Books: History

Number of items: 138

[Koller József (1703-1766)]: Cerographia Hungariae, seu Notitia de insignibus, et sigillis regni Mariano-apostolici, compendiô data, atque honori dominorum dominorum AA. LL. & Philosophie doctorum, cum in alma Archi-episcopali Universitate Societatis Jesu Tyrnaviensi promotore R. P. Joanne Szegedi, ... Tyrnaviae [Nagyszombat], 1734, Typis Academ. per Leopold Berger, 6+196 p.+6 (rézmetszetű tábla, közte 4 kihajtható, az egyik kihajtható tábla fénymásolattal pótolt, 3 kihajtható táblán restauráció, javítások nyomaival) t. Oldalszámozáson belül 4 db szövegközi rézmetszettel illusztrált. Egyetlen kiadás. Az első magyar pecséttani mű, Magyarország címerének szimbolikájával, a tartományi és vármegyei címerekkel foglalkozik. Korabeli egészbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal, restaurált borítóval, restaurált lapokkal, az egyik kihajtható tábla fénymásolattal pótolt, 3 kihajtható táblán restauráció, javítások nyomaival, foltos lapokkal.
15557.

40 000 HUF
108,11
117,65
Báró Eötvös József: A nemzetiségi kérdés. Pest, 1865, Ráth Mór,(Jacob és Holzhausen-ny.)? IX+1+158 p. Első kiadás. Hozzákötve: László Mihály: Keleti testvéreink. (A bukovinai magyarok. A moldvai csángók. A csángók veszedelme.) Bp., 1882, Franklin, 85+1 p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés,a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen címkenyommal, tulajdonosi bélyegzésekkel, néhány lapon bejelöléssel, és néhány lapon kissé foltos lapokkal.
15558.

40 000 HUF
108,11
117,65
Kővári László: Erdély nevezetesebb családai. Kolozsvár, 1854., Barráné és Stein. 2 sztl. lev., 279 p. Korabeli, koszos egészvászon kötésben. Első néhány lap foltos. Benne kézzel rajzolt családfák
15559.

18 000 HUF
48,65
52,94
Fraknói Vilmos: Mátyás király levelei I-II. köt. Külügyi osztály. I. köt.: 1458-1479. II. köt. 1480-1490. köt. A M. T. Akadémia Történelmi Bizottságának megbízásából közzéteszi Fraknói Vilmos. Bp., 1893-1895, Magyar Tudományos Akadémia,XIII+496;LXX+406 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, a II. kötet címlapja laza, benne 1-2 intézményi bélyegzéssel, a II. kötet eredeti papírborítóit bekötötték. Rendkívül, ritka szakmunka. A Mátyás-kor egyik fontos forrása, aminek a reprint (2008, Nap Kiadó) kiadása is, rendkívül ritka. Aukción még nem szerepelt!
15560.

18 000 HUF
48,65
52,94
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp. 1898. Révai,(Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag egész oldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott, egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, haránt alakú, első előzéklap sérült, néhány lapon foltok, de összességében jó példány
15561.

15 000 HUF
40,54
44,12
15
Lederer Emma: A középkori pénzüzletek története Magyarországon (1000-1458). Bp. 1932. (Kovács ny.) 272 l. Fűzve, kiadói borítóban, Restaurált. DEDIKÁLT.
15562.

10 000 HUF
27,03
29,41
Szilágyi János: A dáciai erődrendszer helyőrségei és katonai téglabélyegei. Dissertationes Pannonicae Ser. II. No. 21. Bp., 1946, Pázmány Péter Tudományegyetem Érem- és Régiségtani Intézete, 91 p.+XX t. Kiadói papírkötés, javított elülső borítóval. Felvágatlan példány!
15563.

11 000 HUF
29,73
32,35
Napoleon császár élete és az 1792-ki franczia forradalom rövid vázlata I-II. köt. Pest, 1850, Heckenast Gusztáv, 8+480 p., 4+419 p. Első magyar nyelvű kiadás. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, (foxing) foltos lapokkal.
15564.

10 000 HUF
27,03
29,41
Jancsó Árpád: Bánáti várak, helységek, helyek ikonográfiája. 1595-1800. I. Metszetek. Temesvár, 2016, Editura Eurostampa, 247 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált szakmunka. Kiadói papírkötés, jó állapotban.   Számozott (131./170) és a szerző által ALÁÍRT példány.
15565.

10 000 HUF
27,03
29,41
Ribáry Ferenc: Világtörténelem a mívelt magyar közönség számára. Földabroszokkal, arcz és mívelődéstörténeti képekkel díszített kiadás. II-III. köt. II. köt.: Görögország és Macedonia története. III. köt.: A római birodalom története. Bp., 1880, Méhner Vilmos. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Korabeli dúsan aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, a III. köt. sérült, foltos lapokkal, a II. kötet elülső szennylapja sérült, a hátsó szennylap sérült, hiányos, a III. kötetben intézményi bélyegzőkkel, hiányzó térképpel, egy lap kijár, három lap sérült, egy lap firkált.
15566.

10 000 HUF
27,03
29,41
B. Eötvös József: Reform. Pest, 1868., Ráth Mór, (Kocsi Sándor-ny.), 6+228 p. Második kiadás. Átkötött modern kartonált papírkötésben, foltos lapokkal.  A szerző Széchenyi és Kossuth vitájában az utóbbi pártjára állt. Amikor a Pesti Hirlap főszerkesztője barátja, Szalay László lett, itt jelentette meg a parlamentáris kormányzás mellett érvelő cikksorozatát. Ezeket foglalta egybe önállóan e kötetben.
15567.

8 000 HUF
[Jász Oszkár] Elemér Oszkár: Görgey Arthur 1848-49-ben. A történelmi kritika eredményeinek rövid összefoglalása. Bp., 1896., Franklin, 112 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a hátsó borító sarkán és gerincén kis hiánnyal.
15568.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF