Printed Materials

Number of items: 397

1931 Exposition Internationeale des Arts et des Techniques appliqués á la vie moderne. Paris, 1937. A Párizsi világkiállítás albuma benne a magyar pavilonnal, színezett képekkel.
15335.

5 000 HUF
1931 Ethnographia. Népélet. A Magyar Néprajzi Társaság folyóirata. XLII. évf. 1. sz. Szerk.: Madarassy László., A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Tárának értesítője. XXIII. évf. 1. sz. A borítón kis hiánnyal.
15336.

1 400 HUF
1931 Muskátli kézimunka újság I. évfolyam 1. szám-tól bekötve, laza félvászon kötésben
15337.

3 000 HUF
1931 Bréviaire de lImprimeur et du Bibliophile. Bulletin Officiel de lUnion Syndicale des Maitres Imprimeurs. Francia nyomdászati-tipográfiai kiadvány, rengeteg illusztrációval, francia nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel. Nagyméretű (31,5x24,5x3,5 cm).
15338.

1931 Bréviaire de l'Imprimeur et du Bibliophile. Bulletin Officiel de l'Union Syndicale des Maitres Imprimeurs. Francia nyomdászati-tipográfiai kiadvány, rengeteg illusztrációval, francia nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel. Nagyméretű (31,5x24,5x3,5 cm).

6 000 HUF
1931 Hódmezővásárhely, a Magyarországi Szociáldemokrata Párt által rendezett Országos Alföldi Értekezlet hirdetménye + 1945. november, Nemzetgyűlési képviselőválasztás szavazólapja, 10. csongrád-csanádi választókerület, kitöltetlen, jó állapotban
15339.

2 000 HUF
cca 1931-42 2 db szegedi iskolai évkönyv: Szegedi M. Kir. Állami Felső Ipariskola értesítője az 1930-31. tanévről. Szeged, 1931, Juhász István Könyvnyomdája. 32p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítón névbejegyzéssel, néhány lapon tollas jelölésekkel és jegyzetekkel. + Szeged Sz. Kir.  Város Községi Szakirányú Ipartanonciskola, évkönyv 1941-42. Szerk. Babiczky Ede igazgató. 49+2 p. Kiadói papírkötés, borító és utolsó néhány lap foltos.
15340.

1 600 HUF
1932, 1938 Képes Pesti Hírlap 3 db száma
15341.

1 200 HUF
1933 A Képes Pesti Hírlap 10 db száma
15342.

1 200 HUF
1933 Színházi Élet 31. sz., a címlapon Dénes György és Lengyel Gizi (Angelo felvétele) + 1942 Képes Krónika XXIV. évf. 11. sz., a címlapon Brigitte Horney, benne a Kállay-kormány tagjai az eskütétel után
15343.

2 000 HUF
cca 1933-38 Ifjúsági opera- és színházelőadások ismertető füzetei, 8 db, részben kisebb szakadásokkal, 21x17 és 24x16 cm
15344.

1 200 HUF
1934 A kontárkérdésről tartott előadások. Jegyzőkönyv, felvétetett a magyar értelmiség szervezetei bizottságának 1934 április 7-én a Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem kupolatermében tartott üléséről.. Bp., 1934, Fábry Alajos (MTI Rt. nyomdája). 46+1 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, foltos lapokkal.
15345.

1 200 HUF
1934 Színházi Élet 3. és 6. sz., szerk.: Incze Sándor, számos fotóval (közte Angelo felvételeivel), az egyik levált borítóval
15346.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF