Books: History

Number of items: 186

Friedrich August Wilhelm Spohn (1792-1824): De lingua et literis veterum Aegyptiorum cum permultis tabulis lithographicis. I-II. kötet. Pars Prima és Pars Secunda. Edidit et absolvit Gustavuus Seyffarth. Lipsiae, 1825-1831, Libraria Weidmannia, 1 t.(címkép)+XVI+2+54 p.;X+34 p.+1+XII t. (kihajtható táblákkal.) Latin nyelven. Átkötött, aranyozott modern egészbőr-kötés, foltos lapokkal, a címkép kissé sérült, 3 kihajtható tábla sérült, ebből kettő kettévált, egy-két táblán kisebb-nagyobb szakadásokkal. Nagyon ritka egyiptológiai munka! / Friedrich August Wilhelm Spohn (1792-1824): De lingua et literis veterum Aegyptiorum cum permultis tabulis lithographicis. I-II. volume. Pars Prima and Pars Secunda. Edidit et absolvit Gustavuus Seyffarth. Lipsiae, 1825-1831, Libraria Weidmannia, 1 t.(title image)+XVI+2+54 p.;X+34 p.+1+XII t. In Latin language. In gilt leather-binding, rebound, the title images damaged, three tables damaged, two of them parted, other tables little bit raunchy, the pages are spotty. Very rare!
15613.

60 000 HUF
162,16
176,47
15614.

40 000 HUF
108,11
117,65
Dolgozatok az Erdélyi Nemzeti Múzeum érem- és régiségtárából. II. köt. Szerk.: Pósta Béla. Kolozsvár, 1911., Erdélyi Nemzeti Múzeum,(Stief Jenő és Társa-ny.), 4+319+1 p.+ 1 t. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal, térképekkel. Magyar és francia nyelven. Félvászon-kötésben.
15615.

15 000 HUF
40,54
44,12
Dolgozatok az Erdélyi Nemzeti Múzeum érem- és régiségtárából. V. köt. Szerk.: Pósta Béla. Kolozsvár, 1914., Erdélyi Nemzeti Múzeum,(Stief Jenő és Társa-ny.), 4+469 p.+3 (fekete-fehér képtáblák) t.+4 (kétoldalas térkép, kéttoldalas helyszínrajz, egy kihajtható helyszínrajz, egy hosszmetszet) t. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal, térképekkel. Magyar és francia nyelven. Félvászon-kötésben.
15616.

20 000 HUF
54,05
58,82
Acsády Ignác: A magyar birodalom története. A kútfők alapján a művelt közönség számára. I-II. kötet. I. kötet: 996-1490. II. kötet: 1490-1903. Bp., 1903-1904, Athenaeum. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói, aranyozott, festett, félbőr kötésben. Kevés kopással, a II. kötet gerincén kis sérülés
15617.

16 000 HUF
43,24
47,06
19
Székelyföld története I-III. köt I. köt.: A kezdetektől 1562-ig.Szerk.: Benkő Elek, Oborni Teréz.; II. kötet. 1562-1867. Szerk.: Egyed Ákos, Hermann Gusztáv Mihály, Oborni Teréz. III. köt.: 1867-1990. Szerk.: Bárdi Nándor, Pál Judit. Székelyudvarhely, 2016., MTA BTK-EME-HRM. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés. Ritka!
15618.

40 000 HUF
108,11
117,65
Cziklay Lajos (szerk.): Rudolf emlék-album. A kispesti Rudolf fogadalmi templom javára. Bp., 1897, Rigler József Ede. Kiadói egészvászon kötés, litho papírdíszítéssel, kissé kopottas állapotban. Előzéklapon néhány firkával
15619.

10 000 HUF
27,03
29,41
Ókori lexikon. Szerk.: Pecz Vilmos. 1-2. köt. Bp., 1902-1904, Franklin. Aranyozott gerincű kopott félvászon kötésben
15620.

8 000 HUF
13
Stummer, Rupert: Erzherzog Eugen 1863-1954. Feldmarschall, Hochmeister des Dt. Ritterordens. Salzburg, 2010, Milizverlag. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, zsugorfóliában.
15621.

2 400 HUF
Acsády Ignácz: Széchy Mária. 1610-1679. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (I. évf. 3. köt.) Bp., 1885., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 4+268 p. + 10 (képtáblák, közte két színes, egy két oldalas színes, egy kihajtható. Két hasonmás, amiből egy kihajtható) t. Javított egészvászon kötésben
15622.

6 000 HUF
II. Rákóczi Ferenc erdélyi hadserege. Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel közzéteszi: Magyari András. Bukarest, 1994, Kriterion-Polis. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban. Ritka!
15623.

10 000 HUF
27,03
29,41
15624.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF