Books: Architecture, Art

Number of items: 257

1944 Kolozsvár Thj. Sz. Kir. Város Műcsarnoka VII. kiállítás. A M. Kir. Vallás- és Közoktatásügyi Miniszter Székelyföldi Ösztöndíjában részesített festők kiállítása. A kiállítás rendezte: Csánky Dénes. Kolozsvár, 1944., Minerva-ny., 14+2 p. Benne: András László, Bod László, Csáki Maronyák József, Csebi Pogány István, Cségál János, Dudás Jenő, Duray Tibor, Éless István, Farádi Veres Izabella, F. Ferenczy Julia, Halasi Horváth István, Heintz Henrik, Hintz Gyula (Hincz Gyula), Kapussy György, Kisskovács Géza, Klie Zoltán, Koffán Károly, Kőhalmi Zoltán, Kún István, Mágori Vargha Béla, Mezey Arthur, Muhoray Mihály, Okos Géza, Onódy Béla, Polony Elemér, Rafael Viktor, Gy. Szabó Béla, Veress Pál. Kiadói papírkötés.
16594.

8 000 HUF
Beke László - Gábor Eszter - Prakfalvi Endre - Sisa József - Szabó Júlia: Magyar művészet 1800-tól napjainkig. Egyetemi Könyvtár. Bp.,2002,Corvina. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Rendkívül ritka!
16595.

11 000 HUF
29,73
32,35
Galavics Géza - Marosi Ernő - Mikó Árpád - Wehli Tünde: Magyar művészet a kezdetektől 1800-ig. Egyetemi Könyvtár. Bp.,2001,Corvina. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Rendkívül ritka!
16596.

11 000 HUF
29,73
32,35
16597.

9 500 HUF
25,68
27,94
Várkonyi György: Gyarmathy Tihamér, festmények. Bp., 2004, Körmendi Galéria. 317 p. Gyarmathy Tihamér festményeinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált kötésben
16598.

8 500 HUF
22,97
Kieselbach gyűjtemény. Magyar festészet. 1900-1945. A képeket vál. szerk., és a szöveget írta: Szabadi Judit. Bp., 1996., Kieselbach Tamás. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Vaszary János, Mednyánszky László, Ziffer Sándor, Tihanyi Lajos, Berény Róbert, Galimberti Sándor, Dénes Valéria, Perlrott-Csaba Vilmos, Kádár Béla, Scheiber Hugó, Vajda Lajos műveinek reprodukcióival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16599.

8 000 HUF
Hajdu István: Hencze Tamás. Szerk.: Hernádi Miklós. Bp.,2004, KOGART-PolgART. Kiadói kartonált papírkötés.
16600.

8 000 HUF
Festők, múzsák, szerelmek. Szerk.: Molnos Péter. Bp., 2016., Kieselbach Galéria. Nagyon gazdag képanyaggal, közte fekete-fehér fotókkal, valamint a művészek, többek közt Márffy Ödön, Schönberger Armand, Czigány Dezső, Galimberti Sándor, Dénes Valéria munkáinak színes és fekete-fehér reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötés, előzéklapon apró szakadással, máskülönben jó állapotban.
16601.

8 000 HUF
Charles Normand: Empire ornamente, Möbel, Geräthe etc, aus der Zeit Napoleon I. Berlin, ca 1890. Bruno Hessling. 36t. Foltos kiadói mappában 30x41 cm
16602.

8 000 HUF
Folnesics Josef: Innenräume und Hausrath der Empire- und Biedermeierzeit in Österreich und Ungarn. Wien. 1903. Anton Schroll, Nagyméretű mappa Ausztria-Magyarország belsőépítészetéről, 69 fénynyomatú kép mappában. Mappa foltos , táblák jó állapotban. / 69 light-printed tables in mappa. Worn condition. 30x41 cm
16603.

8 000 HUF
A Zsolnay aranykora - Gyugyi László gyűjteménye a nagyvilágból visszatér Pécsre. Pécs, 2010. Zsolnay örökségkezelő.Egészvászon kötésben, papír védőborítóval. Fóliázva, új állapotban
16604.

7 500 HUF
20,27
22,06
15
Gross Arnold. Bevezető tanulmányt írta: Nagy Ádám. Szeged, é. n., Szegedi ReProStudio, számozott (296.), kiadói egészvászon kötésben, az alkotó által DEDIKÁLT példány
16605.

15 000 HUF
40,54
44,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF