Books: Architecture, Art

Number of items: 442

A gyűjtő Ex Libris különszáma. Az ex-libris Magyarországon és külföldön. Le Collectionneur Numéro Special. 6.7.8. Szerk.: Siklóssy László. Bp., [1913], Szent-György Czéh Magyar Amatőrök és Gyűjtők Egyesülete, Hornyánszky Viktor-ny., 158 (149-306)+2 p.+ 4 t.(színes)+ XXVI t. melléklet (színes)+8 p. Magyar és francia nyelven. Egyetlen kiadás. Számozatlan példány. Számos egészoldalas, és szövegközti fekete-fehér és színes illusztrációval, többek közt Kozma Lajos, Faragó Géza, Bíró Mihály, Jaschik Álmos, Nagy Sándor, Egry József, Sassy Attila, Franz von Bayros műveivel. Kiadói papírkötésben, hajtott borítóval, kissé sérült gerinccel
16608.

"A gyűjtő" Ex Libris különszáma. Az ex-libris Magyarországon és külföldön. Le Collectionneur Numéro Special. 6.7.8. Szerk.: Siklóssy László. Bp., [1913], Szent-György Czéh Magyar Amatőrök és Gyűjtők Egyesülete, Hornyánszky Viktor-ny., 158 (149-306)+2 p.+ 4 t.(színes)+ XXVI t. melléklet (színes)+8 p. Magyar és francia nyelven. Egyetlen kiadás. Számozatlan példány. Számos egészoldalas, és szövegközti fekete-fehér és színes illusztrációval, többek közt Kozma Lajos, Faragó Géza, Bíró Mihály, Jaschik Álmos, Nagy Sándor, Egry József, Sassy Attila, Franz von Bayros műveivel. Kiadói papírkötésben, hajtott borítóval, kissé sérült gerinccel

5 000 HUF
17
1909 Tavaszi kiállítás. Országos Képzőművészeti Társulat. Bp., 1909, Singer és Wolfner. Benne fekete-fehér fotókkal, rajta Komáromi Kacz Endre, Deák Ebner Lajos, Jendrassik Jenő, Edvi Illés Aladár, Neogrády Antal, Mednyánszky László, Benczur Gyula és mások. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé sérült borítóval.
16609.

6 000 HUF
16610.

5 000 HUF
16611.

6 000 HUF
16612.

5 000 HUF
A magyarországi új festészet útjai és a Fészek Galéria. Szerk.: Hegyi Lóránd és Molnár Éva. Hegyi Lóránd tanulmányával. [Bp., 1988], Artunion. Bak Imre, Birkás Ákos, Fehér László, Hencze Tamás, Kelemen Károly, Klimó Károly, Mulasics László, Nádler István. Magyar, német és angol nyelven. A művészek munkáival illusztrált. Kiadói papírkötés.
16613.

5 000 HUF
A festészet vége? Bp., 2003., Magyar Festők Társaság - Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Benne Aknay János, Bukta Imre, Fehér László, Fajó János, Keserű Ilona, Kokas Ignác, Konok Tamás, feLugossy László, Nádler István és mások. Kiadói papír-kötés.
16614.

5 000 HUF
Pécsi József: A fényképező művészete. A kötéstábla litografált címlapját Dagobert Peche (1887-1923) a Wiener Werkstatte művésze, a belső címlapot Kónya Sándor (1891-1976) a könyv belső díszeit Stix Pál (?-?) készítette. Bp., [1917], A Fény,(Wodianer F. és Fiai-ny.), 121+3 p.+12 t. Első kiadás. Szövegközti rajzokkal, és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kopott félvászon-kötés, néhány kissé foltos lappal, javított kötéssel.
16615.

5 000 HUF
Formázott. Art Madi. Kijárat. Panta Rhei. Szabad geometria az absztrakt művészetben. H.n., é.n., k.n.. Többe közt Bak Imre, Fajó János, Konok Tamás, Maurer Dóra műveinek fekete-fehér reprodukcióival, szitanyomással készült. Kiadói papírkötés, kissé deformált. Ritka!
16616.

4 800 HUF
12,97
14,12
Szűcs Károly: Lakatos Vince a fotográfus. A szerző, Szűcs Károly (1952-2019) művészettörténész, fotókritikus által Sümegi György (1947-) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. Kiskunhalas, 2001., Thorma János Múzeum - Halasi Múzeum Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16617.

5 000 HUF
Szücs György-Zwickl András: Jándi Dávid. Nagybánya könyvek 4. Bp.-Miskolc, 2008, MissionArt Galéria. Második kiadás. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal, Jándi Dávid műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
16618.

5 000 HUF
16619.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF