Books: Religion

Number of items: 51

Die Heilige Schrift des Alten und Neuen Testamentes. I-II. köt. Aus der Vulgata übersetzt von Dr. Joseph Franz von Allioli. Pracht-Ausgabe mit zweihundert und dreissig Bildern von Gustav Doré. Stuttgart, én., Eduard Hallberger,9 sztl. lev. + 834 (kéthasábos számozás) p. ; 10 szt. lev+XVI+835-1252 (kéthasábos számozás) +356 (kéthasábos számozás) p. Német nyelvű biblia, Gustav Doré mára már legendássá vált illusztrációival. Kiadói dúsan aranyozott félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, restaurált kötéssel és gerinccel, valamint néhány restaurált lappal, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, az I. kötet tartalomjegyzékében említett bevezetés [Einleitung, I-XVI p.] hiányzik, és a II. kötetben szerepel bevezetés, de annak a tartalomjegyzéke nem említi, a táblákat védő hártyapapírok hiányoznak, 43x33x6 cm, és 43x33x5,5 cm
17207.

20 000 HUF
54,05
58,82
Nádudvari Péter: Néhai tiszteletes tudós férjfiunak, - - uramnak ... nyoltzvan-négy predikatzioi...Mellyekben, Az Igaz Keresztyén Vallásnak Szent Iráson épült Fundamentomos Ágazati bövön és világoson ki-beszélltetnek: És a mellyeket méltoságos grof, bethleni Bethlen Kata ur-aszszonynak, Isten Ditsőségének Szeretetivel buzgó Akaratjára, és Kegyes Költségével, nagy részént az Idvezűlt Auctornak maga Irásiból egybe-szedegetvén, és egynéhány hijánosságiból, néhol egész Prédikátziókkal-is ki-toldozván, Világ eleibe botsátott Szathmári Pap Sigmond... Kolosvaratt, 1741. Szathmari Pap Sandor, 12 sztl. lev. +746 p.+12 sztl. lev. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a kötéstáblákról a papír elvált, érdekes ajándékozási sorokkal, intézményi bélyegzőkkel.
17208.

Nádudvari Péter: Néhai tiszteletes tudós férjfiunak, - - uramnak ... nyoltzvan-négy predikatzioi...Mellyekben, Az Igaz Keresztyén Vallásnak Szent Iráson épült Fundamentomos Ágazati bövön és világoson ki-beszélltetnek: És a' mellyeket méltoságos grof, bethleni Bethlen Kata ur-aszszonynak, Isten Ditsőségének Szeretetivel buzgó Akaratjára, és Kegyes Költségével, nagy részént az Idvezűlt Auctornak maga Irásiból egybe-szedegetvén, és egynéhány hijánosságiból, néhol egész Prédikátziókkal-is ki-toldozván, Világ eleibe botsátott Szathmári Pap 'Sigmond... Kolosvaratt, 1741. Szathmari Pap Sandor, 12 sztl. lev. +746 p.+12 sztl. lev. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a kötéstáblákról a papír elvált, érdekes ajándékozási sorokkal, intézményi bélyegzőkkel.

10 000 HUF
27,03
29,41
17209.

10 000 HUF
27,03
29,41
Szent Biblia, azaz istennek Ó és Új Testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által. Kőszeg, 1840., Reichárd Károly, 1024+344 p. Átkötött aranyozott modern műbőr-kötés, a címlap és az utána következő lap restaurált, az utolsó két lap kissé sérült, néhány lapon gyűrődés, kis szakadás, valamint benne foltos lapokkal is.
17210.

6 000 HUF
[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum: Pjsně Duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krestanská pri wyrocnjch slawnostech a památkách ... Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané,... Bp., 1908., Hornyánszky, 1 t+ VIII+1348 (kéthasábos számozás)+236+2 p. Szlovák nyelven. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, hiányos réz kapcsokkkal, szakadt címlappal és címképpel, possessori bejegyzésekkel.
17211.

[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum: Pjsně Duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krest'anská pri wyrocnjch slawnostech a památkách ... Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané,... Bp., 1908., Hornyánszky, 1 t+ VIII+1348 (kéthasábos számozás)+236+2 p. Szlovák nyelven. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, hiányos réz kapcsokkkal, szakadt címlappal és címképpel, possessori bejegyzésekkel.

3 000 HUF
Breviarium Romanum. I-IV. Pars Hiemalis, Pars Verna, Pars Aestiva, Pars Autumnalis. Ratisbonae, 1929, Friderici Pustet. Latiny nyelven. Kiadói aranyozott egészbőr-kötések, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.   Két kötetben (Verna, Aestiva), Schütz Antal (1880-1953) piarista szerzetes, a XX. század legjelesebb magyar teológusának possessori névbejegyzéseivel.
17212.

5 000 HUF
13
1933-1944 Evangélikus Élet nagyrészt teljes évfolyamai, de közte 1 szám hiányos és egy félévfolyam is, összesen 9 félvászon-kötésben: 1933 (I. évf. 1-49. sz., 1933. jan. 29-dec. 31.,) 1934 (II. évf. 1-52. sz.), 1935 (III. évf. 1-52. sz.), 1937 V. évf. 1-51. sz., az 52. sz. hiányzik), 1938 (VI. évf. 1-52. sz.), 1941 (IX. évf. 1-52. sz., a hátsó kötéstábla és az utolsó két szám sérült, lyukas.), 1942 (X. évf. 1-52 sz., címlapok, és borítók nélkül), 1943 (XI. évf. 1-52. sz.), 1944 (XII. évf. 1-9,11-26,28,29,31. számok)
17213.

6 000 HUF
1935-1940 Harangszó. Országos evangélikus néplap. Az Országos Luther Szövetség hivatalos lapjának 5 évfolyama, 4 kötetben: 1935. (XXVI. évf. 1-52. sz.), 1937. (XXVIII. évf. 1-52 sz.), 1938 (XXIX. évf. 1-52 sz.), 1939 (XXX. évf. 1-52 sz.), az utóbbihoz hozzákötve: 1940 (XXXI. évf. 1-52 sz.) Kissé kopott félvászon-kötésekben.
17214.

3 600 HUF
9,73
10,59
1910-1911 Evangélikus Őrálló. Egyházi és társadalmi hetilap. Szerk.: Geduly Henrik. VI. évf. 1-52 sz., teljes évfolyam, valamint VII. évf. 1-52 sz., teljes évfolyam. Kissé kopott félvászon-kötésekben.
17215.

2 800 HUF
7,57
8,24
1942-1943 Magyar Protestánsok Lapja. XVI. évf. 1-12 sz, teljes évfolyam; XVII. évf. 1-12 sz, teljes évfolyam, hozzákötve: Élővíz. I. évf. 1., 3., 5.,6.,7., 8.,9. számok. Félvászon-kötésekben.
17216.

2 000 HUF
Martin von Cochem: Der mittlere goldene Himmel-Schlüssel, oder sehr kräftiges, nützliches und trostreiches Gebetbuch, ... Bp., 1899., Rózsa Kálmán és neje. Német nyelven. Fekete-fehér metszetekkel illusztrált. Kopott egészbőr-kötésben, hiányos fém kapcsokkal, az elülső két lapon kézzel rajzolt egyházi témájú rajzzal és írással, az utolsó hozzákötött lapokon (85 p) német nyelvű egyházi témájú írással.
17217.

3 000 HUF
Révay József: Zarándokút a szenthelyekre. Bp., 1933, Franklin. Díszes, aranyozott vászonkötésben, kis kopással a gerincen
17218.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF