dr. Borvendég János: Varjúné dr. Bogdán MÁria: Panasz magyarázat gyógyszer, gyógytermék Egyik szerző által dedikált! Bp., 2003. Melinda kft. kiadói papírkötésben
Wundt Vilmos: Az ember élettanának kézikönyve. Ford.: Török Aurél. Pest, 1871., Heckenast Gusztáv,VIII+656 p. Második, teljesen átdolgozott kiadás. Korabeli kopott félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, sérült, javított gerinccel, számos aláhúzással, bejelölésekkel, ex libris-szel.
Csiki Ernő: Magyarország bogárfaunája I., Bp, 1905-1908, Csíki Ernő kiadása (Dugonics-Nyomda, Szeged), 546 p.Írta és a M. Nemzeti Múzeum támogatásával kiadja: Csiki Ernő a Magyar Nemzeti Múzeum segédőre. 140 szövegrajzzal, az író előszavával. Az új bogarak jegyzékével, tárgymutatóval, javítandók lustrumával. Korabeli bordázott, aranyozott, félbőr kötésben, márványozott lapélekkel, kissé sérült gerinccel és borítóval, címlapon tulajdonosi bélyegzővel, két lap tetején apró, szöveget nem érintő sérüléssel, máskülönben jó állapotban. Ritka!
Dr. Fornet Béla: Belgyógyászat II. Debrecen,1940, Debreceni M. Kir. Tisza István-Tudományegyetemi Nyomda. Második kiadás. Kiadói félvászon kötésben, szövegközti képekkel, ábrákkal illusztrálva, kissé kopott borítóval, címlapon tulajdonosi bélyegzővel, több oldalon ceruzás jelölésekkel.
Another Era: A Pictorial History of the School of Medicine and Biomedical Sciences. State University of New York at Buffalo, 1846-1996. New York, 1996., The Donning Company Publishers. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói műbőr kötésben, kiadói papír védőborítóval, újszerű állapotban.
David P. Todd: Népszerű csillagászat. Ford.: Darvai Móric. Bp., 1901., Kir. M. Természettudományi Társulat. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés,márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
Vegyes könyvtétel akupunktúra témakörben, 3 db:
cca 1978 G. König - I. Wancura: Einführung in die Chinesise Ohrakupunktur. (Fülakupunktura.) Ford.: Völgyi Szilárd. Hn., nyn. Egészvászon-kötésben.;
cca 1980 G. König - I. Wancura: Az új kínai akupunktúra gyakorlata és elmélete. I. köt. Ford.: Marton Sándor. Hn., nyn. Egészvászon-kötésben, IV+207 p.;
cca 1978 Akupunktura ABC II. Ford.: Marton Sándor. Hn., nyn. Egészvászon-kötésben.
Oltay Károly: Geodézia. I-III kötetek: A mérés, a számítás és a térképrajzolás alapelvei és fontosabb segédeszközei. Tan- és kézikönyv mérnöki használatra. Bp.,1919, Német József, . Korabeli vászonkötés