1944.X.31., ifj. Czene Béla (1911-1999) festőművész autográf levele karpaszományos honvédként feleségéhez, Hikádi Erzsébethez (1911-2008) Válról, amelyben válaszol arra a hírre, hogy a lakásuk ablaka és teteje megsérült. Más érdekes részlettel. Másfél beírt oldal, ifj. Czene Béla autográf aláírásával. Proveniencia: a művész hagyatéka. Törésnyommal.
1947 Gunda Béla (1911-1994) etnográfus gépelt levele Márkos András székelykeresztúri tanárnak, benne székely településre és építkezésre vonatkozó sorokkal. Gunda Béla saját kezű aláírásával, borítékkal.
1953 Magyarország-Anglia, a legendás 6:3-as labdarúgó mérkőzés meccsfüzete, és egy belépőjegy a Wembley Stadionba, ahol az Aranycsapat legyőzte az évtizedek óta veretlen Angliát. A műsorfüzet hátsó borítója javított, részben pótolt, de a jegy jó állapotban. Rare! / 1953 Hungary - England 6:3, legendary football match booklet, and an entry ticket to the Wembley Stadium, where the Golden Team of Hungary defeated England. The back cover of the booklet partly incomplete, damaged, and repaired, but the ticket in good condition. Rare!
1954 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelyben beszámol egy a a debreceni Déri Múzeumban két nap alatt elvégzendő munkájáról (feltehetően egy kép restaurálása ügyében) és találkozásával Nagy Tibor (1913-1978) újságíróval, az Élet és Tudomány olvasószerkesztőjével és rovatvezetőjével. Egyéb érdekes részlettel. Képeslapon, Sárdy Brutus autográf aláírásával.