Books: Military

Number of items: 42

Rainer M. János: Századosok. Bp., 2018., Osiris-OSZK. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.  1939. január 15-én a budapesti Ludovika Akadémián honvéd hadnaggyá avattak százhatvan férfit. Mindannyian az első világháború éveiben születtek. A második végére - már aki megérte, mert közülük minden negyedik meghalt - századosok lettek. Egy vert sereg katonáiként érte őket 1945. Újra kellett kezdeni az életüket. Ez a könyv róluk szól - a századosok történeteiről a 20. században.
16570.

4 000 HUF
Veres Péter: Számadás. DEDIKÁLT! Bp., 1937, Révai. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
16571.

4 000 HUF
György Endre: Amíg városatya lettem... A főváros főtisztviselőinek és a törvényhatósági bizottság tagjainak önéletrajzgyűjteménye fényképekkel. György Endre autogfár névbeírásával!  Szerk. A könyvhöz Sipőcz Jenő polgármester írt előszót. Bp., 1931. Globus. Kner Albert által tervezett borítóval. Javított papírkötésben
16572.

2 400 HUF
Laky Imre: Egy tiszt naplójából. Igaz elbeszélés három részben. 1. Tűzkeresztség a galíciai csatatereken. 2. Przemysl első ostroma. 3. Przemysl utolsó napjai. Bp., 1920., Pátria. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerinc felső részén hiánnyal.
16573.

Laky Imre: Egy tiszt naplójából. Igaz elbeszélés három részben. 1. Tűzkeresztség a galíciai csatatereken. 2. Przemysl első ostroma. 3. Przemysl utolsó napjai. Bp., 1920., "Pátria". Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerinc felső részén hiánnyal.

3 200 HUF
8,65
9,41
22
Páfrány (Szabó Lajos): Bakák. Koós Lajos rajzaival. Nyíregyháza, 1900, Jóba Elek, 124+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, névbélyegzővel.
16574.

2 800 HUF
7,57
8,24
A magyar rendvédelem története. Szerk.: Parádi József, Tóth Judit. Bp., 1996., (ETO-Print-ny.) Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16575.

900 HUF
2,43
2,65
Dr. Szentneményi Béla: Budavár hadiépítészete. Bp., 1950, Honvéd Levéltár és Múzeum. Kiadói papírkötés, ajándékozási sorokkal, kopottas állapotban.
16576.

2 600 HUF
7,03
7,65
1942 A nagy háború kis lexikona. Mindent tudok - Az Ujság évkönyve. XXI. könyv. Az Ujság ajándéka előfizetői részére. Bp., Forrás-ny., 160 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott, foltos borítóval.
16577.

1 800 HUF
Puhallo és Kralicek ezredesek: Harcászati feladatok. Bp., 1905. Pesti könyvnyomda. 7 szövegábrával 27 kőnyomatos vázlattal. 148p. + 4 t. Kiadói, kissé sérült papírkötésben
16578.

2 000 HUF
Csurgai Horváth József - Tihanyi Tamás - Veress D. Csaba: Harcok és bűnök. Székesfehérvár, 2002, Fejér Megyei Önkormányzat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
16579.

2 000 HUF
18
5 db II. világháborúval kapcsolatos könyv: Nagybaczoni Nagy Vilmos: Végzetes esztendők, Európai fasizmusok 1919-1939, Óriások csatája, Walter G. Scott vadászrepülők története. Len Deighton: Vadászrepülők,
16581.

2 000 HUF
4 db II. világháborúval kapcsolatos könyv: D-nap 1944. június 6. A partraszállás hiteles története; A német titkosszolgálat a második világháborúban; A II. világháború katonai tévedései; A Farkasfalka.
16582.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF