Books: Military

Number of items: 36

dr. Erdélyi Gyula: A magyarok hadi szervezete és hadvezetési művészete ezer éven át. Bp., 1943, Hungária Nyomda. III. kiadás. Félvászon kötésben, kissé kopott gerinccel, borítón címkével és apró sérüléssel, kissé laza kötéssel, intézményi bélyegzőkkel.
16993.

3 000 HUF
Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. I.-II. kötet. Az összeomlás kezdetétől a békekötésig. Bp., [1934], a szerző kiadása (Tolnai-Viktoria-ny.), 320+320 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, a II. kötet gerincén sérüléssel, első kötet laza
16994.

3 000 HUF
16995.

3 600 HUF
9,73
10,59
Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. I.-II. kötet. Az összeomlás kezdetétől a békekötésig. Bp., [1934], a szerző kiadása (Tolnai-Viktoria-ny.), 320+320 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Laza kiadói aranyozott félvászon-kötésben
16996.

4 000 HUF
6 db II. világháborúról szóló könyv (20. Századi Hadtörténet sorozat): A Waffen-SS fegyverei és harceljárásai; A part két oldalán. A partraszállás és Európa védelme 1944-ben; A rettegés ötven napja. Budapest ostroma és a kitörési kísérlet; Lovag Kocsis Barnabás: Huszárkalandjaim; H. P. Willmott: 1944 júniusa; Michael Reynolds: Acélpokol. Az I. SS-páncéloshadtest Normandiában. Debrecen, 1999-2004, Hajja & Fiai. Kiadói kartonált papírkötés.
16998.

3 800 HUF
10,27
11,18
4 db hadtörténeti könyv: Az IHNETOV munkanaplója - vitéz Béldy Alajos vezérezredes Hadtörténelmi Levéltárban őrzött irataiból 1941-1943; Múlt nélkül nincs jövő - A Hadtörténeti Intézet és Múzeum Története 1918-2003; Hadi múltunk kincsesháza; Biro Aurél - Seremetyeff-Papp János: Szűz Mária-ábrázolású katonai zászlók 1508-1945.
16999.

4 db hadtörténeti könyv: Az IHNETOV munkanaplója - vitéz Béldy Alajos vezérezredes Hadtörténelmi Levéltárban őrzött irataiból 1941-1943; "Múlt nélkül nincs jövő" - A Hadtörténeti Intézet és Múzeum Története 1918-2003; Hadi múltunk kincsesháza; Biro Aurél - Seremetyeff-Papp János: Szűz Mária-ábrázolású katonai zászlók 1508-1945.

3 800 HUF
10,27
11,18
4 db hadirepülés témájú kötet: A magyar repülőhadmérnök-képzés története itthon és külföldön; Kenyeres Dénes: Mi-8 típusú közepes szállítóhelikopterek a magyar haderőben 1969-2009; Magyar Szárnyak XXVIII. évf. 28. szám és XXXI. évf. 31. szám. Vegyes állapotban.
17000.

3 800 HUF
10,27
11,18
4 db Magyar Néphadsereggel kapcsolatos hadtörténeti könyv: Markó György: A Honvédelmi Minisztérium szervezete 1945-1946; M. Szabó Miklós: Szupertitkos alakulat. Az MN 1480 hadműveleti-harcászati rakétadandár története (1963-1991); Pataky István: A vonakodó szövetséges. A Magyar Néphadsereg közreműködése Csehszlovákia 1968. évi megszállásában; Kossuth-címer és pufajka. Az 1956-os forradalomhoz és szabadságharchoz kötődő műtárgyak és dokumentumok a Laczkó Dezső Múzeumban.
17001.

3 800 HUF
10,27
11,18
22
Általános honvédelmi előképzési tankönyv. Szerk.: Sárközi Gyula. Bp., 1969, Magyar Honvédelmi Szövetség Országos Központja. Szövegközi és egészoldalas ábrákkal, egy kihajtható képtáblával. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.  Könyvárusi forgalomba nem került!
17002.

3 600 HUF
9,73
10,59
Juba Ferenc: A magyar tengerészet nagyjai. Tengeri hajózásunk hősei és jeles emberei. Nemzeti hőseink I. Jubileumi dokumentumkötet. Kaposvár, 1995, Magánkiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
17003.

3 000 HUF
17004.

3 000 HUF
,,Verje meg az Isten, aki ezt okozta. Gunszt János hadinaplója II-III. köt. (1916-1917). Kaposvár, 2015, Rippl-Rónai Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban, névbejegyzéssel/aláírással.
17005.

,,Verje meg az Isten, aki ezt okozta." Gunszt János hadinaplója II-III. köt. (1916-1917). Kaposvár, 2015, Rippl-Rónai Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban, névbejegyzéssel/aláírással.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF