https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/
Continuous online auctions
Tétel

Grafikai Album a Szegedi Szabadtéri Játékok kettős évfordulójára. 14...

The item is not available

Starting price:

2 800 HUF
7,57 EUR, 8,24 USD

Number of bids:

0

Description:

Grafikai Album a Szegedi Szabadtéri Játékok kettős évfordulójára. 14 db fekete-fehér reprodukció található a mappában. A címlapon Kass János illusztrációja Madách: Az ember tragédiája c. művéhez színes rézkarc. Reprodukció: Hernádi Oszkár Petőfi Nyomda, Kecskemét, 1988. Papírmappa kis sérülésekkel. "Kettős évfordulót ünnepel a Szegedi Szabadtéri Játékok: 50 évvel ezelőtt, 1933. augusztus 26-án, Madách: Az ember tragédiája c. drámai költeményének Hont Ferenc rendezte előadásával született meg az intézmény, s rövid néhány év alatt egyre gazdagodó programjával, jó színvonalú előadásaival hírnevet vívott ki magának. Majd hosszantartó, kényszerű szünet után felújítására 1959-ben került sor, immár szocialista kulturális politika részeként. Július 25-én Erkel: Hunyadi László c. 5 c. operája indította meg a bemutatók hosszú sorait, s s máig az egyetemes és a magyar színpadi irodalom több mint 70 alkotása került közönség elé, összesen 382 előadásban, népszerű külföldi és hazai művészek tolmácsolásában. Most, a felújítás 25. évében várjuk a kétmilliomodik nézőt. Grafikai albumunkba szegedi grafikusok olyan alkotásait válogattuk, melyeknek ihletője a Dóm téri csillagtetős színház. Találunk közöttük díszletterveket, egy-egy előadás inspirálta megfogalmazásokat sokat éppúgy, mint teljesen áttételes, csupán a gondolat szülte műveket. De azonos a kiindulópont: a színház. A színház, amely történelmet idéz, gondolatokat ébreszt, magatartásformákat vizsgál és szórakoztat is."

Share:

Facebook

Photo of the item taken by : ra

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

During the floor auction, you can follow the items that are currently being auctioned here, and you will be able to make an offer here.
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment