Books: Travelling, Local History

Number of items: 179

15024.

1 200 HUF
Budapest. A gyógyfürdők városa. Bp., Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság. Kiadói sérült papírkötés, egyébként jó állapotban.
15025.

600 HUF
1,62
1,76
Kassa (Kaschau). Kassa, 1941, Kazinczy-Verein. Német nyelven. 96p. Horthy Miklós a bevonulás napján tartott beszédével, Wick Béla tanulmányával Kassa történetéről, Barta István írásával a kassai magyarságról, Gróf Révay István tanulmányával Kassa magyar karakteréről és Sziklay Ferenc írásával Kassa magyar lakosságának történetéről a csehszlovák uralom alatt. 1 kihajtható táblával. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.
15026.

2 400 HUF
Bonkáló Sándor: A kárpátalji rutén irodalom és művelődés. Felvidéki Tudományos Társaság kiadványai 1. sorozat 2. sz. Pécs, 1935, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó, 79+(1) p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal.
15027.

1 000 HUF
Villány szociográfiai adattára. Községi Adattár 1. sz. Bp., é.n., Magyar Szociográfiai Intézet, 20 p. Kiadói tűzött papírkötés.
15028.

1 000 HUF
Pozsonyi Tivadar: Jászkarajenő nagyközség emberföldrajza. Bp., 1942, a szerző kiadása (Kerbolt Béla-ny.), 41+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés.
15029.

1 000 HUF
15030.

5 000 HUF
Buza Péter: Pestújhely emlékkönyve. A szerző által ALÁÍRT. sorszámozott példány. Pestújhely, 1997. Rákospalotai múzeum. Kiadói papírkötésben
15031.

2 000 HUF
Bárth János: A kalocsai szállások településrajza. Kalocsai Múzeumi Dolgozatok 1. Kalocsa, 1975, Kalocsa Város Tanácsa VB. Kihajtható térképekkel. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. Megjelent 3000 példányban.
15032.

3 000 HUF
Klösz György - Lugosi Lugo László: Budapest 1900-2000. Bp., 2001, Vince Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15033.

1 800 HUF
Velencei tó és a Velencei hegység kalauza. Szerk.: Polgárdy Géza. Magyarországi útikalauzok 2. Dr. Zsembery Gyula előszavával, Iser József rajzaival. Bp., 1938, Élet Irod. és Nyomda Rt. 56+2 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kihajtható térképmelléklettel (Agárd, 1 : 25.000, M. Kir. Térképészeti Intézet, 22x15 cm.) Kiadói papírkötés.
15034.

Velencei tó és a Velencei hegység kalauza. Szerk.: Polgárdy Géza. Magyarországi útikalauzok 2. Dr. Zsembery Gyula előszavával, Iser József rajzaival. Bp., 1938, "Élet" Irod. és Nyomda Rt. 56+2 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kihajtható térképmelléklettel (Agárd, 1 : 25.000, M. Kir. Térképészeti Intézet, 22x15 cm.) Kiadói papírkötés.

2 000 HUF
Szigethy Gábor: Utazás Velencében. 1965-1990. H.n., 2013, Litea Könyvszalon. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
15035.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF