Historical documents, manuscripts

Number of items: 74

cca 1915-16 Kézdi-Kovács Lóránt (1897-1916), az I. világháborúban fiatalon elhunyt festőnövendék sorai, sorai szüleihez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikusnak és feleségének, képeslapon, mint katona. Kézdi-Kovács Lóránt autográf aláírásával.
13005.

3 800 HUF
10,27
11,18
1915 Bp., Györgyi Kálmán (1860-1930) művészeti író, a Magyar Iparművészet szerkesztőjének levele, amelybe felhívja a figyelmet a székesfővárosi elemi iskolások háborús témájú rajzaiból, az Iparművészeti Múzeumban rendezett kiállításra és azon való kalauzolásra. Egy gépelt oldal, Györgyi Kálmán autográf aláírásával
13006.

4 800 HUF
12,97
14,12
1916 IV. Károly király és Zita királyné arcmásával díszített hímzett falvédő, IV. Károly magyar királlyá koronázása alkalmából, ritka, 49×82 cm
13007.

14 000 HUF
37,84
41,18
1918 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor 3 db I. világháborús tábori postai képeslapja későbbi feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, képeslapon, mint katona. Mindegyiken K.u.k. Trainretablierungsstation des A.O.K. in Kielce bélyegzővel, Sárdy Brutus autográf aláírásával.
13008.

8 000 HUF
13009.

3 200 HUF
8,65
9,41
cca 1920-1930 Nemzeti Ereklye, Ércbulla, irredenta emléktárgy Nagy-Magyarország vármegyéinek földjéből származó porszemekkel, Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület, kissé kopottas, 10x7 cm
13010.

cca 1920-1930 Nemzeti Ereklye, "Ércbulla", irredenta emléktárgy Nagy-Magyarország vármegyéinek földjéből származó porszemekkel, Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület, kissé kopottas, 10x7 cm

16 000 HUF
43,24
47,06
cca 1920-1930 Kézzel írt receptgyűjtemény, több mint 200 recepttel, viseltes, szétvált vászonborítású füzetben
13011.

1 600 HUF
26
13012.

26 000 HUF
70,27
76,47
cca 1920 Énekkar, zenekar nagyméretű tabló fotója 40x24 cm
13013.

1 000 HUF
cca 1920 Postasegéd feljelentése a Tanácsköztársaság alatt tevékenykedő volt kommunisták ellen
13014.

3 600 HUF
9,73
10,59
1922 Dr. Gajzágó László (1883-1953) jogtudós, diplomata, későbbi meghatalmazott miniszter mint külügyi osztálytanácsos saját kézzel írt levele dr. Horváth Kornél (1887-?) belügyi tanácsosnak, melyben megsürgeti Levenda Lajos Csehszlovákiában halálra ítélt politikai fogoly magyar állampolgársági eljárását az ítéletmentessége érdekében
13015.

3 000 HUF
1923 Kézdi Kovách Elemér (1898-1976) festőművész nevére szóló igazolás a Orsz. Magy. Kir. Képzőművészeti Főiskolán tett tanulmányokról, Lyka Károly (1869 - 1965) festőművész, művészettörténész, az intézmény rektorának aláírásával, fejléces papíron, pecséttel, hátoldalán ceruzarajzzal
13016.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF