Historical documents, manuscripts

Number of items: 77

cca 1920-1930 Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület által kiadott, névre szóló Nemzeti Ereklye tanúsítvány, a történelmi Magyarország valamennyi vármegyéjének címerével és az összes vármegyéből származó földet tartalmazó ércbullával, keretben 23x15 cm.
12807.

cca 1920-1930 Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület által kiadott, névre szóló "Nemzeti Ereklye" tanúsítvány, a történelmi Magyarország valamennyi vármegyéjének címerével és az összes vármegyéből származó földet tartalmazó ércbullával, keretben 23x15 cm.

20 000 HUF
54,05
58,82
10
cca 1920-1930 Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület által kiadott, névre szóló Nemzeti Ereklye tanúsítvány, a történelmi Magyarország valamennyi vármegyéjének címerével és az összes vármegyéből származó földet tartalmazó ércbullával, alul kissé sérült, 23x15 cm.
12808.

cca 1920-1930 Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület által kiadott, névre szóló "Nemzeti Ereklye" tanúsítvány, a történelmi Magyarország valamennyi vármegyéjének címerével és az összes vármegyéből származó földet tartalmazó ércbullával, alul kissé sérült, 23x15 cm.

5 000 HUF
28
12809.

2 600 HUF
7,03
7,65
cca 1920-1949 2 db emlékkönyv (Békéscsaba, 20-as és 40-es évek), bejegyzésekkel, az egyik kijáró lapokkal
12810.

cca 1920-1949 2 db emlékkönyv (Békéscsaba, '20-as és '40-es évek), bejegyzésekkel, az egyik kijáró lapokkal

1 200 HUF
1921 Bosznay István (1868-1944) festőművész, képzőművészeti főiskolai tanár Művészet és műélvezet c. előadásának kézirata, 9 beírt oldal, autográf aláírásával, autográf felirat szerint a Keresztény Liga (feltehetően az Egyesült Keresztény Nemzeti Liga) képkiállításán elhangzott, első és utolsó lap kissé sérült.
12811.

6 000 HUF
1926 Bp., A Fővárosi Kerékpár Egylet módosított alapszabályai, gépelve, illetékbélyegekkel, 11p
12812.

6 000 HUF
12813.

100 HUF
0,27
0,29
1930.III.24 vitéz Németh (Deisler) Károly ny. áll. tábornok, a Budapest Budai nemzeti munka védelmi hivatal vezetőjének (korábban a m. kir. 14. honvédgyalogezred parancsnoka, később A Légoltalmi Liga alakuló ülésekor a Liga vezetőségi tagja) gratuláló sorai Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez, négy évtizedes művészi munkájának jubileuma alkalmából.. Egy géppel írt Budapest Budai nemzeti munka védelmi hivatal fejléces papíron pecséttel, Németh (Deisler) Károly autográf aláírásával, eredeti fejléces borítékban. A tételhez tartozik Kézdi-Kovács László (1864-1942) autográf köszönő válaszlevelének tervezete, egy kézzel írt oldal javításokkal.
12814.

5 000 HUF
1930. március Bp., Sándor Béla (1872-1949) festő, az Országos M. Kir. Iparművészeti Iskola tanára gratuláló levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez jubileuma alkalmából. Egy kézzel írt oldal fejléces papíron, Sándor Béla autográf aláírásával, eredeti fejléces borítékban.
12815.

3 000 HUF
1930.II.19 Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművész autográf sorai szüleihez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez és feleségéhez Párizsból, amelyben többe közt arról számol be, hogy jár a Colarossi iskolába rajzolni. Párizsi képeslapon, Kézdi-Kovács Elemér autográf becenév aláírásával .
12816.

5 000 HUF
12817.

6 000 HUF
cca 1930-1950 Julius Faludi Werkzeug- und Maschinenfabrik / Faludi Gyula Szerszám- és Gépgyár Budapest, illetve Faludi Gyula vezérképviselete alá tartozó külföldi vállalatok (Teichert & Sohn, Liegnitz) illusztrált reklámkiadványai, prospektusok, magyar és német nyelvűek + egyéb kapcsolódó dokumentumok, fejléces papírok, jegyzékek, tervrajz, kéz- és gépiratok. Faludi Gyula Szerszám- és Gépgyárának reklám mappájában.
12818.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF