Books: Military

Number of items: 36

Egervári (Potemkin) Ödön: Magyar királyi honvéd törzstisztek albuma. 51 arczképpel és életrajzzal. Kiadja és szerkeszti ~. I. kötet [unicus]. A fametszvényeket Rusz Károly jeles művészünk készíté. Pest, 1870, Athenaeum Nyomda. Lapszámozáson belül 51 táblával. A magas rangú tisztek életrajzai mellett egészoldalas, fametszetű mellképük is megtalálható. A kötetben szereplő személyek jelentős része az 1848-49. évi szabadságharcban is a honvédségben harcolt. Korabeli aranyozott félvászon kötésben, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, sérült kötéssel, intézményi bélyegzőkkel, néhány lap kissé foltos, egyik lapon lapszéli szakadással.
16981.

50 000 HUF
135,14
147,06
Der Krieg in Italien 1859. Nach den Feld-Acten und anderen authentischen Quellen bearbeitet durch das k. k. Generalstabs-Bureau für Kriegsgeschichte. I-III. kötet. Bécs, 1872-1876, Verl. des k.k. Generalstabes (Gerolds Sohn). Német nyelven. Térkép mellékletek nélkül. Aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé sérült gerinccel és borítóval, intézményi bélyegzőkkel, kissé foltos lapokkal, néhány kevés lapon ceruzás és tollas jelöléssel.
16982.

Der Krieg in Italien 1859. Nach den Feld-Acten und anderen authentischen Quellen bearbeitet durch das k. k. Generalstabs-Bureau für Kriegsgeschichte. I-III. kötet. Bécs, 1872-1876, Verl. des k.k. Generalstabes (Gerold's Sohn). Német nyelven. Térkép mellékletek nélkül. Aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé sérült gerinccel és borítóval, intézményi bélyegzőkkel, kissé foltos lapokkal, néhány kevés lapon ceruzás és tollas jelöléssel.

30 000 HUF
81,08
88,24
Rüstow, Wilhelm: Strategie und Taktik der neuesten Zeit. Ergänzungen zu des Verfassers strategischen und taktischen Schriften. Zum Selbststudium und für den Unterricht an Militärschulen in erläuterten Beispielen aus der neuesten Kriegsgeschichte. Mit 5 Plänen und Croquis. Erster Band. Zürich, 1872, Friedrich Schultheß. Német nyelven. 454 p. 5 db térkép melléklettel. Aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, kopott borítóval, címlap és néhány lap kissé foltos, intézményi bélyegzőkkel. Ritka!
16983.

16 000 HUF
43,24
47,06
Bihály, J.: Applicatorische Besprechung der Felddienst- und Gefechts-Vorschriften für den Subaltern-Officier. Zum Selbststudium. I. Theil: Felddienst. II. Theil: Das Gefecht. Bécs, 1895, szerzői. Német nyelven. Térkép és ábra melléklettel, az első kötethez tartozó 1 db térkép (Generalkarte) és 3 db ábra hiányzik. Félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott gerinccel, sérült borítóval, két lap kissé foltos, intézményi bélyegzőkkel. Ritka!
16984.

15 000 HUF
40,54
44,12
Lorenz, Johann: Operative und taktische Betrachtungen über die Concentrierung des 10. Corps am 23. und 24. November 1870 bei Beaune-la-Rolande. Bécs, 1872, L.W. Seidel und Sohn. Német nyelven. 454 p. Melléklet nélkül. Félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kopott gerinc alján apró sérüléssel, kopott borítóval, címlapon néhány ceruzás bejegyzéssel, intézményi bélyegzőkkel.
16985.

8 000 HUF
A magyar gyalogság. A magyar gyalogos katona története. Vitéz uzsoki Szurmay Sándor báró előszavával. Szerk. az I. és II. részt vitéz Doromby József, a III. részt Reé László. Bp.,[1939],Reé László, 8+17-463+9+3+11-32+9+39+80 p. A kötet végén fekete-fehér arcképcsarnokkal és adattárral. Kiadói aranyozott, dombornyomásos félbőr-kötés,kopott borítóval, sérült gerinccel.
16986.

6 000 HUF
Moltke, Helmuth Graf von: Moltkes kriegsgeschichtliche Arbeiten. Geschichte des Krieges gegen Dänemark 1848-49. Moltkes militärische Werke Band III. Erster Theil. Berlin, 1893, Ernst Mittler & Sohn. X+484p.+ 4 t. + 6 melléklet (térkép). Német nyelven. Félvászon kötésben, gerince kopott és címkékkel, kissé kopott borítóval, kissé laza kötéssel, intézményi bélyegzőkkel, néhány kevés lap kissé foltos.
16987.

7 000 HUF
18,92
20,59
Glückmann, Karl: Das Heerwesen der österreichisch-ungarischen Monarchie. Für den Unterricht und das Selbst-Studium dargestellt. Bécs, 1890, L.W. Seidel und Sohn. Első kiadás! VIII+462 p. Német nyelven. Aranyozott gerincű félvászon kötésben, gerince alján apró sérüléssel, kopott borítóval, gerincen és borítón címkével, intézményi bélyegzőkkel, címlapon tollas és ceruzás jelölésekkel és címkével.
16988.

6 000 HUF
Josef Hostinek: Die k. k. Militär-Grenze: ihre Organisation und Verfassung, I. kötet (I. Theil). Bécs, 1861, Kaiserlich-königliche Hof- und Staatsdruckerei. Német nyelven. 441 p. Kihajtható mellékletekkel. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kopott gerinccel, sérült borítóval, intézményi bélyegzőkkel, néhány kevés lapon ceruzás jelöléssel.
16989.

6 000 HUF
16990.

4 800 HUF
12,97
14,12
Ungváry Krisztián: A magyar honvédség a második világháborúban. Bp., 2005, Osiris. Kiadói kartonált papírkötésben.
16991.

6 000 HUF
Vajna Viktor, Náday István: Hadtörténelem. A Magyar Királyi Honvéd Ludovika Akadémia számára. I.: Szövegrész. Bp. 1935. Stádium. 779+XXXI p. A hiányzó második kötet térképvázlatokat tartalmaz. Kiadói, kissé kopott aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel, sérült gerinccel, néhány kevés lapon ceruzás és tollas jelöléssel.
16992.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF