Books: Architecture, Art

Number of items: 255

Foto folyóirat IV. évf. 1-8. sz., 1957. május - december (teljes évfolyam) + I. Nemzetközi Művészi Fotókiállítás Budapest 1957., kiállítási katalógus + Peter Baschs Glamour Photography (erotikus, akt, pin-up fotókkal). Egybekötve. Félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, helyenként sérült lapokkal.
16602.

Foto folyóirat IV. évf. 1-8. sz., 1957. május - december (teljes évfolyam) + I. Nemzetközi Művészi Fotókiállítás Budapest 1957., kiállítási katalógus + Peter Basch's Glamour Photography (erotikus, akt, pin-up fotókkal). Egybekötve. Félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, helyenként sérült lapokkal.

3 000 HUF
Csáji Attila: Fényút. / Light Path. (Kiállítási katalógus). Bp., 2015, Műcsarnok. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. A művész, Csáji Attila (1939- ) által DEDIKÁLT példány!
16603.

3 600 HUF
9,73
10,59
Bányai István: Zoom. Bányai István (Budapest, 1949.? - New York, 2022.) 1972-ben végzett az Iparművészeti Főiskolán, 1980-ban Párizsba költözött, hogy Az idő urai című animációs filmen dolgozzon. Egy évvel később továbbment Los Angelesbe, ahol a Times, a Newsweek, a Playboy, a Rolling Stone és az Atlantic Monthly folyóiratoknak készített illusztrációkat. Itthoni munkái között felejthetetlen filmplakátok (Casanova, Szabadíts meg a gonosztól, Rosszemberek stb.), lemezborítók, és gyerekkönyvek szerepelnek. Dolgozott az első számú amerikai grafikai ügynökségnek számító Push Pin stúdióban. Bányai István hetvenhárom éves korában, New York államban hunyt el 2022 decemberében. Halálhírét a New York Times közölte. Bp., 1995, PrintXBudavár Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
16604.

10 000 HUF
27,03
29,41
Buday György szinpadképei. Georg Buday Bühnenbilder. Házy Albert bevezetésével  (Szeged, 1935, Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma, Szeged Városi Ny.) 1 sztl. lev., 7 p. (5 fametszetű illusztrációval), 7 sztl. lev. (15 képpel)./A Szinpad könyvtára 1./ Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Felvágatlan
16605.

6 000 HUF
Dálnoky János: Így készül a magyar film. A magyar film multja és jelene, kulisszatitkai és problémái. A könyv többszáz érdekes képpel világítja meg a magyar filmek születését. Bp., 1942.,Forrás, 191+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. A fotók a Hunnia Filmgyár, és a Magyar Filmiroda Műtermeiben gyártott filmek felvételein készültek, valamint az Angelo-fotoszalon, Arlen-Studió, Falus-Fotó,...Rozgonyi-Studió és más studiók felvételei. A borító Toncz Tibor (1905-1979) munkája. Kiadói papírkötés, Égészbőr védő borítóval
16606.

Dálnoky János: Így készül a magyar film. A magyar film multja és jelene, kulisszatitkai és problémái. A könyv többszáz érdekes képpel világítja meg a magyar filmek születését. Bp., 1942.,"Forrás", 191+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. A fotók a Hunnia Filmgyár, és a Magyar Filmiroda Műtermeiben gyártott filmek felvételein készültek, valamint az Angelo-fotoszalon, Arlen-Studió, Falus-Fotó,...Rozgonyi-Studió és más studiók felvételei. A borító Toncz Tibor (1905-1979) munkája. Kiadói papírkötés, Égészbőr védő borítóval

6 000 HUF
Carl Burckhardt: Rodin und das plastische Problem. Hrsg. von Basler Kunstverein. Basel, 1921., Benno Schwabe & C., 98+2 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés.
16607.

6 000 HUF
Don Péter - Pogány Gábor: Aukciós magyar festők és grafikusok szignótára. Bp., 2001, Gesta Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, a borító sarkán sérüléssel, egyébként jó állapotban.
16608.

5 000 HUF
Muharay Elemér: Magyar játékszín. Bp.,1944, Magyar Élet. Második, bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
16609.

3 000 HUF
16610.

2 000 HUF
16611.

3 400 HUF
9,19
10,00
Janneau, Guillaume: Les Sieges I-II. köt. I.: De lart Antique au style Régence. II.: Du Style Louis XV au style Restauration. LArt Oriental. Paris, 1928, Flammarion. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
16612.

Janneau, Guillaume: Les Sieges I-II. köt. I.: De l'art Antique au style Régence. II.: Du Style Louis XV au style Restauration. L'Art Oriental. Paris, 1928, Flammarion. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.

5 000 HUF
1934 Györgyi Kálmán emlékkiállítása - Iparművészeti Múzeum 32p. Kiállítási katalógus Végh György által illusztrált papírkötésben
16613.

2 800 HUF
7,57
8,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF