Historical documents, manuscripts

Number of items: 72

cca 1960-61 Obersovszky Gyula (1927-2001) újságíró, költő, 1956-os forradalmár, korábbi halálraítélt autográf a márianosztrai börtönben írt sorai 4 db különféle méretű lapon. Eredeti gépírással feliratozott borítékban, ellenőrizve bélyegzővel.
13238.

9 000 HUF
24,32
26,47
1960-1962 Emlékkönyv kézzel írt bejegyzésekkel, rajzokkal, kissé foltos
13239.

1 200 HUF
1968 Vihar Béla (1908-1978) költő saját kézzel írt, rajzos üdvözlő képeslapja Székely Júlia (1906-1986) író, zongoraművész, tanár részére
13240.

2 400 HUF
1973 ifj. Czene Béla (1911-1999) festőművésznek küldött levél, amelyben a Képcsarnok Vállalat felkéri össz. 5 db festmény készítésére, 3 db aktos csendéletre és 2 db budai várrészletre. Egy géppel írt oldal fejléces papíron, Török Béla (1926-) igazgatóhelyettes (1963-1986) és B. Varga Sándor osztályvezető autográf aláírásával, Képcsarnok Vállalat bélyegzőjével. Proveniencia: a művész hagyatéka. Hajtásnyommal, apró szakadással.
13241.

4 000 HUF
1975-1987 Bp., Mészáros Lajosné pénzügyőr hadnagy részére szóló hivatalos iratok (kinevezések, bérmegállapítások, áthelyezés, stb.), rajtuk a Vám- és Pénzügyőrség országos parancsnokának aláírásával, bélyegzőkkel (köztük másolatok is), össz. 21 db
13242.

1 400 HUF
cca 1978-79 Emlékkönyv, sok bejegyzéssel, gyerekrajzokkal, kopott vászonkötésben
13243.

900 HUF
2,43
2,65
1982.I.12 Keresztury Dezső (1904-1996) író, költő, korábbi politikus autográf verses sorai Bódi Marának, Balatonfüredről küldött képeslapon: Az égen fényes, kristály telihold van: Dávid magának hegedül a holdban (...). Keresztury Dezső autográf aláírásával.
13244.

17 000 HUF
45,95
50,00
1983 Lampart Gyár 100. évfordulójára szervezett ünnepségek iratai, jegyzetek, fotók...stb.
13245.

1 400 HUF
1987 Szász Endre (1926-2003) a Sziráki Kastélyszállóban rendezett egyéni kiállításának megnyitója után készült mappa, Korcsog András (1931-2005) államtitkár gépelt megnyitó szövegével, a kiállításra írt verseivel 16 oldalon valamint 9 db a lapokra beragasztott színes fényképpel, többek közt Szász Endrével és a termekben kiállított festményekkel, porcelánokkal, fotók mérete: 12,5x17,5 cm.
13246.

10 000 HUF
27,03
29,41
1987 Strommer László (?-): Újpalota, szanatórium tervrajza. Akvarell, tus, karton, hajtott. 83x99 cm.
13247.

3 000 HUF
1988 Strommer László (?-): Tejüzem tervrajza, 2 db homlokzati terv. Akvarell, tus, hártyapapír, kartonra ragasztva. 43,5x61,5 cm.
13248.

4 000 HUF
cca 1990 Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró, 1956-os forradalmár kézirata, Móré Mihály (1924-1997) grafikus kiállítás megnyitóján elhangzott beszéd. 6 gépelt oldal, néhány javítással, kiegészítéssel.
13249.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF