Printed Materials

Number of items: 351

Az 1715. évi törvénycikkek szövege, amelyben VI. Károly német-római császárt Magyarország és a hozzá kapcsolt területek királyává koronázták. Latin nyelven, VI. Károly arcképét ábrázoló metszettel illusztrálva, 2 p., hajtva, a lap szélein kissé sérült.
14517.

4 000 HUF
Az 1741. évi törvénycikkek szövege, amelyben Mária Teréziát Magyarország és a hozzá kapcsolt területek királynőjévé koronázták. Latin nyelven, Mária Terézia arcképét ábrázoló metszettel illusztrálva, 2 p., hajtva, a lap szélein sérült.
14518.

3 000 HUF
Debreczeni Magyar Kalendáriom Krisztus urunk születése utánn az 1833-dik közönséges esztendőre.  Készült a két magyar haza hasznára. Némely hasznos és szükséges Tóldalékokkal együtt. Debreczen, [1833.] Tóth Lajos. 48 sztl. lev. 194 mm. A címlap és a naptárrész kétszín-nyomású. Első néhány lap sarka kis mértékben levágva hátsó borító restaurált.
14519.

Debreczeni Magyar Kalendáriom Krisztus urunk születése utánn az 1833-dik közönséges esztendőre. Készült a' két magyar haza hasznára. Némely hasznos és szükséges Tóldalékokkal együtt. Debreczen, [1833.] Tóth Lajos. 48 sztl. lev. 194 mm. A címlap és a naptárrész kétszín-nyomású. Első néhány lap sarka kis mértékben levágva hátsó borító restaurált.

5 000 HUF
10
1837 Athenaeum Tudományok és Szépművészetek Tára 5 db száma
14520.

1 400 HUF
21
14521.

13 000 HUF
35,14
38,24
1852 Temesvár, dohánytermesztési szabadalommal kapcsolatos hirdetmény
14522.

4 000 HUF
Klauzál Gábor kis-tétényi kertjében kapható gyümölcs-fák és egyéb növények 1859/60. évi jegyzéke, reprint, 4 p.
14523.

2 000 HUF
Athenaeum Nyomda 1868. 1948-1958. Bp.,1958, Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés. Nyomdai technikákat is bemutató kiadvány. Készült 3500 példányban Címeres, dombornyomott egészvászon kötésben. Kísérő füzettel.
14524.

1 200 HUF
1869 Ráth Mór könyvkereskedő jogi vonatkozású és hivatalos könyveinek kiadásait bemutató hirdetmény 60x80 cm
14525.

3 400 HUF
9,19
10,00
1869 Dohánykiállítás hirdetménye 44x36 cm
14526.

4 000 HUF
1875 Magyarország és a Nagyvilág. Képes hetilap, 18 száma, gazdag képanyaggal illusztráltak, ragasztott gerincekkel, kis lapszéli szakadásokkal.
14527.

2 400 HUF
1878 A Magyar Színész-Egyesület Alapszabályai 4 p beszakadásokkal
14528.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF