Books: History

Number of items: 270

Stephen Budiansky: Elmék harca. A II. világháború kódfejtésének teljes története. Ford.: Montanus és Láng Zsuzsa Angéla. Bp.,2005,Vince. Fekete-fehér fotókkal és térképekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
15809.

1 800 HUF
Petrás Éva: Álarcok mögött. Nagy Töhötöm életei. Bp.-Pécs,2019., ÁBTL-Kronosz. Kiadói kartonált papírkötés.
15810.

2 200 HUF
5,95
6,47
Edith Huyghe-Francois-Bernard Huyghe: Világképek. Az Univerzum ezeregy meséje Galilei előtt. Ford.: Vaszócsyk Cirsta. Bp., 2000., Európa. Etienne Garnaud illusztrációival. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban,
15811.

2 400 HUF
3 db 1956-os forradalom témájú könyv és katalógus: Hiányzó lapok 1956 történetéből. Szerk.: Vjacseszlav Szereda, Alekszandr Sztikalin. Dokumentumok a volt SZKP KB levéltárából. Bp., 1993, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval. + Király Béla, Balogh Piroska, Vitek Tamás (szerk.): Iratok az emigrációról 1957-1990. Bp., 2003, ARP-Atlanti Kutató és Kiadó Közalapítvány. Kiadói papírkötés. + Az 1956-os forradalom Bács-Kiskun megyében. Kiállításvezető. Kiadói papírkötés.
15812.

2 000 HUF
Horváth István, Heltai András: A magyar-német játszma. Emlékezés és dokumentumok. Bp., 2015, Corvina. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A könyv egyik szerzője, Horváth István által DEDIKÁLT példány.
15813.

3 200 HUF
8,65
9,41
E. Kovács Péter: Zsigmond király Seinában. Bp., 2014, Corvina. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15814.

2 600 HUF
7,03
7,65
Hajós György: Zielinski Szilárd, a Magyar Mérnöki Kamara első elnökének élete és művei. Megjelent az első Mérnöki Kamara megalakulásának 80. évfordulóján. Bp., 2004., Logod Bt. Gazdag szövegközti fotóanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15815.

1 000 HUF
15816.

3 600 HUF
9,73
10,59
15817.

8 000 HUF
Gyáni Gábor Rainer M. János (szerk.): Ezerkilencszázötvenhat - Az újabb történeti irodalomban. Tanulmányok. Bp., 2007, 1956-os Intézet. 418 p. Kiadói kartonált papírkötés.
15818.

2 800 HUF
7,57
8,24
Kaiser Wilhelm II. Ereignisse und Gestalten aus den Jahren 1878-1918. Leipzig-Berlin, 1922., K. F. Koehler. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, beragasztott fekete-fehér képekkel (kivágások.)
15819.

2 600 HUF
7,03
7,65
Revízió vagy autonómia. Iratok a magyar-román kapcsolatok történetéről. (1945-1947.) A bevezető tanulmányt írta és összeállította: Fülöp Mihály. Sajtó alá rendezte és a jegyzeteket írta: Vincze Gábor. Írások a magyar diplomácia történetéhez. 1944-1956. A. sorozat. Bp., 1998., Teleki László Alapítvány. Fekete-fehér fotókkal és térképekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15820.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF