Karinthy Frigyes munkái I-X. köt. I. köt.: Így írtok ti.; II. köt.: Capillária.; III. köt.: Tanúr úr kérem.; IV. köt.: Gyilkosok.; V. köt.: Krisztus vagy Barabás.; VI. köt.: Harun al Rasid.; VII. köt.: Új görbe tükör.; VIII. köt.: Színház.; IX. köt.: Esik a hó.; X. köt.: Két hajó. Bp.,én.,Athenaeum - Dick Manó. A sorozat 12 kötetben teljes. Kiadói kopott félvászon-kötések.
Esterházy Péter: Harmonia caelestis. A szerző, Esterházy Péter (1950-2016) író által DEDIKÁLT példány. Bp.,2000,Magvető. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Arany János összes munkái. I-VI. kötet. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta: Riedl Frigyes. Bp., részben é.n. és 1905-1907, Franklin-Társulat. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, helyenként laza kötéssel, V. kötet gerince tetején kisebb sérüléssel, máskülönben jó állapotban.
Karátson Gábor: Ulrik úr keleti utazása avagy A zsidó menyasszony 1-2. köt. 2000 könyvek. Bp., 1992., Európa Alapítvány. Kiadói papírkötés, a sarkokon kis kopásnyomokkal, volt könyvtári példány.
Kazinczy Ferencz eredeti poetai munkái. Kazinczy Ferencz eredeti munkái. Első kötet. A' M[agyar] T[udós] T[ársaság] megbízásából összeszedték Bajza és Schedel. Buda, 1836, A' Magyar Kir, Egyetem' betűivel, XIX+1+305 p. Korabeli egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, foltokkal, a gerincen címkenyomokkal, de belül jó állapotban.
Ruszkovics István meséi. Szerk. és jegyzetelte: Kovács Ágnes. A kötet anyagát gyűjtötte: Erdész Sándor, Halmos István. A mesemondó életrajzát írta: Nyárády Mihály. A tájszavak magyarázatáét és nyelvészeti megjegyzéseket írta: Balogh Lajos. A Magyar Népmesekatalógus Füzetei 4. Bp.-Nyíregyháza, 1968., Jósa András Múzeum - Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés, egészen kis kopásnyomokkal. Megjelent 1000 példányban.