183, 1 t.) Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Ismeretterjesztő Könyvtár: Charles C. Turner: Küzdelem a levegő meghódításáért. Ford. Fröhlich Károly. 24 ábrával a szöveg közt és 24 képmelléklettel. Bp., 1913, Franklin-Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott
17399.

Ismeretterjesztő Könyvtár: Charles C. Turner: Küzdelem a levegő meghódításáért. Ford. Fröhlich Károly. 24 ábrával a szöveg közt és 24 képmelléklettel. Bp., 1913, Franklin-Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott

 
The item is not available
Starting price:
7 000 HUF
18,92
EUR
,
20,59
USD
Number of bids:
0
Benda László: A magyar alföld őstörténete I-II. köt. [Egybekötve.] Acta Sabariensia 2-3. Kaposvár,1929., Somogymegyei Keresztény Nyomda Rt., 144 p.+1 t.; 145-350+2 p. Átkötött félvászon-kötés.
17400.

Benda László: A magyar alföld őstörténete I-II. köt. [Egybekötve.] Acta Sabariensia 2-3. Kaposvár,1929., Somogymegyei Keresztény Nyomda Rt., 144 p.+1 t.; 145-350+2 p. Átkötött félvászon-kötés.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
1
Cserey Adolf: Lepkehatározó, vagyis hazánkban előforduló nagylepkék nemeinek és gyakrabban előforduló fajainak megismerésére szolgáló útmutató. Számos képpel. Pozsony 1901. Stampfel Károly Kiadói papírkötésben, egy javított tábla, javított gerinc
17401.

Cserey Adolf: Lepkehatározó, vagyis hazánkban előforduló nagylepkék nemeinek és gyakrabban előforduló fajainak megismerésére szolgáló útmutató. Számos képpel. Pozsony 1901. Stampfel Károly Kiadói papírkötésben, egy javított tábla, javított gerinc

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
5
Prinz Árpád, dr.: A székrekedésről. Bp., 1905. Buschmann F. 24p. Kiadói papírborítóval. Hátoldalán Hunyadi keserűvíz reklámmal Jó állapotban, Ritka!
17402.

Prinz Árpád, dr.: A székrekedésről. Bp., 1905. Buschmann F. 24p. Kiadói papírborítóval. Hátoldalán Hunyadi keserűvíz reklámmal Jó állapotban, Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
1979 Szállási Árpád: Egy kolera-kiadvány 1831-ből. + Medgyessy Ferenc medikuskori rajzaiból. Orvostörténeti közlemények. Különlenyomatok. Bp., Medicina,a lapok kijárnak, 307-309; 315-319 p.;   Szállási Árpád (1930-2012) orvos, orvostörténész által Bodri Ferenc (1931-2010) irodalomtörténész, művészeti író részére DEDIKÁLT példány: Bodri Feri barátomnak nagyrabecsüléssel.
17403.

1979 Szállási Árpád: Egy kolera-kiadvány 1831-ből. + Medgyessy Ferenc medikuskori rajzaiból. Orvostörténeti közlemények. Különlenyomatok. Bp., Medicina,a lapok kijárnak, 307-309; 315-319 p.; Szállási Árpád (1930-2012) orvos, orvostörténész által Bodri Ferenc (1931-2010) irodalomtörténész, művészeti író részére DEDIKÁLT példány: "Bodri Feri barátomnak nagyrabecsüléssel."

 
Sold
Starting price:
2 800 HUF
7,57
EUR
,
8,24
USD
Number of bids:
1
Lechner Károly: Az alkoholizmus veszedelmei. Nemi betegségek. Fajegészségtan és népesedéspolitika. Bp., 1920., Hornyánszky Viktor. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, (hiányzó címlap?)
17404.

Lechner Károly: Az alkoholizmus veszedelmei. Nemi betegségek. Fajegészségtan és népesedéspolitika. Bp., 1920., Hornyánszky Viktor. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, (hiányzó címlap?)

 
Sold
Starting price:
3 800 HUF
10,27
EUR
,
11,18
USD
Number of bids:
2
Műtudományi természethistória. Elemi iskolák számára, a helv. hitv. tiszáninneni egyházkerületi főkormány rendeletéből. S[áros]patak, 1840., Nádaskay András, 133+8 p. Borító nélküli példány, javított gerinccel, foltos, bejelölésekkel a lapokon, az utolsó lapon kis lyukkal és firkával.
17405.

Műtudományi természethistória. Elemi iskolák számára, a helv. hitv. tiszáninneni egyházkerületi főkormány rendeletéből. S[áros]patak, 1840., Nádaskay András, 133+8 p. Borító nélküli példány, javított gerinccel, foltos, bejelölésekkel a lapokon, az utolsó lapon kis lyukkal és firkával.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
2
Cholnoky Jenő: A levegő fizikai földrajza. Bp., 1903, Magyar Földrajzi Intézet. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, V. tábla hiányzik, máskülönben jó állapotban.
17406.

Cholnoky Jenő: A levegő fizikai földrajza. Bp., 1903, Magyar Földrajzi Intézet. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, V. tábla hiányzik, máskülönben jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
0
Dr. Völgyesi Ferenc: Én, egyéniség, személyiség. Lélek és természettudomány XXVI. Bp., 1942, Novák Rudolf, 160 p. II. kiadás. Félvászon kötés, kissé foltos előzéklap és címlap, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel és bélyegzővel, néhány lapon tollas és ceruzás aláhúzásokka.
17407.

Dr. Völgyesi Ferenc: "Én", egyéniség, személyiség. Lélek és természettudomány XXVI. Bp., 1942, Novák Rudolf, 160 p. II. kiadás. Félvászon kötés, kissé foltos előzéklap és címlap, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel és bélyegzővel, néhány lapon tollas és ceruzás aláhúzásokka.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
0
A Duna helyszínrajza Dévénytől Orsováig. A magyar királyi országos vízépítési igazgatóság vízrajzi osztályának felvételei alapján. Bp., 1918. Félvászon kötés, széteső állapotban.
17408.

A Duna helyszínrajza Dévénytől Orsováig. A magyar királyi országos vízépítési igazgatóság vízrajzi osztályának felvételei alapján. Bp., 1918. Félvászon kötés, széteső állapotban.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
11

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment